StudentSN'nin Mikro Ödeme Çözümü ve Sosyal Sorumluluk Projesi
Eğlence

StudentSN'nin Mikro Ödeme Çözümü ve Sosyal Sorumluluk Projesi

StudentSN (Student Social Network) daha önce de bahsettiğimiz gibi öğrenci odaklı bir sosyal ağ sitesi. Geçtiğimiz yıl Almanya'dan 500.000 dolar yatırım alan site, Türkiye'ye verdiği önemi giderek arttırıyor.

SMS gönderme,  mobil içerik (cep telefonuna oyun yükleme, melodi yükleme gibi) ve uzaktan eğitim gibi alternatif ürünleri olan studentSN'in gelir modeli bu ürünleri  Top-Up Kontör kartları ile satmak. Bu kartlar şimdiye kadar daha çok okullardaki kantinlerden temin ediliyordu.

Yeni yapılan bir anlaşmaya göre bu Top-Up kontör kartları yakında 4000 PTT şubesinde satışa sunulacak. Şimdilik sadece studentSN üzerinden alışverişlerde kullanılacak olan Top-Up mikro ödeme kartıyla, üyeler/öğrenciler e-doküman satın alabilecek, SMS gönderebilecek ve cep telefonlarına oyun indirebilecekler. Başlangıç aşamasında sadece studentSN’de kullanılabilecek olan Top-Up mikro ödeme kartı daha sonra diğer sitelerin de kullanımına açılabilecek.

Mikro ödeme e-ticaret için çok büyük bir önem taşıyor. Özellikle küçük meblağların kredi kartları ya da havale ile ödenmesinde çıkan masrafların satın alınacak ürünün maliyetini ne kadar arttırdığı, hatta çoğu zaman ürünün kendi değerinden daha fazla tuttuğu düşünülecek olursa e-ticaretteki önemi daha iyi anlaşılır. Banka hesabı olmayanlar, kredi kartı olmayanlar veya kredi kartını e-ticarette kullanmaktan çekinenler Top-Up kontör kartlarını rahatlıkla kullanabilirler.

TopUp Card- Klein

Top-Up ön ödeme kartının öncelikle studentSN’de kullanılması ve studentSN’in üyelerinin öğrenciler ve dolayısıyla interneti kullanan genç nüfus olması mikro ödeme kartının ülkemizde kabul görme şansını artırıyor.

Bu anlaşma ile öğrenciler ödevleri ve bitirme tezleri konusunda faydalabilecekleri yüz binlerce kaynağa ulaşabilecek ve küçük meblağlar karşılığında studentSN kütüphanesinden e-doküman olarak indirebilecekler. Ayrıca kendi hazırladıkları ders notları, bitirme tezi gibi kaynak oluşturabilecek dokümanları diğer öğrencilerin faydasına sunarak para da kazanabilecekler. İçlerinde ücretsiz dokümanlar da barındıran studentSN kütüphanesinde 1 TL ile 10 TL arasında satın alınabilecek dokümanlar var.

Türkiye’de en yaygın satış ağına sahip işletme ünvanını taşıyan PTT, mikro ödeme kartını ürün çeşidine katmakla genç bir kitleye hitap etmiş olacak. Bu genç kitlenin sayısı yaklaşık 10 milyon ve bu da Türkiye nüfusunun yaklaşık %14 ü demek.  Bugün PTT şubelerine mikro ödeme kartı almaya giden müşterileri yarının PTT Bank ile çalışacak, kredi kartı çıkaracak, sigorta yaptıracak iş adamları olacaklar.

Türkiye’nin en köklü ve önemli devlet kuruluşlarından biri olan PTT’nin bir internet projesinin mikro ödeme ürününü satışa sunması, internet projelerine inanıyor ve destek veriyor şeklinde yorumlanabilir. Bunun ülkemiz için önemli bir gelişme olduğunu düşünüyorum.

