Tivibu Hakkında İlk İzlenimler
Eğlence

Tivibu Hakkında İlk İzlenimler

Tivibu'nun lansmanının yapıldığı dakikalarda servisi denemek için oldukça uğraşmamıza rağmen TTNET sistemindeki sorundan dolayı üyelik oluşturmamız mümkün olamamıştı. ADSL kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra Tivibu paketi satın almanız ve yeni bir Tivibu kullanıcı adı şifresi oluşturmanız gerekmesi bu sürecin uzamasındaki öncelikli sebepti. TTNET'in hayatımıza bir kullanıcı adı şifre daha dahil etmek istemesinin sebebini gerçekten bilemiyoruz. Ama Tivibu'yu kurmayı başardıktan sonra memnuniyetimizin de oldukça yüksek olduğunu şimdiden belirtelim.

Hemen Mac kullanıcıları için bir kötü haberle başlayalım. Tivibu'yu kullanabilmeniz için .exe dosyası indirmek ve Silverlight kurmak gerekiyor. Kısacası, eğer Mac üzerinde Windows da çalıştırmıyorsanız Tivibu'yu kullanmanız mümkün değil. Ancak ben Parallels üzerinden kurulum gerçekleştirdim ve sorunsuz bir şekilde şu anda ikinci monitörüm televizyona dönüştü. ;)

Tivibu ile yerli ve yabancı birçok kanal bilgisayarınıza geliyor. Her ne kadar yabancı kanalların sayısı henüz çok yeterli olmasa da, CNN, Bloomberg gibi birkaç yayının olması güzel geldi diyebilirim. Ayrıca bir türlü online izlemeyi başaramadığımız CNBC-E ve NTV'nin de Tivibu ile artık ofisimizin bir parçası olmasına oldukça sevindik. NTV'nin Sipru stratejisi bu günden sonra nasıl değişecek o da ayrıca merak ettiğim bir konu...

Kanalların yayın kalitesi ve performansı da şu an için son derece başarılı. Gerçi henüz ofisimizin internet tüketimi doruk noktasına çıkmadı ama Tivibu'nun mevcut performansına bakınca da kolay kolay problem yaşanacakmış gibi durmuyor.

Hemen belirtmekte fayda var, Digiturk, D-Smart gibi dijital platformlardan aşina olacağınız rehber özelliği de Tivibu'yu klasik bir uygulamanın ötesine taşıyor ve televizyon tecrübesini artırıyor.

Canlı televizyon yayınlarının dışında Tivibu kapsamında "Seç İzle" ve "Kirala İzle" özellikleri de sunuluyor. Seç İzle bölümünde ücretsiz olarak izleyebileceğiniz filmler sunulurken, Kirala İzle bölümünde fiyatları 1 ile 3 TL arasında değişen filmleri kiralayabiliyorsunuz.

Bunların dışında Tekrar İzle bölümünde de kanalların popüler programlarının eski bölümlerine ulaşmanız mümkün. Ezel, Aşk-ı Memnu gibi diziler Tekrar İzle bölümünde Tivibu kullanıcıları ile paylaşılmış. Gözlerimiz CNBC-E dizilerini de aradı... ;)

GÜNCELLEME: Bu özelliği denemek için Ezel'in son bölümünü başlattık ancak şöyle bir olayla karşılaştık. Dizi ATV'nin o günkü reklamları ile başladı, diziyi izlerken sağ üst köşede o günkü maç skoru yazıyordu, araya reklamlar girdi ve dizi bittikten sonra Adanalı dizisinin de bir bölümü kayda dahil edilmişti. Kısacası, dizi 5 dakika önce 5 dakika sonra şeklinde alınmış ve olduğu gibi Tivibu'ya dahil edilmiş. Böyle bir uygulamada dizilerin reklamsız ve direkt kayıt olarak sunulması gerekirdi. Digiturk Plus'tan kaydedilmiş gibi bir kayıt fazla profesyonel olmamış, bunu da belirtmeden geçmiş olmayalım.

Yazılım, arayüz ve süreçler tarafında TTNET'in malesef aşamadığı bir problemi var. Bunu şu an için bir kenara bırakıyorum ve negatif yorumlar yapmak istemiyorum. Ama eğer artık kronikleşmiş kullanılabilirlik sorunu aşılır, popüler yazılım trendleri üzerinden bu tür uygulamalar geliştirilirse TTNET'in eksiksiz bir takdir kazanacağını söyleyebilirim.

