Teknoloji Meraklılarına Özel Alışveriş Sitesi: Teknop.com
E-Ticaret

Teknoloji Meraklılarına Özel Alışveriş Sitesi: Teknop.com

Özel alışveriş konseptindeki e-ticaret sitelerinin anne-çocuk ve ev-dekorasyon konularında dikeylerini görmüştük. Şubat başında açılan Teknop.com ise teknoloji ürünleri konusunda hizmet gösterecek yeni bir girişim. Açılalı sadece bir hafta olan sitede, şimdiden teknoloji meraklılarının ilgisini çekecek ürünler yer alıyor.

Yeni açılmış olduğu için şimdilik direkt üye olunabilen Teknop.com'a bir süre sonra sadece davetiye ile üye olunabilecek. Geçtiğimiz hafta açılışını PS3 ile yapan sitede şu anda Thermaltake mouse, klavye ve kulaklık takımları, Microsoft Arc Touch Mouse ile Sony Blue Ray DVD oynatıcısı gibi dikkat çekici ürünler yer alıyor.

Özel alışveriş sitelerindeki ürünlerin tekstil, takı ve iç çamaşırı sırasıyla döndüğünü düşünen benim gibi teknoloji meraklıları için Teknop.com, farklı bir kanal olacak. Özel alışverişin lider isimlerine baktığımızda sadece genel kitleye yönelik ve markası ile öne çıkan teknolojik ürünlerin nadiren sunulduğunu görüyoruz. Belki de Teknop.com'un yakalayacağı başarı ile sektörün lider özel alışveriş siteleri sadece kadın ve çocuk ürünlerinin dışında da satabilecekleri farklı ürünler olduğunun farkına varabilirler.

Teknop.com, geçen hafta açılışını 499 TL'den sattığı Sony PS3 ile yapmış ve ilk birkaç dakikada 42 adet PS3 satılmış. Daha sonrasında Alienware masaüstü ve laptoplar %25 indirimle satılmış. Kısa süredir yayında olmasına rağmen sattığı ürünlere baktığımızda, özel seçilmiş ürünler sattığını gördüğümüz sitenin teknoloji meraklılarının takip etmesine değer olduğunu düşünüyoruz.

Yorumlar (5)
  1. normal alışveriş siteleri de indirimli satıyodu. özel alışveriş nasıl algılanıyorsa ülkemizde insanlar rağbet gösteriyo. normal alışveriş sitesi tasarımları artık özel alışveriş adı altında yenilenecek bi süre sonra yine aynı tas aynı hamam. normalde olduğu gibi özelde de 2-3 firma yükselecek diğerleri bir süre sonra kapanacak. bu döngü böyle sürecektir diye düşünüyorum.

  2. Muhammet Ünal Muhammet Ünal

    Piyasadaki ürünlerle karşılaştırdım örneğin 130 TL. ye satılan klavye piyasadada 130 TL. oysa piyasada 168 TL. yazıyor. İlk günden müşteri kaybı oldu onlar için :)

  3. yarın bi gün topluiğne bile özel alışveriş adı altında satılacak. malesef bu siteler kampanya diyolar yüzde bilmem kaçlara varan indirimler diyolar ama hiç de öyle değil. bilinçli tüketicinin aldatmacalara pirim vermeyeceğini umuyorum.

  4. Muhammet Ünala katılıyorum. Bu ve benzeri sitelerden birşeyler almadan önce piyasa fiyatını kontrol etmekte fayda var. Hemen zıplamamak gerek :)

    Diğer bir konu: Davetiye ile üyeliğin avantajı/faydası nedir? Daha cool ve özel bir görüntüye mi sahip olunuyor?

  5. adamlar gold bimeks gibi sitelerdeki indirimleri kendi sitelerinde yayınlıyolar