İlk 1000 kartın satışıyla elde edilecek gelir bir Sosyal Sorumluluk Projesine bağışlanacak. Bu sosyal sorumluluk projesinin hangisi olacağına Webrazzi ve sosyal ağ kullanıcıları karar verecek. Bir Webrazzi okuyucusu olarak siz hangi sosyal sorumluluk projesine bağışlanmasını istersiniz?

Güncelleme: Yapılan ankette Çocuk Esirgeme Kurumu oyların yüzde 33'ünü alarak birinci olmuştur. İlk 1000 kartın tüm geliri "Çocuk Esirgeme Kurumu'na" bağışlanacaktır.

Yorumlar (141)
 1. Cello Cello

  Yozgat'a kitap yağdıralım mı? http://kampanya.yozgat.gen.tr

  1. Cevdet Aykan Demir Cevdet Aykan Demir

   guzel fikir

   1. Aslı Gencaslan Aslı Gencaslan

    benim memleketim yağdırın valla harika olur

   2. Leyla Hüsrev Leyla Hüsrev

    Ilk önce bende tebrik etmek istiyorum cok güzel düsünmüssünüz, bence en efektiv yatirim okuya bilemeyen cocuklar icindir cünkü sonucta onlar bizim gelecegmiz onlarin okumasi hepimiz icin yararlidir ve onlar iyi okuya bilsinler diye biz ellimizden geleni yapmak zorundayiz....

  2. Erhan Alcan Erhan Alcan

   yozgatda böyle bir kanpanya yaptyıkk ben yozgat bozok üniv toplumö gönüleri eski iletişim sorumöluusu toplum gönülleri olarak böyle bir proje gercekleştirdik ama fazla yeterli olmadıı...

  3. Fazlı Fazlı

   çok güzel bir düşünce tebrık ederım.

 2. Cevdet Aykan Demir Cevdet Aykan Demir

  ogrenci odakli bir sitenin ogrencilere donuk bir sosyal proje gerceklestirmesi kanisindaym.mesela bir koy okulunun bakim, onarim giderlerini karsilaimasi, ve okulun bilgisayar ve internet agini tesis etmesi olabilir.

  1. Ayhan Kocak Ayhan Kocak

   Cevdet sana katılıyorum, bu şekilde direkt ve etkili bir destek vermiş oluruz.

 3. Serdar Faruk Serdar Faruk

  iyi düşünülmüş bir adım atılıyor. bir studentsn temsilcisi olarak gurur duydum :)

 4. Erdem Tarlığ Erdem Tarlığ

  Galatasaray Üniversitesi'nden bu yaz mezun oldum ve sitenin birkaç yıllık üyesiyim. Ne yazık ki ben bitirme tezimi hazırlarken bu sistem henüz hazır değildi:)

  Klasik sosyal ağ özellikleri dışında doküman merkezi olması sanırım studentsn.com'u kulvarında tek hale getirecek.

  Ayrıca sistemin doküman arama, çıkan dökümanları satın almadan önce inceleme ile klasik google aramasından fazlasını vereceğini de tahmin edebiliyorum.

  Son olarak da sosyal sorumluluk adına yapacakları bağıştan dolayı tebrik ediyorum ve konu ile bire bir alakalı olmasından, birçok üniversiteliye burs vererek çağdaş nesillerin yetişmesine destek olması açısından Türk Eğitim Vakfı'nı şahsen tavsiye ediyorum.

 5. Düşüneyimm size söylicimmmm birdenn karar veremedimm nereyee bağışlansın (:

 6. Ayhan Kocak Ayhan Kocak

  studentSN kullanıcılarının yoğunlukla üzerinde durduğu iki vakıf var. Birisi TEMA ve diğeri TEV.

 7. Furkan Bayram Ok Furkan Bayram Ok

  Bu site eğer bir öğrenci ağı ise eğer ''Milli Eğitim vakfı'na destek verilmeli diye düşünüyorum....

 8. Adem Dokuyucu Adem Dokuyucu

  çok güzel bir düşünce tebrık ederım.bence de studentsn ogrencı ağı olduguna gore destegıde yıne ogrencıler uzerınde olması daha uygun olacaktır.