Genel olarak Tivibu'yu, üye olmayı ve kurmayı başardığımız andan itibaren, oldukça sevdim diyebilirim. Online eğlence servislerinin geleceğine yönelik doğru bir adım atılmış ve kısa süre içinde bu yaklaşımın ödülü olarak ciddi kullanıcı sayılarına da ulaşılabileceğini düşünüyorum.

Artısı şu anda yaşattığı tecrübe ile eksisinden fazla olan Tivibu'yu denemenizi öneriyorum. Özellikle benim için ofiste bir televizyon ve Digiturk maliyetinden kurtarması ile ciddi rahatlık sağladı. Önümüzdeki dönemlerde servise TTNET tarafından gerekli önem verilir ve kullanıcı sayılarının artması ile performans sorunları yaşanmazsa Tivibu'nun geleceğini oldukça parlak görüyorum.

Yorumlar (41)
 1. Tesekkurler. Güzel bir inceleme...

 2. Gerçi özel bir TV kanalına ait ama, internet/kullanıcı arayüzü olarak http://vod.onet.pl/ gibi temiz arayüzleri gerekiyor bence.

  O yüzden arayüz konusunda yaptığınız ufak dokundurmayı çok iyi anlıyorum :)

  Polonya'nın France Telecom tarafından satın alınıp özelleştirilmiş İnternet ve Telefon hizmeti sağlayıcısı Neostrada ise, diğer dijital/uydu televisyon firmalarına benzer paketleri, tıpkı bir uydu/dijital TV firmasıymış gibi ekledi, kendi ürün paketine. Çanak anteni getirip kuruyorlar, bildiğim kadarıyla.

  O yüzden diğer firmalarla arasında ne gibi bir fark yaratacağını ya da bunun Neostrada için akıllı bir hareket olup olmadığını bilemiyorum.

  1. Fırat Şentürk Fırat Şentürk

   böyle mükemmel tasarımlı,mükemmel hızlı bir hizmete kusur buluyorsunuz ya pes doğrusu

   1. Kinayede mı bulundunuz bilemiyorum ama, ben kusur bulmadım.

    Arayüz daha sade yapılabilirdi bence. Eğer kusursa, bulduğum kusur bu... yoksa bilmem, kullanmam... kullanamam da zaten.

 3. Bence tivibu şu haliyle Türkiye'de çok da kullanılacak bir uygulama değil.

  Ben böyle bir uygulamada kotanın düşmemesini beklerdim -Turkcell ve Vodafone'un Facebook gibi belli web sitelerin ziyaret edildiğinde kotayı etkilememesi gibi- fakat bu uygulama sayesinde TTnet'in iş planının kullanıcıların "dünya standartlarındaki" 4 gb'lık kotayı aşması üzerine kurduğunu görmek beni çok üzdü.

  Halbuki bu tür kota kurnazlığından kar etmeye kalkışmadan sunulan içeriğin kalitesi artırılarak -yazıda belirtildiği gibi Ezel izlerken araya Adanalı dizisinin girmediği, skorun olmadığı gibi- içerik üzerinden bir gelir modeli kurulsa çok daha iyi olurdu.

  Maalesef benden geçerli bir not alamadı :(

  Doğrusunu isterseniz hizmetin arkasında TTnet olunca benim zaten beklenti seviyem düşük seviyelerdeydi :)

  1. Hakan Vardar Hakan Vardar

   Şuan TTNet te belirli servislerin kullanımını (webtv vb..) kota hesabına dahil etmeyen bir proje yürütülüyor. Ortada bir kota kurnazlığı yok.

   Türkiye'deki kanalların yayın akışlarındaki sarkmalar nedeni ile program başlangıcı ve bitişi için tolerans aralığı mevcut, Yayınların sunduğu EPG (elektronic proggramming guide) verisindee reklam süreleri olmadığı için Ezel dizisinin arasında reklamlar var.

   1. Ben sınırsız intenet kullanıcısıyım.İnternet hızını 15 gb indirdikten sonra 512 kb e düşürüyor.Ben bu sisteme abone olmadan da zaten 15 gb geçiyorum.Şimdi sorun şu böyle bir hizmet verip de adil kullanım diye abuk birşeyi hala diretecekler mi

   2. 1) Böyle bir proje olmasını duymak son derece iyi bir haber. Fakat mevcut projelerin üzerinden yıllar geçse de veri konusunda böyle bir uygulamanın olmaması (TTnetmüzik mesela) bu konuya gereken özeni göstermedikleri anlamına geliyor.

