Blackberry Playbook'un Fiyatı Belli Oldu

Blacberry PlaybookRIM'in tablet pazarına sunduğu Blackberry Playbook'un resmi olmayan fiyatları belli oldu. Playbook, tablet piyasasının gözde ismi iPad ve Androidli Samsung Galaxy Tab'dan daha uygun bir fiyatla gelecek.

Playbook'un 500 dolardan ucuz olacağı öngörülerini haklı çıkaran habere göre 7 inç kapasitif dokunmatik ekrana sahip Playbook'un 8GB modeli 399 dolar, 16GB modeli 499 dolar, 32GB modeli ise 599 dolar olacak. 499 dolar ile 829 dolar arasında değişen iPad'in yanında daha makul olan olan Playbook, en uygun modeli 599 dolar olan Galaxy Tab'a göre ise oldukça iyi bir fiyata sahip.

Blacberry Playbook Tablet

Blackberry uygulama marketi Android kadar gelişmiş olmasa da ekran boyutu ve diğer özellikleri bakımından Playbook'u Galaxy Tab ile kıyaslanmak daha doğru. Ancak açık kaynak bir işletim sistemi olmasına rağmen en yüksek ücrete sahip Galaxy Tab ülkemizde 1.699 TL'ye satışa sunuluyor. Bu da kurumsal Blackberry kullanıcıları düşünüldüğünde Playbook'un daha fazla tercih edilebileceğini düşündürüyor.

iPad ile yapılan tarayıcı performansı karşılaştırmasında son derece başarılı görünen Playbook; Flash, Java Script ve açık kaynak web standartları desteklemesiyle iPad'i alt ediyor. Arkada 5MP önde 3MP değerinde  iki kamerası olan cihazda, yeni BlackBerry Tablet OS işletim sistemi görünüşe bakılırsa RIM için güzel günler vaadediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.