 9. Gülay Gürden Gülay Gürden

  bence sağlık alanında bişeyler yapılabilir. çocuk esirgeme kurumlarına falan olabilir. eğitim tabikide önemli konu ama önce sağlık:=)

 10. Fatma Fatmaa Fatma Fatmaa

  evet gerçeekten güzel düşünülmüş bi proje destekliyoruz umarım amacına ulaşır

  1. Fikret Fikret

   guzel ama hıç birşey amacına hızmet etmez saptırılır bu sonradan

 11. Emel Tandir Emel Tandir

  Tebrik ederim, saygi duyulacak bir uygulama, umarim devami da gelir.

  Büyük vakiflar yerine, kücük projelere yardim etmek bence daha mantikli.

 12. Sümeyye Sümeyye

  sadece bir değil bir kaç kuruma destek verilmesi elbette daha güzel olur ama önceliğimizi eğitim alanına verebiliriz. sonuçta öğrenci kesiminin ağırlıkta olduğu bir site..

 13. Gülçin Roz Gülçin Roz

  sosyal sorumluluk projesinin eğitimle alakalı bir platformda yoğunlaşmasının doğru olacağını düşünüyorum,önce eğitim diyorum,saygılar.

 14. Yusuf Yusuf

  gerçekten guzel olmuş

  desteklıyorum

 15. Efe Şenol Orhan Efe Şenol Orhan

  hoopppp

  güseL oLmuş ;)

  bi de şu tişört şini bedavaya kapatsak hazır mevsimi de geçti eLinizde kaLmasınm hani :p :D

  1. Cevdet Aykan Demir Cevdet Aykan Demir

   Efe hayat ne guzel degilmi.isin gucun makara

   1. Efe Şenol Orhan Efe Şenol Orhan

    o oLmadan oLur mu ki

 16. Simge Yildiz Simge Yildiz

  Gerçekten güzel bir çalışma olmuş emeği geçenlere teşekkürler.. Benimde desteğim TEV e.....Ne olursa olsun bu ülkede eğitim şart..

 17. Alp Ceyhan Alp Ceyhan

  Sosyal sorumluluk projesinin kimsesiz çocuklarla ilgili olması bence daha iyi olur . güzel bir proje inşallah emekler boşa çıkmaz...

 18. BEN EKSIK KALMAYIM BENDE BISI YAZAYIM BARİ KONTOR KARTLARI ASLINDA İYİ BİRSEY KONTORM OLMADIGINDA YADA OLDUGUNDA BASKA SEBEKELERE COK UCUZA MESAJ ATABILIYORSUN BUDA KONTOR KITLIGINDA BIRAZDA OLSA INSANI RAHATLATIYOR.

  SOSYAL PROJEYE GELECEK OLURSAK 1000 KARTIN SATILMASI BUYUK MIKTARDA BI PARA ELDE EDILIYOR SANIRIM BU PARAYLADA BENCE KUCUK BI İŞLETME KURULMALI YARDIMIN YAPILACAK YERLERE O İŞLETME SAYESINDE DEVAMLILIK SAGLANMIŞ OLUR BU TAVSIYEYI DINLEYIN NASIL OLSA KAYSERILIYIZ :) :) :)

  1. Cevdet Aykan Demir Cevdet Aykan Demir

   Allahin Kayserilisi, sana katilmamak mumkun degil

   1. bende oyle dıyorum zaten 10 mılyar falan tutuyor onunla bır ısletme haylı haylı kurulur ondan sonra gelsın paracıklar :D :D

  2. eyw bacanak kayserılı olmak ayrıcalıktır bılıyorsun :P

 19. Okan Yilmaz Okan Yilmaz

  mutlaka egitimle ilgili birsey yapilmali.