    Kaldı ki tivibu gibi yoğun veri tüketimi içeren bir uygulamanın sadece 1 YTL olarak lanse edilmesini ben pek doğru bulmuyorum. Kaldı ki bence bu ürünün lansmanını yapmadan önce bu tür teknik detayları çözmeliydiler.

    2)Eğer TTnet'in kendi bünyesinde bu tür içeriklerin düzenlenmesiyle uğraşan insanlar yoksa bu da bu projeye verdikleri önemi göstermesi açısından son derece üzücü. Kaldı ki yayıncılarla önceden bir anlaşma yaparak "skor bilgisi" ve "ara reklamları" olmadan medyayı alabilmelerini umardım. Örnek: Digi'nin VOD hizmeti.

    3) -Bonus-: Bu tür uygulamalara girişmeden önce bence yurtdışındaki muhadiller iyi incelenmeli. İçerik yönetimi konusunda Hulu ve Apple iTunes güzel bir başlangıç olabilir. Sonuçta böyle bir projenin başarıya ulaşmasında en önemli faktör içerik. İçerik kaliteli olmadıktan sonra çok da başarılı olunamayacağını düşünüyorum.

   3. Cuneyt Cuneyt

    Selamlar Hakan yazdıklarına kesinlikle katılıyorum. Kaldı ki izlettirilen Tv kanalları zaten standartta neredeyse Tvli cep telefonları ile bile izlenebilen kanallar. Bu standart paket diye verilmiş ama asıl içerik olan Seç izle v.s. bölümleri zaten ayda 4 TL. Ne anlamı kalıyor ki ?. internetim var ise zaten gider bütün kanalları sitelerinden canlı yayın olarak izlerim. Bir sürü film sitesi de var. onlardan da online filmlerimi ve dizilerimi izlerim. 4 liram da cebimde kalır. Kesinlikle içerik olarak ciddi eklemeler olmalı ve Kota limiti olan kullanıcılar için bir esneklik sağlanmalı ancak o zaman ciddi bir hizmet olarak görülebilir.

    Saygılar

 4. Western Western

  Soru: Oluşturduğum hesap ile yalnızca kendi internet bağlantım ile mi bağlanabileceğim? Yoksa bu hesap ile istediğim yerden bu servisten yararlanabilir miyim?

 5. Ahmet Bostancıoğlu Ahmet Bostancıoğlu

  Bu topraklardaki zihniyete ait unuttuğumuz bir şey var: Buralarda kervan yolda düzülür! TTnet'in başına gelen de bu!

  1. İşte budur!

   Maalesef biz "Agile Software Development" deyince "kervan yolda dizilir" anlıyoruz. Bence bu konuda hocalarımız bilgisayar bilimleriyle ilgili bölümlerde okuyan öğrencileri bu hataya düşmemeleri konusunda uyarmalı.

   Yoksa sonradan düzeltmek zor oluyor.

 6. Harika bir sunumla incelemişsiniz teşekkür ederim.

  Yanız bir kaç merağım var ttnet bu tarz hizmetleri verirken daha kolay domainler bulabilirdi diye düşünüyorum , hernekadar kolay olsada daha kolay ve akılda kalıcı alan adlarıyla tv izlene hizmiti verile bileceğini düşünüyorum

 7. evet bu kotalarla ve hızlarla böyle uygulama yapmak başarısı biraz ama ilgi görüyor üye olan bir arkadaşım baya memnun aslında fikir güzel, görüntü kalitesi fena değil ama hd ve divx gibi kaliteler de olabilirdi. o zaman min 4 mb bağlantı ve en azından daha yüksek 20-30 gb lık kotalarla olması gerekiyor tabi. ttnetten böyle bir jest de beklerdik.

  2. kötü nokta webin html flashın bu kadar geliştiği bir zamanda nedne geri gidip exe uygulama yapılıyor. ekran ve menü tasarımları oldukça kötü. kötü uydu tasarımları gibi olmuş. bunların daha modernleşmesi gerkeiyor. allah aşkına gidin bir ajansla falan çalışın. tasarımları yazılımcılara mı yaptırdınız.

  ve platform bağımlı bir uygulama özellikle uygulaması aman tanrım. nasıl bu kadar gaflet içinde bulunuyorlar. bu kararları kim neye göre verdi. web uygulaması yazdıracak paranız mı yoktu? yoksa adam mı bulamadınız.

