Yellow Pages ve Yemeksepeti İşbirliği Mekanlara Yarayacak
E-Ticaret

Yellow Pages ve Yemeksepeti İşbirliği Mekanlara Yarayacak

Seri ilanlar eski bir alışkanlık gibi görünse de kuşkusuz zaman zaman çok işe yarar bir kaynak olabiliyor. Yellow Pages, uzun süredir Türkiye'de hizmetini sürdürüyor ve aylık 1 milyon ziyaretçiye ulaşmış durumda.

Kullanıcıların ve listelenen iş yerlerinin memnuniyetini artırmak ve sitenin kullanım seçeneklerini genişletmek için Yellow Pages ile Yemeksepeti yeni bir işbirliğine gittiler. Bu işbirliği kapsamında Yemeksepeti'nde listelenen restoranların ilk etapta 2500 tanesinin Yellow Pages'taki sayfalarına Yemeksepeti'ndeki restaurant linkleri eklendi.

Bu işbirliği basit bir linkleme gibi görünse de aslına bakarsanız, iki taraf ve hatta kullanıcı için de başarılı bir etkileşim yaratıyor. Bir içerik sitesiyle hizmet veren bir servisin entegrasyonu Türk internetinde çok sık rastladığımız bir olay değil. Google'ın Yelp verisinden yararlanması ve Facebook'un Gowalla, Foursquare ikilisinden mekan adreslerini kullanmasını, buna benzer işbirlikleri olarak örnekleyebiliriz.

Yemeksepeti Genel Müdürü Nevzat Aydın, yaptığı açıklamada kullanıcıların birçok platformdan siteye ulaşabilmelerinin öncelikli hedefleri olduğunu belirtmiş. Bu açıklamayla Yellow Pages'tan sonra başka işbirliklerinin olabileceğini de anlıyoruz.

Sektörün büyük ve önde gelen internet girişimlerinden olan Yemeksepeti'nin Yellow Page ile gerçekleştirdiği işbirliği farklı alanlardaki oyuncular için örnek teşkil edebilir. Aynı zamanda bu tür işbirliklerinin yoğunlaşması pazarda yıldızı parlayan yeni girişimlerin oluşmasına yardımcı olabilir.

Yorumlar (6)
 1. Devrim Demirel Devrim Demirel

  Çok yerinde ve mantıklı bir iş birliği. Kullanıcılar için de çok yararlı olacağı kesin. Tebrikler!

 2. Abartılacak bişi yok ortada. Yemeksepeti.com yellowa reklam vermiş sadece.

  ya tık başı para verecek yada satış başı komisyon v.s. verecek.

  Her firma birilerine reklam veriyor bu tarz etkileşimlerde bulunuyorlar. Buradada farklı bir olay yok. Reklam ajansları ile dolaylı alınan reklam değilde, birebir anlaşılmış reklam kampanyası.

  1. Reklam çalışması değilde daha çok bir işbirliği çerçevesinde bu entegrasyonun yapıldığını iki tarafta belirtti.

 3. Ibrahim Akar Ibrahim Akar

  Yellow pages önce sitesindeki kayıtları düzeltsin,

  ben ve etrafımda ne kadar insan varsa hepsi en az 1 defa

  "xx şirketi mi ?, telefonunuzu yellowpagesten aldık" şeklinde telefon görüşmesi yapmaktan bıkmış durumda.

  Ya hiç kontrol etmiyorlar ya da sallıyorlar, defalarca uyardım bir allahın kulu "özür dileriz" veya "hatayı düzelttik" demiş değil.

 4. Cem Eraslan Cem Eraslan

  ben bu filmi bravoo da görmüştüm :)

 5. Faydalı Bir Site Aradığını bulursun