Gamester'ın İlk Oyunu Townster Kapalı Beta Testlerine Başladı!

Gamester'ın İlk Oyunu Townster Kapalı Beta Testlerine Başladı!

Webrazzi Gündem: İnternet Girişimciliği toplantımızın Demorazzi bölümünde kendini tanıtma fırsatı bulan girişimlerden biri olan Gamester'in ilk oyunu Townster, kapalı beta yayınına başladı. Birkaç gündür bizim de deneme şansı bulduğumuz oyunun yabancı örneklerinden hiçbir eksiğinin bulunmadığını söyleyebiliriz.

Oyunun detaylarına geçmeden önce "webrazzi" davetiye kodunu kullanarak http://apps.facebook.com/townster adresinden hemen Townster kapalı beta sürecine dahil olabileceğini paylaşmış olalım.

Townster, oyuncuların kendi şehirlerini inşa ettikleri ve kira gelirleriyle şehirlerini geliştirdikleri bir şehir kurma/emlak planlama oyunu. Oyuncular seviyelerini yükseltip, oyunda daha uzun süre zaman geçirdikçe farklı binalara ve envanterlere sahip olabiliyorlar. Bunların arasında yerel kültüre uygun binalar da bulunuyor. Örnek verecek olursak oyunda biraz ilerledikten sonra Bodrum evi, Safranbolu evi, Kebapçı, Nargile evi, Simitçi, Osmanlı Konağı hatta Anıtkabir gibi tarihi binalar dahi inşa edilebiliyor.

Sosyal oyunlardaki en büyük etkenlerden biri olan arkadaşlarla olan etkileşim de Townster'da unutulmamış. Oyuncuların arkadaş sayılarını artırmalarıyla haritalarını genişletebildikleri oyunda, arkadaşlarınızın şehirlerindeki satılık binaları satın alarak emlak krallığına yolculuğunuzu sürdürebiliyorsunuz. Oyuncuların birbirlerine hediye gönderebilmeleri gibi klasik sosyal oyun öğeleri de oyunda yer alıyor.

Onur Karcı, Turhan Yiğitbaşı ve Volkan Taban tarafından kurulan Gamester'ın ilk oyunu, gelir modeli olarak sanal varlık satmayı benimsemiş. Ancak şu an için test sürecinde olan oyunun bu özelliği aktif hale getirilmemiş. Beta sürecinin tamamlanmasının ardından sanal varlıkların satışına başlanacak.

Beta sürecinde olan oyunun, ilk aşamada bizimde gözümüze çarpan hataları da yok değildi. Oyun içinde bulduğunuz hataları Gamester ekibine [email protected] adresinden gönderebilir veya forum.gamester.com.tr adresindeki foruma yazabilirsiniz.

Townster Kapalı Beta Davetiyesi Oyunu denemek için http://apps.facebook.com/townster adresinden oyuna girmeniz ve davetiye kodu olarak "webrazzi" yazmanız yeterli. 100 adet davetiye tükendi. 50 yeni davetiye geldi tükenmeden alın. Davetiyelerimiz tükendi. Bu yüzden ilk gelen alır kuralı geçerli. :)

Aşağıdan Townster'ın oyun içi videosunu izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.