 8. Program Silverlight ile yazılmış, bilgisayarlara kolay yüklensin diye de .exe'ye çevrilmiş, silverlight diğer platformlara çıkarsa, onlarda çalışan hallerini de yayınlarlar.

  büyük ihtimal serverlarını windows media stream eden sistemlerle kurdular, bu yüzden flash ile yapılması mümkün değil.

  Madem Silverligth ile yazılmış, daha güzel bir arayüz beklerdim, hele seç izle menüsü çok kötü.

  1. Ferhat Ural Ferhat Ural

   Sayın Bulut,

   Savunduğunuz noktaların her birinin karşılığı olduğunu bilmenize rağman "mümkün değil" gibi konuyu kapatmaya çalışmanız beni şaşırttı.

   Silverlight ile yazılmış olması kolay yüklenmesini sağlamaz. Apple işletim sistemi olan Mac OS X de bir program yüklemek için indirdiğiniz DMG dosyasının içindeki TEK dosyayı taşıyıp istediğiniz bir yere bırakmanız yeterlidir. Linux işletim sistemlerinde de Installer lar yazılabilir hatta bu program popüler bir dağıtım olan Ubuntu sistemleri için DEB formatında verilebilir (deb yüklemek için tek yapmanız gereken dosyaya çift tıklamanız ve sistem şifrenizi girmenizdir). Silverligth diğer platformlara ÇIKAMAZ çünkü Microsoft teknolojisini açık bir şekilde paylaşmamaktadır. Mac OSX için yine Microsoft tarafından yayınlanan Silverlight eklentisi, Linux için de Mono Project dediğimiz kişisel girişim ile eklenti mevcuttur fakat bu eklentiler web sayfalarındaki silverlight içeriklerini görüntülemeye yarar.

   Flash ile yapılması mümkün değil demişsiniz. Serverlarını WMediaStream ile kurmaları şart mıydı ki siz mümkün değil diyorsunuz ? Günümüzde herşey mümkündür, gerekli olan iyi planlama ve iyi bir yazılım ekibidir.

   Ve diğer bir yorumda okuduğum kısma katılıyorum. Tasarım işi tasarımcılara bırakılmalıdır. Bir ajans ya da yine içeride kurulacak bir tasarım ekibi bu işi çok güzel halledebilirdi. Sırf erken piyasaya sürülsün diye, böyle olsa da tutar söylemiyle yapılmış izlenimini veriyor bu haliyle...

 9. Yiğit Gürsoy Yiğit Gürsoy

  Evimde 2mbit kotasız bağlantı kullanıyorum. Geçenlerde TTNET'ten aradılar ve şöyle dediler: "İnternet hızınız yavaş değil mi? 1 lira farkla bağlantınızı 8 mbit yapalım ister misiniz?"

  Ben de sordum tabi kotası ne kadar diye. 15 gb dediler. Sormayan müşterileri aldatmaya yönelik hazırlamışlar dialogu. Yatırım yapmaktansa telefonla kota dilenmek ve müşteri kandırmak TTNET'in işine geliyor.

  Adil kullanım gibi laflarla kendilerini savunuyorlar. Kullanıcıları fiyat politikaları ile kotalı kullanıma zorluyorlar. Sonra da pişkin pişkin "kullanıcıların yüzde doksanı kotalıyı tercih ediyor", "fiyatları niye indirelim?", "hizmet kalitesini niye yükseltelim?" diyebiliyorlar.

  Yurtdışı çıkışımız son derece kötü. Ping sürelerimiz en az 300-500 milisaniyeden başlıyor. Halbuki bu değerlerin en fazla 100 ms olması gerek. O bile çok da Türkiye şartları için kabul edilebilir diyelim. Yatırım şart. Bu kadar kötü hizmete 65 lira vermek sinirlerimi bozuyor.

  1. Ahmet Ahmet

   Ben 2mbit kotasız kullanıyordum, arkadaşlarlımdan 8 mbitte adil kullanım kotasının pek dikkkate alınmadığını öğrendim. Son 3 aydır ayda 49 liraya 8 mbit kullanıyorum ve aylık dl miktarım 300 gb civarında. Sizim bölgeniz için bilemem ama izmirde adil kullanım kkotası diye birşey duymadım ben

 10. Çağlar Taşdelen Çağlar Taşdelen

  bu tür hizmetler güzel sayılablir (maksat ortaya yeşillik olsun şimdiye kadar işe yarayan bir himetiyle karşılaşmadım.) fakat bu tür hizmetleri geliştirmeden önce verdiği(vermesi gerektiği) hizmeti adam gibi veremeden bunları yapmaı son derece mantıksız ve sadece para hırsıyla düşünülen kullanıcı geri bildirimlerini önemsemeyen hizmetler olarak görüyorum.

