Bilkom'un iPad Fiyatları Belli Oldu
Mobil

Bilkom'un iPad Fiyatları Belli Oldu

Türkiye'ye dolaylı yollardan giriş yapan iPad sonunda Apple'ın resmi dağıtıcısı Bilkom tarafından 25 Aralıkta satışa sunuluyor ama uzun süredir sessizliğini koruyan Bilkom'un iPad tarifesi beklendiği kadar düşük değil. iPad satışı yapılan online kanallar da fiyatlarını düşürmeye başladı.

Türkiye'de Apple Mağazaları ve yetkili satıcıların satışa sunmaya başlayacağı iPad'ler için tavsiye edilen satış fiyatları 1079 TL ile 1767 TL arasında değişiyor. Wi-fi modellerinde 16 GB iPad 1079 TL, 32 GB iPad 1314 TL, 64 iPad 1530 TL iken Wi-fi + 3G modellerinde 16 GB iPad 1316 TL, 32 GB iPad 1551 TL, 64 iPad 1767 TL.

Bilkom'un iPad fiyatlarını diğer satış kanallarıyla kıyasladığımızda aşağıdaki tablo karşımıza çıkıyor. İstanbul Bilişim piyasanın geneline göre daha uygun fiyatlar sunarken, bugün yaptığı hamlesi ile fiyatlarını Bilkom seviyesine çeken Gold Bilgisayar şu anda piyasadaki en ucuz iPad(Wi-fi)'leri sunuyor.

Güncelleme: Elimize ulaşan bilgiye göre iPad'ler yarın Satürn'ün Forum İstanbul'daki mağazasında Bilkom fiyatlarıyla satışa sunulacak. Hatta 32 GB 3G'li iPad'lerde 20 TL ekstra indirim uygulanacakmış.

Güncelleme 2: Yarın yani 25 Aralık Cumartesi günü iPadler, Bilkom fiyatlarından İstanbul Capacity AVM, Astoria AVM, Kartal Minibüs Yolu, Viaport AVM, Ankara Ankamall AVM'deki Elektro World mağazalarında satışa sunulacağı bilgisini aldık.

Güncelleme 3: Bilkom da gönderdiği eposta ile bu gece saat 00:00'da iPad için ön talep formu açacağını açıkladı. Epostada paylaşılan bağlantıya tıkladığımızda geri sayımın başlatıldığını görüyoruz. Online sipariş için talep vermek isteyenler gece yarısı store.bilkom.com.tr'yi ziyaret edebilirler. iPad Fiyatları Wi-fi

Görünüşe göre Bilkom'un iPad'i piyasaya sürmesi fiyat rekabetini başlatmaya yetmiş. Daha önce iPhone 4'ü yüksek bir fiyatla Türkiye'ye ilk olarak getiren Gold Bilgisayar'ın, iPad'in resmi satış kanalı üzerinden piyasaya sunulmasına 2 gün kala yine hızlı davrandığını görüyoruz. iPad Wi-Fi modellerinde Gold, Bilkom'un arkasında kalıyor.

iPad Wi-fi + 3G modellerinde ise Bilkom'un avantajlı olduğu görülüyor. Resmi satış kanalı olmanın avantajı da sanırım burada ortaya çıkıyor. 3G modellerinde İstanbul Bilişim de Gold'dan daha iyi fiyatlar sunuyor.

iPad Fiyatları Wi-fi 3G

Şimdi merak ettiğimiz söylentileri devam eden iPad 2'nin bir kaç ay içerinde piyasaya çıkması durumunda, Bilkom'un fiyatlarının etkilenip etkilenmeyeceği. 2010 arama listelerinde üst sıralara yerleşen iPad fiyatlarının biraz daha düşmesi halinde Samsung'un iddialı tableti Galaxy Tab ve Toshiba Folio'yu tamamen unutturabilir.

*Güncel fiyat tarifeleri lütfen satış kanallarını ziyaret ediniz.

Yorumlar (6)
 1. Sosyalfikirler Sosyalfikirler

  ipad'i ilk kez paris louvre'da açtıkları tanıtım standından görmüştüm. bu 7 ay önceydi. ve halen uygun bir fiyatla ülkemize gelebilmiş değil. şunu da belirteyim, uygun fiyata indiyse anlayın ki yenisi kapıdadır... teknoloji gibi bir alanda bu denli gecikmeyi anlamak mümkün değil. bu saatten sonra kim gider de ipad'e bu paraları verir bilmiyorum. samsung galaxy tab ve toshiba hiç olmazsa daha yeni. android işletim sistemli bu ürünlerin ipad'e tarafından unutturulacağı yorumunuza katılmıyorum.

 2. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  ipad 2 nin tanitimasi.. abd de satisa cikmasi .. sonroda ulkemize gelmesi.. tahminim yine gelecek sene bu zamanlari bulacaktir. o yuzden mevcut olani satin almak mantikli bence. ama cep telefonumdaki data hatli sim karti kullanamayacak olmam cok can sikici

 3. talep azalinca kalan stoklari buraya yolluyorlar diye dusunuyorum. tam apple'lik bir hareket. ama sezarin hakki da sezar'a. ne yazik ki yok bunun gibi bir alet. apple tablet adimi atmasaydi, kimsenin bu yola girecegi yoktu. o bile yeter.

 4. Neden Gold'un 3G fiyatları ile Bilkom'un 3G fiyatlarını kıyaslamadınız? Asıl fiyat farkını 3G modellerinde göreceksiniz. Webrazzi'den taraflı haber beklemezdim...

  1. Fırat Demirel Fırat Demirel

   Özer Bey,

   Yazımızda iPad'in taban fiyatlarını göz önünde bulundurarak karşılaştırma yapmıştık. Düşündüğünüz gibi taraflı bir bakış söz konusu olamaz. Zaten Bilkom'un tüm fiyatları ve ilgili bağlantılar yazıda yer alıyor.

   Yine de iPad 3G fiyatlarındaki farklılığı ekleyerek konuyu netleştirdik.

 5. S. Yunus Erol S. Yunus Erol

  İlk iPhone ülkemizde resmi olarak satılmamıştı bile. Türkiye iPhone ile resmi olarak iPhone 3G sayesinde tanıştı. Bu sefer en azından yenisinin tanıtılmasına iki ay kala satışa çıkıyor. Bu dakikadan sonra iPad alınmaz yenisi beklenir o ayrı bir konu elbette.