Freelance Projeler İçin Yeni Bir Platform: UzmanKirala.com

Freelance Projeler İçin Yeni Bir Platform: UzmanKirala.com

UzmanKirala.com

Türkiye'de proje bazlı işlere yönelik, görmeyi beklediğimiz bir proje geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başladı. 2009 sonunda ilk ekran görüntüsünü paylaştığımız UzmanKirala.com uzun bir aradan sonra tüm hazırlıklarını tamamlamış görünüyor.

Murat Turan tarafından hayata geçirilen girişim uzmanlarla iş verenleri buluşturmayı hedefliyor ve portföyünde web geliştirme, yazılım, yazı ve çeviri, multimedya, satış ve pazarlama üzerine projelere yer veriyor. Uzmanların bireysel ve kurumsal olarak kayıt olabildiği UzmanKirala.com'un çalışma sistemi bilindik tarzda. İşveren proje açıyor, uzmanlar teklif veriyor ve anlaşan 2 taraf arasında iş süreci başlıyor.

Uzman Kirala Anasayfa

Tasarım ve fonksiyonelite açısından başarılı bulduğum servis, bu tür platformlar için en önemli sorun olan iş kalitesi ve disiplini için bazı sistemler geliştirmiş. Bunlardan biri güvenli ticaret kalkanı. İlan sitelerinde de uygulanan bu modelde uzmana yapılan ödeme, işveren projeyi istediği şartlarda teslim aldığını onayladıktan sonra yapılıyor.

Uzman Profili

Kalıcı bir platform olmayı amaçlayan servisin oluşturduğu bir diğer mekanizma da işveren ile uzman arasında ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklar için oluşturulan hakem kurulu. Proje kurucularından oluşan ekip anlaşmazlık durumunda konuyu analiz ederek uygun bir karar vermeyi amaçlıyor. Bu kurula ihtiyaç duyulmamasını umut etsek de, işlerin sağlıklı sonuçlanması adına iyi bir fikir olduğunu söyleyebiliriz.

Uzmankirala.com'da proje gönderimi ve başvuru işlemleri ücretsiz. Sadece başarıyla tamamlanan projelerde uzmandan %8 komisyon alınıyor ki bu iki taraf için de uygun bir oran.

Yeni başlamak istediğiniz ya da yarım kalan projeleriniz varsa, UzmanKirala.com'da bir keşfe çıkabilirsiniz. Eğer ilgili kategorilerde bilginizi değerlendirmek istiyorsanız uzman olarak da platforma katılabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.