 11. Ferhat Ural Ferhat Ural

  Aslında "mac kullanıcılarına" verdiğiniz sadece windows da çalışır uyarısını başka bir işletim sistemi olan linux için de vermenizi dilerdim. Şayet Linux u işletim sistemi olarak görmediğinizi düşünemiyorum.

  Aynı şekilde TTNET'in de sadece windows kullanıcılarını düşünmüş olması fazlasıyla üzücü. Her platformda çalışabilecek Adobe AIR, Python, .NET/Mono gibi dillerle yazılabilirmiş bu uygulama (daha eski dilleri saymıyorum bile) bence. Ha derseniz ki bu Microsoft ile yapılmış bir anlaşmadır sonuçta, o zaman birşey diyemem. Silverlight iyi bir teknoloji olabilir ama platform bağımsız olmadığı sürece ulaşacağı insan sayısı belirli olacaktır...

  Vermesi gereken hizmet yapmadan buna kalkışmışlar ya da neyi düzgün yaptı ki bu iyi çalışsın diyen arkadaşlara da katılıyorum. 8Mbit'e kadar diye aldığımız ADSL hizmeti 4096kbit olan internet hızımızı 2048 e düşürdü. Düşüş o düşüş, bir kere bile artmadı bu hız. Açıklama olarak da 8'e kadar dediğimiz için sizin bulunduğunuz bölgede bu hıza çıkılamıyorsa bu bizim problemimiz değildir yaklaşımı mevcutken kimsenin TürkTelekom'a güveneceğini zannetmiyorum...

 12. Mazhar Mazhar

  Selamlar, ben yurtdışında yaşıyorum. Bu sevisi kullanabilirmiyim. Sistem illa ki kayıtlı olduğu ADSL hattı üzerinden mi çalışıyor. Türkiyedeki bir ADSL hattı üzerine kayıt ettirip, yurtdışındaki internet bağlantısı üzerinden kullanabiliyormuyuz?

 13. Apachee Apachee

  Arkadaşlar yurtdışından seyretme imkanı varmı bilgisi olan varsa lütfen bana bildirsin.

  Ben Almanyadan Proxy Switcherle bağlanıyorum şifremde var 10 sn gösterip donuyor sonra 2 dakika bekliyor yine 10 sn gösterip donuyor..

  Teşekkürler...

 14. Mesut Mesut

  ben bu programı kullanıyorum ama hiç memnun değilim çünkü sürekli takılıyor tekrar programlarında da istedğinim programı da bulamıyorum.

 15. Osman Osman

  ben tivibu uygulamasina uyeyim kendi kullanici adim ve sifrem ile internetin oldugu herhangi bir yerden tivibuyu kullanabiliyorum. Adsl hatti uzerinden aldigimiz kullanici adi ve sifre ile yayini alabilmemiz icin yetkilendirme asamasini geciyor ayrica adsl faturasina ucret olarak yansitiliyor. Sonucta internete acik bir uygulama yurtdisindada calisir ama takilma olur mu onu bilemem. Fiyatina gore cok uygun iyi bir hizmet oldugunu dusunuyorum. Severek kullaniyorum

 16. Mehmet Mehmet

  arkadaslar bu ttnete neden hemen guvenıp uye oldunuz? fıyat polıtıkası hakkında hıcbısey bulamadım ben. ne malum: 2 ay sonra fıyatların degısmeyecegı ayrıca degısmemekle kalmayıp en az 2 sene zorunlu derlerse napıcaksınız merak edıyorum ? arastırdıysanız ve tatmın edıcı cvplar aldıysanız bılmem tabı ama ben bu adamlara guvenmem !!

 17. Koray Deniz Soysüren Koray Deniz Soysüren

  Tivibu yıne ıyı nıyetle ama acemıce yapılmıs aceleye getırılmıs bır calısma olmus. bırcok eksıklerle ve sark kurnazlıklarıyla dolu. Ama en azından umut vadedıyor. Zamanla daha ıyı hale getırılebılırse kullanıslı olabılır.

