THY Mobil Uygulaması ile Uçuruyor!

İnternet paralelinde hızla büyüyen mobil uygulama dünyasının en gelişmiş örneklerinden birini Türk  Hava Yolları önceki gün hizmete sundu. THY Mobil uygulaması ile mobil cihaz üzerinden rezervasyon, mobil bilet alımı, check-in ve biniş kartı işlemlerini yapabilen uygulama mobil uygulamaların hayatımızı ne derece kolaylaştırabileceğinin bir göstergesi aslında.

Uygulamayı SMS ile telefonunuza istediğinizde 3G bağlantısıyla kolayca kurup (ben kurdum) hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Mobil uygulamalarda tecrübeli olan Pozitron tarafından geliştirilen uygulama ile işlemleri seri şekilde yapabilmek mümkün olsa da, cihazlara yönelik tasarım farklılıkları daha fazla dikkate alınabilir.

thy mobil

Türkiye'de kendi sektöründe ilk olarak hizmete sunulan uygulama, daha önce yapabildiğimiz online check-in gibi sanal çözümlerin de oldukça ilerisine geçiyor. Mesela geçiş kartlarını ortadan kaldırmasının temelinde yatan mobil kupon uygulaması gelecek için önemli bir mobil pazarlama altyapısı olarak görülüyor.

İnternet üzerindeki tüm sistemleri kullanabildiğiniz mobil uygulama için amaca yönelik gelişmiş bir mobil site arayüzü demek de yanlış olmaz. Henüz bazı noktalarda eksikleri olduğunu gördüğüm uygulama, kullanımı arttıkça kesinlikle gelişecek ve hızlanacaktır. Şimdilik sadece yurtiçi uçuşlarda çalışacak olan sistemin yurtdışı uçuşları da kapsaması hem kullanıcılar hem de mobil sektör adına sevindirici olacaktır.

Umarım bu gelişme dahilinde mobil uygulama ve pazarlamanın çözüm odaklılığını görerek bu konuya daha özel yatırım yaparız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.