 20. Hulusi Hulusi

  çok harika bi düşünce sitemize yakışır

 21. Leran Sezen Leran Sezen

  başarılarınızın devam etmesi dilegiyle tebrikler

 22. Adalet Adalet

  Çok iyi niyetle Çok güzel düşünülmüş Çok güzel bir proje.EEE..Bu kadar güzellik bir araya gelince çok güzel bir yorum yapmak pek kolay olmaz.Proje sahiplerini kutluyor,başarılı olmaları dileği ile kullanıcılar için büyük yararlar sağlaması ümidi ile hepinizi kutluyorum

 23. öncelikle bunu düşünen insanları tebrik ediyorum ve bunun sadece tek seferlik bir proje olayından çıkıp daha geniş düşünmemizi sağlıcak bir projeye dönüşmesi için çaba sarf edilmesini istiyorum. malum hayal gücümüz sınırsızdır. yapılan yardımın kesinlikle eğitim alanında bir yardım olmasını isterim ama bunu bir vakıf sayesinde yaparsak ne kadar kullanışlı olur bilemiyorum. ve güzel bir araştırma ile okumayı arzulayan bir okula güzel bir yardım yapılabilir düşünüyorum. ama asıl güzeli başta dediğim gibi devamının gelmesi için bir çeşit yol bulunmasıdır diyorum :) saygılarımla

  1. Samet Aras Samet Aras

   inşallah bu işte başarılı olunursa devamı da gelir

 24. Hakan Nicholas Basturk Hakan Nicholas Basturk

  sıte genel olarak zaten öğrencılere hıtap edılıyor ve sıteden eğitime destek oldukçada iyi bır şekılde verılıyor gerçı bu projeye destek verenler kendılerı daha ii bılırler ama benım kanaatım eğitim dışında da bırçok yerlere yardım edılebıır....

 25. Akif Türkmen Akif Türkmen

  çok güzel bir olay ya bence böle sosyal bir oluşması.bence bunu geliştirip kimsesizler için yaşlılar içinde olması lazım

 26. Veysel Memişoğlu Veysel Memişoğlu

  emeği geçenlere ve geçecek olanra şimdiden teşşekür ediyorum ... köy okullarına bilgisayar ve kitap uygun olur kardeş bi köy buluruz bunu ben yaparım mesela :D:D

 27. Elif.... Elif....

  güzel bi düşünce .bencede saglık alanında bişeyler olabilir..emegi geçenlere teşekkürler..

 28. Emrecan Emrecan

  Proje çok güzel düşünülmüş zaten studentsn dende daha azı beklenemezdi.Bu yardım sürecinin devamlılığı daha güzel olurdu. TAbiyki birçok güzel işler yardımlar yapılabilir.Aslında buna engüzel kararı yine studentsn vericektir.Burs veren vakıflar veya bi okul projesi olabilir. Okul projesi olursa projeye okulda studentsn ismi verilerek daha fazla dikkat çekilebilir ve kalıcı olabilir.diye düşünüyorum....

 29. Yusuf Akdemir Yusuf Akdemir

  bende eğitime yatırılmasından yanayım bi kere hepimiz öğrenciyiz we sitemizin adıda zaten studentSN onun için eğitim bence de öncelikli olmalı ;)