 18. Tivubu vazgeçilmez oldu.. Ancak iPhone uygulaması bekliyoruz! Şiddetle...

 19. hiç tavsiye etmiyorum 8 mbit internette bile sürekli takılma yapıyor görüntü o kadar kaliteli değil

 20. ya kardeşim bu nedir ya yapacaksanız iyisini yapın iş olsun var diye desinler diye yapmayın 30 dakka izliyosak 10 dakka sında donuyor yada takılıyor.

 21. Gayet Güzel ve problemsiz.

 22. Hidayet Hidayet

  i günler tivibu kullanıyorum ama çok donuyo yayın güzel değil film izlerken geri sarıyorum filmi ses gidiyor. Arada donma yapıyor onun yüzünden bilgisayarımı kapatmak zorunda kalıyorum lütfen buna bi çare bulun yada iptal edeceğim tivibuyu haberiniz olsun yani kimseye önermiyorum çok kötü bir proğram yapmışsınız.

  1. başlamak bitirmenin yarısı derler ama bence bitmiş işi neden başlatıyorlar,bir sürü ücretsiz tv programı varken readon tv player gibi,tivibu yu çıkaran mutlaka bizim yararımıza olmadığı kesin belli etmiş gibi görünüyor mesela yukarıdaki tv programında onlıne yayınlar,oyunlar,müzik,spor,adult,gibi tv yayınlar varken hatta hackerlar ın dijiturk gibi yayını maç saatlerinde vermesi gibi olanaklar varken bence tivibu hikaye kalır. burada anladığım kadarı ile tek taraflı yayınlar verilip, standart politika uygunması hedefleniyor,birilerinin işine gelmeyen yayınlarda böylece engellenmiş oluyor.

 23. Hakkı Canlı Hakkı Canlı

  İnceleme güzel olmuş elinize sağlık bende bir kaç bişey eklemek istedim. Öncelikle silverlight eklentisiniolupta yanlışlıkla uninstal edenlerin yeniden yğklemek için nasıl çabalar sarfettiğini ben bilirim ki sorunu ancak formatla çözebildim. Silverlight oldukça sıkıntı yaşattı bu bir.

  İkinci olarak bu sistem ne için gerekli kim daha çok kullanır? elbette benim gibi ömrünün çoğunu yurt dışında geçirenler için faydalı, bulunduğu mekandan evinden uzakta haber almak kendi dilini duymak bir iki film seyredip relaks olmak isteyenler ama malesef yurt dışında çalışmıyor.

  Peki ben bunu Türkiyede evinde ofisinde tv si olan birisi olarak ne yapayım, ne demeye internetime bu derece yükleneyim. Elbetteki kapattırdım ama kesinlikle bir kayıp benim için şu an yurt dışındayım ve rus dili duymaktan kına geldi ama yapacak birşey yok.

 24. hoş bişey bizim için fakat sinirime dokunan stv nin dizilerininn tekrarı verilmemesi bunun sebebi nedendir acaba???

 25. Ahmet Ahmet

  Merhaba arkadaşlar.Ben tvbu'ya üye oldum ama bilgisayarıma format atıldığı için tvbu'yu kaybettim ve indirdiğimde ise tvbu'ya kayıt olmam gerekiyormuş.Ben bunu yapamadım lütfen bana yardıcı olumusunuz.TEŞEKKÜR EDERİM

 26. Nevzat Nevzat

  tv sizden çok teşekür ederiz ama bereket tv yok onuda eklerseniz seviniriz.

 27. tivi bu neden yayın yapamıyor?

  1. MacOS kullanıcılarının en büyük sıkıntısı tivibu.exe gibi tivibu.app uygulamasının olmamasıydı. Artık bunu birkaç basit adımda çözebiliyoruz:

   http://tolga.kaprol.net/fluid-ile-macosta-tivibu-kullanmak/

 28. Mac OS kullanıcılarının en büyük sıkıntısı tivibu.exe gibi tivibu.app uygulamasının olmamasıydı. Artık bunu birkaç basit adımda çözebiliyoruz:

  http://tolga.kaprol.net/fluid-ile-macosta-tivibu-kullanmak/

 29. Ahıskalipolat Ahıskalipolat

  yok kardeşim 48 saat oldu ne arayan var ne soran ekran donup kalıyor.bumu hizmet olmaz olsun

 30. nasıl hizmet veriyor anlamadım en az 10 defa aradık hala sorunu halledemediler hızmış ne hızı anlamadım yuh yani