Google Earth 6 Yenilikleri 3 Boyutlu Ağaçlar ve Street View

Google Earth 6 Yenilikleri 3 Boyutlu Ağaçlar ve Street View

Google, yeryüzünü modellediği Google Earth programını güncelledi. Google Earth 4'te gökyüzü, Google Earth 5'te  okyanusları modelleyen Google, Google Earth 6 için de "ağaçları" 3 boyutlu olarak modellemiş.

Gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki sınırları incelten Google Earth'un 6. versiyonu, 50 bin çeşit ağacı 3 boyutlu olarak modellemiş. Modellenen ve modellenmekte olan 80 milyon ağacın yerleştirildiği yeni sürüm daha gerçekçi bir dünya sunuyor

Yeni sürümde gelen bir yenilik de Street View'in programa dahil edilmiş olması. 3 boyutlu çevresel modellemelerle dış ortamdan Street View'e sorunsuz geçiş, Google Earth 6'ya tam olarak dahil edilmiş. Street View'in etkin olarak kullanıldığı bu sürümde binaları ister gerçek isterseniz 3 boyutlu modellenmiş halleriyle görebiliyorsunuz.

Harita üzerinde ve tarihi mekanlarda gezinmeyi daha da kolaylaştıran Google Earth 6, dünyayı tamamen 3 boyutlu hale getirmek konusunda bir kademe daha atlamış.

Google'ın arkasında olduğu fiber uydu teknolojileri şirketi O3b Networks'un yatırım miktarını 1,2 milyar dolara yükselmiş olması, Google Earth'un uzayın derinliklerine doğru uzanacağını düşündürüyor. İşte bir kaç fotoğrafla Google'ın gerçekçi sanal dünyası:

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.