 30. Ressam Kadir Ressam Kadir

  BÖYLE İNSANLIK ADINA VEFALILIK DÜNYADAKİ HİÇ BİR SİTESİNDE VAROLMAMIŞ VEDE HİÇ Mİ HİÇ DÜŞÜNÜLMEMİŞ BİR DUYGUSALLIK ÖRNEĞİDİR..studentSN SİTEMİZ PARA PUL KAZANCI PEŞİNDE HİÇ DEĞİLDİR...TEK DÜŞÜNDÜĞÜ SİTE KAZANÇLARININ İNSANLIK ADINA MUHTAÇ DURUMLARDAKİ KİMSESİSLERE.LÖSEMELİ İNSANLARIMIZA..KANA İHTİYAÇ VE MUHTAÇ OLAN GÜZEL İNSANLARIMIZA NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM DİYE BU SOSYAL YARDIMLAŞMA KANPANYASI BİLE AÇABİLECEK GÜCE VE SAMİMİYETE DAHA ÖNEMLİSİ DUYARLI OLMAYA SAHİPTİR...TÜM studentSN ÜYELERİNİ AYAKLANDIRABİLECEK DÜŞÜNCELERE VE EYLEMLEMLERE İMZA ATABİLİYORSA VAYYYY BEEEE ....DEMEKKİ İNSANLIK HALA VARDIR DERSİNİ TÜM DÜNYAYA SUNUYORDUR VEDE SUNACAKTIR....ÇÜNKÜ studentSN SİTE SAHİPLARİ VE GÖREVLİ BİZ YÖNETİCİLER BU SİTECİLİK İŞİNİN MADDİ TARAFTARLARI DEĞİLDE SADECE MANEVİVİYAT YANLISIYIZ...YÜCE ALLAHIM studentSN SİTEMİZİ KORUSUN VE DÜNYANIN EN ÖNEMLİ SİTESİ VEDE HAKKE3TTİĞİ YER OLAN DÜNYA LİDERİ SİTE YAPSIN... AMİNNN...BENİM NACİZADE ÖNERİMDE KISACA:= MADEM BU GÜZEL DÜNYADA VARIZZZ..NEYE BORÇLUYUZ ..TABİKİ GÜZEL TABİATIMIZA..BU NEDENLE YAŞAYABİLMEK İÇİN studentSN.&.PTT İŞBİRLİĞİNDEN GELECEK OLAN GELİRİN DÜNYA TABİATI VE YESİL ÇEVREMİZİ KORUMAKLA GÖREVLİ GREENPEACE TÜRKİYE SORUMLUSU GREENPEACE TÜRKİYE ŞUBESİNE VERİLMESİNİ studentSN YÖNETİMİNE SEVGİLERİMLE ÖNERİM OLARAK SUNARUM......SEVGİLERİMLE.

 31. Ceren Gökce Ceren Gökce

  gercekten cok güzel bır calsıma emegi gecenlere tesekkürederım

 32. Gizem Yıldız Gizem Yıldız

  Bir eğitimci olarak önce sağlık diyor ve sağlık alanında kullanılmasını istiyorum.Örneğin; lösemili çocuklar.Emeği geçen arkadaşlarıma ellerine sağlık diyorum...

  1. Selim Selim

   evet saglıgada onem verılmesı gerekır ama ılk once okumamasına yardımcı olmak gerekır

 33. Sedat Demir Sedat Demir

  studentSN disinda bir site boyle bir girisimde bulunsaydi MEHMETCIK vakfi derdim ama konu ogrenci olunca egitimle ilgili degerlendirilmeli

 34. Ömer Ömer

  Merhaba güzel bir uygulama tabiki .. küçük ücretler için kredi kartı yerine bu ürünü kullanmak daha mantıklı

 35. Ahmet İpek Ahmet İpek

  Bu sitenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum, umarım benim de bu sosyal sorumluluk projesinde bir katkım olur. Lösemili çocuklara yardım yapılmasından yanayım, aslında yardıma muhtaç o kadar çok insan var ki :(

 36. Nur Um Nur Nur Um Nur

  Amacına ulaşınca güzel olacağı kesin, ulaşması için gayret gösterelim lütfen...

  Bence kendi bünyesinde bi havuz sistemi gibi işlemeli... yada osmanlıda ki lonca misali....

  kurum adeğilde direk kişilere ulaştırılmalı...

  zira çöken bir sürü kurumumuz var...üzgünüm ama kanaatim bu yönde:)))))))))))

  1. Cevdet Aykan Demir Cevdet Aykan Demir

   haklisin nur. kurumlar yerine bizzat direk iletisime gecilmeli. malesefki bir cok kurumumuz catirdiyor:(

  2. Eylül Balim Eylül Balim

   bir çok kurumun yapılan güzel yardımları su istimal etmesi gibi.... gerçekden ihityacı olmayan ve sömürmeye alışmış kişilerde mevcut...yapılan yardımın direk kişiye yapılması çok güzel ama gerçekden ihityacı olup olmadığınıda iyi araştırmak ve yapılan yardmın makbul olması için bu tür kişilerede engel olmak lazım.......

