Devrim Demirel'in Melek Yatırımı Savevid.com Satın Alındı

Devrim Demirel'in Melek Yatırımı Savevid.com Satın Alındı

Blogcu.com ve TR.TC satışlarıyla başarılı girişimlerden çıkış yapan BerilTech kurucusu Devrim Demirel, şu günlerde Sirketce.com'a neredeyse tüm mesaisini harcıyor. Ancak görünen o ki, bizim bildiğimizin aksine Devrim Demirel pek de boş durmamış ve bizim bile ancak satışından sonra haberdar olduğumuz küçük bir yatırım gerçekleştirmiş.

YouTube başta olmak üzere çeşitli video sitelerinden video indirmeye ve izlemeye imkan sağlayan söz konusu girişim Savevid.com, kısa süre önce İsrail merkezli bir şirket tarafından satın alındı.

Devrim Demirel'in 2 yıldan uzun süredir melek yatırımcı olarak içinde olduğu girişimden yeni haberdar olmama rağmen, servisi oldukça da başarılı buldum.

Yurtdışında yaşayan Türk girişimci Tolga Okvuran tarafından kurulan servis, aldığımız bilgilere göre son bir yıl içinde toplam 40 milyon ziyaret almış. Bu ziyaretlerden ise toplam 120 milyon sayfa gösterimi sağlanmış ve 72 milyon video indirilmiş.

%100 hissesi İsrail merkezli bir şirket tarafından satın alınan Savevid.com'un değeri ile ilgili malesef bilgimiz bulunmuyor. Satın alan şirketin sektörde bilinen bir şirket olduğunu da önümüzdeki günlerde duyurma sözünü alarak Devrim Demirel'den öğrendim. Şu an için sözleşmelerdeki bağlayıcı noktalardan dolayı malesef bu konuda açıklama yapılmıyor. Ancak hem satın alan şirketin bilinirliği hem de global pazarlarda bu tür satışların potansiyeli adına haberi oldukça değerli buluyorum.

Tolga Okvuran ve Devrim Demirel'i kaşla göz arasında gerçekleştirdikleri bu girişim ve çıkış için tebrik ediyorum.

Her ne kadar kendilerinden şirket ismi ve satış rakamı ile ilgili net bilgi alamasak da, farklı bir kanaldan bu detayları öğrenmemiz durumunda paylaşıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.