Tivibu Web'den Yayına Başladı

Şubat ayında hizmete giren ve geçtiğimiz aylarda 300 bin aboneye ulaşan TTnet'in Tivibu servisi, Eylül ayına ciddi bir yenilik ile girdi. Şimdiye kadar masaüstü uygulaması olarak kullanılan ve Mac kullanıcılarının faydalanamadığı servis artık web tarayıcısı üzerinden de yayın yapacak.

83 ayrı kanalda yer alan tüm dizi, program, haber ve içerikleri yayın akışıyla aynı anda izleme imkanı sunan Tivibu'yu herhangi bir yerde sadece bir tarayıcı yardımıyla izlemek için tek yapılması gereken tivibu.com.tr adresindeki “Web’den İzle” bölümünden giriş yapmak.

Hatırlanacağı üzere 2010 yılı Haziran ayı itibariyle Digiturk’ün 2.12 milyon, D-Smart’ın ise 1.15 milyon aboneye ulaştığı pazarda, Tivibu şimdiye kadar webclient servisi olmadan büyümüştü. Artık servisin daha hızlı büyüyebileceğini söyleyebiliriz ancak yoğun zamanlarda bağlantı sorunları ile başa çıkması o derece zorlaşacak.

Youtube'un film kiralama alanında adım attığı, Google ve Apple'ın direk TV bağlantısına yönelik adımları sanıyoruz ki ülkemiz de de yeni çıkışlar ve daha gelişmiş platformların hazırlayıcısı olacak. Gelişen televizyonların ve diğer servislerin yanında Tivibu'nun aldığı payı ise zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.