 37. Havva Havva

  Merabalar,çok güzel bir olaya adım atılmış tebrik ediyorum,sosyal sorumluluk projesinde eğitime öncelik vermeniz çok iyi,bu önemli çünkü..

  Ülkemizdeki birçok okullarda eğitim araç gereçlerinden tutunda bilgisayardan,labaratuvar aletlerinden,bilgi ve sosyal içerikli aktivitelerden vs.yoksun olan öğrencilerimiz var..Dolayısıyla bunlara yönelik bir yatırımın çok daha mantıklı ve hayırlı olabileceği kanısındayım..

  Teşşekürler..

 38. Lowely Sadık Lowely Sadık

  İnsanın yapı tasları ogrencılıkten baslar,cocukluktan sonra bencede cok dogru ve ısabetlı olmus. cogu zaman hayır yapıcak ınsanlar arıyoruz bu ben olmasam atrafımdakı cevremdekı ınsanlar oluyo. bunlar neden ogrencıler olmasın. cunku bı yerlesım bırımınde yada mahallede apartmanda yanı ınsanlar cewresındekı yardıma muhtac ınsanları gorup gozetiyo bunu bı yapmasak devlet yapıyo bence. ama ogrencıler ıcın cogu zaman bu dusunceler olmuyo..

  sonuna kadar bende desteklıyorum sımdıden hayırlı olsun derım..

 39. Dağçiçeği*kardeien Dağçiçeği*kardeien

  çok güzeI düşünüImüş bir proje gerçektende eğitime harcanırsa güzeI oIur ve bu gayret inş devamIı oIur bu projeye katkıda buIunanIara tşk ederim

 40. Merve Kurnaz Merve Kurnaz

  Doğuda ihtiyaçlı bir okul tesbit edilip öğrencilere giyim ve kırtasiye yardımı yapılabilir.

 41. M.hülyaaaa M.hülyaaaa

  gerçekten çok iyi düşünülmüş haybe yere gitmeyecek bir yatırım olacak bence.ve evet kesinlikle eğitim için harcanmalıdır.

 42. Nuran Ozcan Nuran Ozcan

  hakltan aldigini halka vermek.iste sosyal boyle olur. tebrikler studentSN

 43. Bilge Dönmez Bilge Dönmez

  Öncelikle böyle ulvi bir amaç için site üyelerinin görüşlerinin de alınması sebebiyle sitemiz yönetimine teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum. Demek ki sanal alemde gerçek güzellikler yapilabilirmiş istenirse... Böyle bir projeye önayak olan sevgili site yönetimizle ve bu sitede olduğum için kendimle gurur duyuyorum.

  Çoğunluğun da üzerinde durduğu üzere ve bir öğrenci olarak bu yardımın gerçekten ihtiyacı olan öğrenciler için kullanılmasını isterim ama nereye giderse gitsin amacına ulaşmasını diliyorum tekrar tşkler ediyorum bu güzel girişimden dolayı...

 44. Ersin Karsli Ersin Karsli

  başka sitelerde olmayan bi özelliğimiz var

  herkes aile gibi bu sitede yine her zaman ki gibi güzel bi düşünce bence bi yardımda bulunulacaksa,yoksul maddi durumu iyi olmayan aileler bulunmalı ve okuyan çocukları varsa onlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmamız daha iyi olur diye düşünüyorum.arkadaşların söyledikleri de çok güzel ama o kuruluşlara zaten gerekli yardımlar yapılıyor.biz yapılmayanı yapalım...

 45. Deniz Karagöz Deniz Karagöz

  Yardıma ihtiyacı olan bir çok öğrenci var. Üniversite öğrencilerine burs olabilir ya da ilkokul öğrencilerine elbise yardımı olabilir.

 46. bende eğitim alanında kullanılması kanısındayım

  teşekkürler

 47. Eylül Balim Eylül Balim

  güzel proje olmuş...emeği geçen herkezi kutluyorum... eğitime yatırılması özelliklede şu dönemlerde çok faydalı olur... gerçi yardım edilecek okadar çok kurum varki..

