iPad 28 Günde 1 Milyon Sattı
Mobil

iPad 28 Günde 1 Milyon Sattı

Piyasaya çıkışından tam 1 ay sonra yapılan resmi açıklamayla, iPad satışlarının 1 Milyon adedi geçtiği açıklandı. iPad 1 Milyonuncu satışını ürün çıktıktan 28 gün sonra gerçekleştirmiş.

Hatırlanacağı üzere 3 Nisan'da piyasaya çıkan iPad'in ilk gün satış rakamı 300.000 olarak açıklanmıştı. iPad 5. günde 450.000, 14 Nisan da ise 500.000 satışa ulaşmıştı. Geçen dönemde iPhone 3G 1 Milyon satış rakamına 3 günde ulaşırken, ilk haftada 1.6 Milyon satmıştı. İlk iPhone ise 1 Milyon satış adedine 74 gün sonunda ulaşabilmişti.

Bu rakamlara göre onca tartışmaya rağmen iPad'in kolay kabul edildiğini söyleyebiliriz, tabi bunda iPhone OS'un artık biliniyor olmasının etkisi yadsınamaz. Diğer taraftan Motorola Droid satışının, ilk haftada 250.000'i bulması ve Android'ın bilinilirliğine rağmen Nexus One'ın ilk haftada sadece 20.000 satması Android'li tablet hesapları yapan Google'ın düşünmesi gereken bir konu.

Apple'ın satış rakamının yanında verdiği bilgiye göre iPad sahipleri yaklaşık olarak AppStore'dan 12 Milyon uygulama ve iBookstore'dan da 1.5 Milyon e-kitap indirmiş. Açıklamada iPad'i öven Steve Jobs, uygulama geliştiricilerin iPad için 5000 yeni uygulama geliştirdiklerini ve iPhone ile iPod Touch için geliştirilen 200.000'den fazla uygulamanın iPad'de kullanılabileceğini paylaşmış.

30 Nisan'da satışa çıkan iPad 3G ile satışların yeniden tırmanması 7-11 Haziran'da düzenlenecek yıllık WWDC konferans öncesinde Apple'ı mutlu etmiş görülüyor.

Yorumlar (9)
 1. hayal ediyorum da türkiye'de satılan herhangi bir ürün 1 milyon satsa ne olur? mesela vestel bi telefon çıkarsa, fiyatı 500 lira olsa ve 1 milyon satsa... ne olur? bence o zaman çoktan marsda hayat başlamış olurdu :)

   1. desene mars da yaşam yakın :)

  1. Aylin Erkul Aylin Erkul

   Vestel için güzel bir başarı ama bize sattıkları gibi ikide bir bozulan cihazları vereceklerse avrupada çok düzgün bir servis ağı oluşturması lazım. Ya da üssü mü diyelim ?

 2. Kalite Blog Kalite Blog

  Apple şirketi aldı yürüyor bu durumdan örnek çıkarmamız lazım. Başarılı oldukları için küfür etmek yerine daha iyisini yapabilir miyiz diye düşünmemiz lazım.

 3. Yaşar Acar Yaşar Acar

  Bu adamlara imrenmemek elde değil, sadece iphone ve ipad'i düşünüyorum da deli para kazandılar arkadaş ya.

  Dünya üzerinde "para kazanmak" kelimesinin anlamını veren tek şirket ısırılmış elma olsa gerek.

  Aç kalın budala kalın! / Steve Jobs :D

 4. Apple kadar sosyal medyayı iyi kullanan bi şirket daha bilmiyorum daha ürün tasarım halindeyken dedikodularını yayıyolar insanın içine kurt düşürüolar ipad meraktan alan en az %10 dur die tahmin ediorum,ürün çıkınca da insanlar bedava ekmek alır gibi kuyruk yapıolar ve tek ürünle bu denli başarılı olması gerçekten çok şaşırtıcı,Nokia nın tüm modellerinin cirosu iphone yi gecemiyor gercekten şaşırıyorum

 5. Buraya yazarak gelmeyeceği kesin o başarının çalışmak lazım arı gibi hemde aslında imkansız bişe yapğmıyolar ama reklamı iyi yapıyolar Amerikalıların yapabildikleri en iyi şey reklam yoksa kalite bakımından çokta büyük farklar yaratmıyolar adamlar az yapıyo öz yapıyo ve o özünde reklamını yapıyo mesela nokianın kaç modeli var saymak imkansız ama applenin bütün modellerini bilir herkes çünkü az:D hatırlıyosanız iphone ilk çıktığında Türkiyede bi yaygara bi yaygara görende uçan telefon yaptılar sanar işte dizilere falan konu olunca aldı başını gitti bizimkilerde bi myphone yaptılar telefonda her özellik var ama dediğim gibi yayagara yok yaygara olmayınca merak eden yok öle gidiyo işte biraz zor değişir bu düzen adamlar bizi bizden daha iyi tanıyolar biliyolarki türk insanı meraklı az bi yaygarayla kıyamet kopar burda hemen bi tv ye haberlerden reklam ayarlıyolar bide dizi filme koınu ediyolar oldu biti maşllah hatırlarsanız facebook ta Türkiyede evliyim ama müsaitim yada deilim gibi saçma bi grup yüzünden reklam oldu tabi millet merak etti hemen pc de ilk açılan sayfa facebook hemde ingilizce ama hiç ingilizce bilmeyen bile iki dakkada açtı profili aradığı ilk şeyde bu grup oldu sonradan sonraya arkadaşlarını buldu falan al sana açılış sayfası

 6. Aziz Yesilyurt Aziz Yesilyurt

  merak etmeyin arkadaşlar, usa'de (dünyada) sokağa atacak parası olan, emek harcamadan binlerce dolar kazanan 1 milyondan çok daha fazla insan var. bu gidişle 10 milyonda satar. ama ingiltere filan hariç avrupada 100 bin bile satamaz.