Bugün Yapılacak iPad 2 Etkinliğine Steve Jobs Katılacak mı?

Bugün Yapılacak iPad 2 Etkinliğine Steve Jobs Katılacak mı?

iPad 2Apple'ın bu akşam düzenlenecek etkinliğine saatler kala iPad 2'ye dair haberler de çoğalmaya başladı. iPad 2'nin çok önemli yenilikler sunmayacağı ve Steve Jobs'un etkinliğe katılacağı gelen önemli haberler arasında.

iPad 2'nin daha fazla güç, daha ince bir tasarım, daha iyi bir ekran ve kameraya sahip olması bekleniyor. Bu özellikler kimilerini tatmin edecek olsa da bir Apple çalışanı asıl beklenmesi gerekenin iPad 3 olduğunu söylüyor.

İlk iPad ile büyük bir açılış yapan Apple, bugün netbook ve kitap okuyucu satışlarını tehdit eden en büyük etken. iPad 2010'da 7.33 milyon adet satmıştı.

Digitimes'a göre Apple, 2011 ilk çeyreğinde 6-6.5 milyon, yıl sonunda da 40 milyon iPad satmayı hedefliyor. Bu da Apple'ın bu yılı oldukça karlı kapatacağını işaret ediyor.

iPad 2 dedikodularına göre Apple'ın satış planları biraz yüksek görülebilir ama gelen bir diğer haber iPad 3'ün de bu yıl piyasada olabileceğini gösteriyor. Steve Jobs'un bu akşam ki etkinliğe katılacağı yolunda duyumlar da var.

Jobs'un istirahata çekildiğini biliyoruz ama geçtiğimiz haftalarda ABD Başkanı Barack Obama'nın davetine katılan Jobs'un bu toplantıda Tim Cook'u izlemeye geleceğini düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.