Bing Fırsat Pazarına Toplayıcı Olarak Giriyor
Arama Servisleri

Bing Fırsat Pazarına Toplayıcı Olarak Giriyor

Kısa süre önce uçuş fırsatlarını arama altyapısına eklemekte olduğunu açıklayan Bing'den bu kez daha büyük bir adım geldi.

Bing, artık Groupon, Living Social gibi servislerin fırsatlarını Bing Deals(Fırsatlar)'da toplayacak. 14,000 şehirden 200,000 fırsatı şimdilik sadece ABD için sınıflayacak olan Bing, bu alandaki girişimlerden Dealmap ile anlaşmış. Daha önce bu konuda Google'ın sunmayı planladığı servis olan Google Offers'ı paylaşmıştık. Ancak henüz ortaya çıkmış birşey yok.

Bing, büyük bir merakla takip edilen fırsat dünyasını m.bing.com'a da eklemiş. Mobilden konum belirleme ile yakın çevredeki fırsatları listeleyen Bing bu girişimiyle Groupon'u almaya çalışmaktan çok daha iyi bir iş yapmış oldu. Oldukça hareketli olan fırsat dünyasını kullanıcılara hem web hem de mobil ortamda kolay erişilebilir bir şekilde sunuluyor.

Kategori ve kelime tabanlı arama yapılabilen Bing Fırsatlar, fırsatların arkadaşlarla paylaşımını ve fırsat sitesi üzerinden satın alınmasını da mümkün kılmış. Bu sayede Bing Haritalar'ın kullanımını da arttıracak olan Microsoft, mekan aramalarına da fırsatlarla birlikte cevap verecek. Hatta OpenTable ile rezervasyon yapılması da sağlanacak.

Yerel reklamcılığı geniş bir fırsat havuzundan besleyecek olan Bing, işletmelerin ilgisini de bu anlamda çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Google Offers'ın açılışı bakalım ne zaman olacak.

Yorumlar (8)
 1. Rıza Rıza

  Türkiye'ye gelmesi uzun zaman alır diye düşünüyorum ve lütfen şu fırsat kavramı artık estetik ve güzellik merkezleri üzerinden dönmesin. Alıcıların çoğu erkek iken bayan ürünleri ve hizmetleri üzerine sadece kar marjı yüzünden bu kadar yoğunlaşılması bence çok gereksiz.

  1. Benim en son e-tohum toplantısını izlerken duyduğum kadınların daha çok oluşu ve daha çok kadınların alış-veriş yapıp fırsat değerlendirdiği.

   Yani en çok kadınlar var fırsatlarda.

 2. Türkiye 'de hangi aggregator ları tavsiye edersiniz?

 3. Oguz Arslan Oguz Arslan

  Merhaba Riza,

  Firsat Bu Firsat'in uye dagilimina bakarak soyleyebilirim ki, bayan kullanicilarin orani erkek kullanicilarin oranina gore cok daha fazla. Bu nedenle genelde bayanlara yonelik firsat cikiyor olmasini dogal karsiliyorum.

  Merhaba Alihan,

  http://www.firsatbufirsat.com sitesinden grup satin alma sitelerinin hemen hemen hepsine ulasabilirsin.

  1. Mert Meriç Mert Meriç

   Kadınlara yönelik fırsatlardan dolayı mı kadın kullanıcılar fazla, kadınlar fazla olduğu için mi onlara yönelik fırsatlar fazla? sonuçta bu girişimler kendi pazarını oluşturan işler...

 4. Firsatbulur Firsatbulur

  Bir rakip daha mı geliyor?

 5. Safiye Tingir Safiye Tingir

  Microsoft ve Google yeni revacta olan siteleri alamayınca kendi yontemleriyle piyasaya sunuyor ama geneli orjinal sitenin başarısını yakalayamıyor. Ama bu grup satın alma işlerinde her iki büyük şirketinde hem haritalar hemde yerel aramalar sayesinde avantajı çok buyuk. Umarım herşey kullanıcılar için olur.

 6. Pazar kalitesini arttıracağını düşünüyorum. Türkiye pazarına http://www.firsatlistesi.com gibi farklı bir bakış getirebilir. Bekleyip göreceğiz.