Nokia Uygulama Geliştiricileri Bekliyor
Arama
Teknoloji

Nokia Uygulama Geliştiricileri Bekliyor

Calling All Innovators 2010 adıyla dünya çapında inovatif  uygulamalar arayan Nokia, yarışmanın Türkiye ayağında da yerel ve özel uygulamalar bekliyor.

Mobil işletim sistemlerini güçlendiren mobil uygulama geliştiricileri artık mobil operatörler, mobil cihaz üreticileri ve içerik sağlayıcılar gibi bir çok kanaldan sahiplenilmekte. Kendi mobil uygulama marketine de sahip olan dünyanın en büyük mobil cihaz üreticilerinden Nokia, Web Runtime, Flash Lite, Qt veya Java ME tabanlı inovatif uygulamalar geliştirecek adayları kendi platformuna davet ediyor.

Kazanan uygulamaların Nokia’nın uygulama marketi Ovi Store‘da da tanıtılacağı yarışmada 1.’lik ödülü 6.000 TL, 2.’lik ödülü 3.000 TL, 3.’lük ödülü ise Nokia N97 mini olarak belirlenmiş. Bunun yanında yerel değerlendirmede ilk 10’a giren uygulama sahipleri Ovi Store’da ücretsiz yayıncı hesabı açabilecek.

Uluslararası yarışmada ise birinciye 30.000$, ikinciye 15.000$, üçüncüye ise 5.000$ dolar veriliyor. Yarışma hakkında detaylı bilgi için  www.callingallinnovators.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. erdal güneş dedi ki:

  ödüller sizce de komik değil mi?

  1. Ertugrul dedi ki:

   Evet komik tamda bunu düşünmüştüm:)

 2. rumuz dedi ki:

  Dalga mi geciyorlar odul konusunda, yemeksepeti bile t-shirt yarismasinda macbbook pro veriyor ki bir suru kod yazacagima iki t-shirt tasarlarim daha cok sansim olur.

 3. zorunlu adım dedi ki:

  6000 TL için kim oturup onların platformunu öğrenip uygulama yazar. iphone için yazarım milyon $ kazanma şansın varken.

 4. . dedi ki:

  ee nasıl yapcaz bedava?anlamadım

 5. Murat Polater dedi ki:

  Yarışma sonuçlarını nihayet açıkladılar. Bu sayfadaki yorumları okumuş olmalılar ki ödülleri bir miktar arttırmışlar 🙂

Bir Yorum Yazın