Sanalika Oyuncuları Mekan İşletme’ye Başladı

Sanalika Oyuncuları Mekan İşletme’ye Başladı

SanalikaSanal dünya uygulaması Sanalika, geçtiğimiz günlerde açtığı yeni özelliği ile gerçek dünyaya bir adım daha yaklaştı. Kullanıcılarına çeşitli oyunlarla eğlenceli zaman geçirme fırsatı sunan Sanalika'da artık  mekan işletmek mümkün.

9 milyon kullanıcıya ulaşan Sanalika, “mekân işletme” özelliği ile farklı alanlarda kullanıcılara yeni bir deneyim sunuyor. İlk olarak kafe işletmeciliğine başlanan uygulamada, Sanalika Emlak’tan iki farklı mekândan herhangi birine sahip olunabiliyor.

Kullanıcılar ücretsiz sahip olduğu mekanın ismini değiştirebiliyor, Sanalika Market’ten mekân işletmeye özel eşyalar satın alabiliyorlar. Mekanlarda etkinlikler düzenlenebildiği gibi Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda da mekanlarını paylaşabiliyorlar. İki hafta gibi bir sürede 100.000’e yakın kafenin sahibiyle buluşması da yeni özelliğin ilgi çektiğini gösteriyor.

Sanalika Mekan İşletme

Sanalika'nın geliştiricisi Oyun Stüdyosu'nun Pazarlama Müdürü Semin Özmoralı, bazı rakamlarla mekan uygulamasına gösterilen ilgiyi paylaşıyor. Özmoralı, Sanalika’da şu ana dek işletmeye açılan kafelerin tamamında beğenilme sayısının 250.000'e, Sanalika Market’ten satın alınan eşyaların 300.000’e ulaştığını paylaşıyor. Gerçek zamanlı iletişim ortamında beklentilerinin ötesinde bir ilgi gördüklerini ekliyor.

Önümüzdeki haftalarda dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan İspanyolca'yı destekleyen Sanalika.es'te ve İngilizce Sanalika üzerinde de bu uygulamanın çok ses getirmesini bekleniyor. Google Zeitgeist'e göre 2009 yılının en çok yükseliş gösteren arama kelimelerinden olan Sanalika'nın bu potansiyeli doğru şekilde kullandığını görebiliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.