Tivibu Web'den Yayına Başladı
Eğlence

Tivibu Web'den Yayına Başladı

Şubat ayında hizmete giren ve geçtiğimiz aylarda 300 bin aboneye ulaşan TTnet'in Tivibu servisi, Eylül ayına ciddi bir yenilik ile girdi. Şimdiye kadar masaüstü uygulaması olarak kullanılan ve Mac kullanıcılarının faydalanamadığı servis artık web tarayıcısı üzerinden de yayın yapacak.

83 ayrı kanalda yer alan tüm dizi, program, haber ve içerikleri yayın akışıyla aynı anda izleme imkanı sunan Tivibu'yu herhangi bir yerde sadece bir tarayıcı yardımıyla izlemek için tek yapılması gereken tivibu.com.tr adresindeki “Web’den İzle” bölümünden giriş yapmak.

Hatırlanacağı üzere 2010 yılı Haziran ayı itibariyle Digiturk’ün 2.12 milyon, D-Smart’ın ise 1.15 milyon aboneye ulaştığı pazarda, Tivibu şimdiye kadar webclient servisi olmadan büyümüştü. Artık servisin daha hızlı büyüyebileceğini söyleyebiliriz ancak yoğun zamanlarda bağlantı sorunları ile başa çıkması o derece zorlaşacak.

Youtube'un film kiralama alanında adım attığı, Google ve Apple'ın direk TV bağlantısına yönelik adımları sanıyoruz ki ülkemiz de de yeni çıkışlar ve daha gelişmiş platformların hazırlayıcısı olacak. Gelişen televizyonların ve diğer servislerin yanında Tivibu'nun aldığı payı ise zaman gösterecek.

Yorumlar (8)
 1. bu linux u görmezden gelme çabası neden ? tivibu linux kullanıcıları için de faydalanılamayan bir servis(ti).

 2. İphone uygulamasıda yapsalar süper olur...

 3. Bende Bende Bende Bende

  Kota ne olacak 15 gb data indirdim bağlantı 512 ye düştü bazen 512 değil 256 olduğunu düşünüyorum önce kota sorununu gidersinler sonra tivibu saçmalıklarına girsinler!!!!!!!!!!!!!1

 4. linux ve mac sürümlerini çıkartmadılar ama "web üzerinden izlenebilir yaptık sorun çözüldü" şeklide lanse ediyorlar. oysa silverlight altyapısı kullandığından linux tarafında izlenemiyor her halukarda.

 5. Webden izle girişinde parola istenen sayfa https li değil. O yüzden giremeyeceğim ne yazık ki...

 6. sevgili bende bende;

  seninki kota sorunu değil tarife sorunu eğer hızının 512'ye düşmesini istemiyosan 1 limitsiz yada 2 vs. limitsiz kullan. Senin tarifen 8 mbite kadar.. 15 gb'yi geçtiğinde hızın o ayın sonuna kadar 512'ye düşüyordu ama artık 1024'e düşürülüyor. bilgilerine..

 7. tivibu harika bir servis. iPhnoe Uygulamasıda belkiyoruz....

 8. tivibu.üyeyin.ama.şire.istiyor.ama.oluşturanıyor.kabul.etmiyor