Google Fırsat İşine Google Offers ile Giriyor

Google Fırsat İşine Google Offers ile Giriyor

Groupon'a yaptığı 6 milyar dolarlık teklife red cevabı alan Google, kendi fırsat işini kuruyor. İşletmelere yol gösterecek Google, yerel reklamcılığında kapısını aralamaya hazırlanıyor.

Google Tags ile Google Places'in tanıtımına ağırlık veren ve geçtiğimiz aylarda Google Hotpot adlı mekan değerlendirme servisini açan arama motoru devi, Google Offers (Google Teklifler) ile fırsat dünyasına adım atacak.

Google'ın işletemelere göndermiş olduğu  tanıtım dökümanını kaynak gösteren Mashable'ın ortaya çıkardığı gelişme, Google Offers logosu ile de doğrulandı. Konunun gündeme gelmesiyle Google da resmi bir açıklamayla konuya netlik kazandırdı.

Söz konusu dökümanda yer alan bilgilere göre Google, işletmelerin karar vereceği fırsatların oluşturulmasına yardım edecek ve bunları potansiyel müşterilere eposta yoluyla iletecek. Google kanallarından tanıtılacak olan Google Offers'in ödeme tarafında Google Checkout kullanacağı da genel bilgiler arasında.

Google Offers'a dair bir diğer bilgi de komisyon oranının %20 olacağı ki bu grup satın alma sitelerinin ortalama payına göre gayet iyi bir teklif demek. Google gönderdiği açıklamada işletmelere yerel hedeflere göre reklam yapma imkanı sunacak Offer Ads adlı reklam modelinden de bahsediyor.

Google.com/offers adresi henüz yayında değil yakında ABD'de yayına alınacağına şüphe yok. Groupon'un popüleritesini kırması en azından bugün için zor olsa da Google'ın bu pazara el atması en azından sektörün hacmini genişletmeye yetecektir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.