Facebook Krediler Dünyayı Sarmaya Devam Ediyor

Facebook Krediler Dünyayı Sarmaya Devam Ediyor

Facebook, sanal para dünyasında yenilikler yapmaya devam ediyor. Sosyal ağ devi geliştiriciler ve üyeler için Facebook Kredi'lerine kazandırdığı yeni özellikleri açıkladı.

Geliştirici tarafında güncellemelere giden Facebook, satın alma işlemlerinin geliştiricilere günlük olarak 2 farklı şekilde raporlanacağı açıklamış. Ödeme süreleri 21 güne indirilmiş ve ödemelerin ayda 2 kez hesaplanabilmesine karar verilmiş. Sanırım bu durum geliştiricilerin Facebook Kredileri'ne daha fazla eğilmesi için gayet önemli bir gelişme.

Önemli gelişmelerden bir diğeri de Facebook Kredi'lerine yeni para birimlerinin eklenmiş olması. Özellikle Asya pazarına yönelen Facebook, Tayvan, Malezya, Tayland,Yeni Zellanda ve Singapur para birimlerini sisteme dahil edecek.

Facebook Kredisi Satın Al

Visa'nın kısa süre önce satın aldığı Playspan üzerinden yeni ödeme metodları da Facebook Krediler sistemine dahil edilecek. Bununla yetinmeyen Facebook şu ödeme sistemlerini de gelecek 6 hafta içinde ödeme sistemine dahil edecek.

  • Europe: Ukash, Carte Bleue, cashU, iDEAL, EPS, Mister Cash, Giropay, Direct Debit
  • North & South America: Interac, DineroMail, Todito Cash
  • Asia: MyCard, Gash, OneCard, 郵便振替/払込, 銀行振込み

Hatırlatmak gerekirse Facebook Krediler, şu anda Türk Lirası dahil 15 para birimi üzerinden 95 ülkede alım yapmaya imkan tanıyor. Facebook Krediler'de kredi kartı, banka kartı, mobil ödeme, hediye kartı gibi 20'ye varan çeşitli ödeme seçenekleri bulunuyor.

Dünya ekonomisi gerçek piyasada tek bir para birimine geçebilir mi bilmiyorum(Single Global Currency Association, World Currency) ancak sanal dünyada Facebook'un bunu başarmaya doğru ilerlediğini görüyorum.

Detaylar için geliştiriciler http://developers.facebook.com/Credits, üyeler http://facebook.com/FacebookCredits adresini ziyaret edebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.