 48. Ahmet Kartal Ahmet Kartal

  güzel bir proje sitemiz daha güzel projelere imza atacak inş. başarılar diliyorum emeği geçen herkese tşk

 49. studentsn daha çok yayılması istiyorum tanıtım yapılmalı ünilerde

 50. Melek Melek Melek Melek

  bende bu yardımın eğitimde kullanılmasından yanayım...bir kurum,kuruluş yada vakıf aracılığıyla değil,bizzat okulla işbirliğine grilerek yapılmalı...bir okulun onarım,tamir,araç,gereç ve teknoloji sınıfı için kullanırsa çok daha iyi olur...

 51. ben bi vakıftan daha çokk araştırılıp direkt ihtiyaç sahibine verilmesi taraftarıyım malumm çal çırp devrinde yaşıyoruzz :S ama kesinlikle eğitimm alanında değerlendirilmelii ! ne kadar bi mebladan bahsediyoruz bilmiyorum ama bi okul yaptırıp adınıda studuntSN koyabiliriz hayalgücü sınır tanımıyor (= ama hayaller gerçekte olabilir....

  1. Cevdet Aykan Demir Cevdet Aykan Demir

   hayali varsa, gercegide neden olmasin.

 52. Yavuz Yavuz

  Bence yazılım sektörü.Böle bir fikrin olması students ağının gelişmesine ve daha çok kullanıcıya ulaşmasına vesile olacaktır.Benim fikrim bu paranın ülkemizde bir açık olarak gördüğüm yazılım sektörü alanında kullanılması.Mezun olan nice arkadaşımız kusura bakmasın üniversiteyi de bitirdim edasıyla okuyor.Sanki hemen bitirdiği zaman iş kendisini bulacak.Asıl iş süreci orada başlıyor.Yazılım sektörü alanında isterseniz bireysel olarak ta iş yapabilir isterseniz kitlesel olarak da grubsal olarak da iş yapabilirsiniz.Bu sadece ve sadece sizin yeteneğinize ve azminize bağlı.Mesela program üreten programların ülkemiz açısından üretilebilirliği çok az.Bence bu tip program yapımlarına ve sonrasında ürün üretimlerine destek verilmeli...Saygılar

 53. Ceylin Ceylin

  ÇOK GÜZEL Bİ PROJE OLMUŞ EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM EĞİTİM ALANINDA KULLANILMASI KANISINDAYIM

 54. Cevdet Aykan Demir Cevdet Aykan Demir

  Egitim konusunda fikirler one cikiyor.. studentSN uyeleri yine yaniltmadi beni..

 55. Ayhan Caner Ayhan Caner

  Studentsn.ye yakışan bir uygulama duyarlı tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 56. Emrah Ünal Emrah Ünal

  Öncelikle sitemizin kurucularına bir kez daha teskkur ediyorum yine gösterdiler yureklerini bugune kadar başarılan basarılı isleri beraber kutladık ptt anlaşmasınıda demek sosyal yardımla kutluyoruz ne güzel ne mükemmel bir dusunce tekrar tsk ediyorum iyki varsın studentSN. egitime yönelik bir kuruluş oldugu için egitme yönelik bir yardım dusunmemiz daha mantıklı geldi. örnegin bir kütüphane kurulabilir ücretsiz her insanın rahatlıkla gelip gidibilce bir kütüphane böyle yardım durumlarında belediyelerde destek verir diye dusunuyorum. mesela yerini belediye verse yaklaşık 1000 kart 10,000 TL yapmakta bu parayla kütüphanemizi doldulabilirz. acizane bir fikir :)

  1. Ayhan Kocak Ayhan Kocak

   Emrah, kütüphane fikrin çok güzel. Fakat sitemizde şu anda bir dijital kütüphane kurma aşamasındayız. Böylece tüm ünternet kullanıcılarının erişimine sunulmuş bir kütüphane oluşacak.

 57. Zeynep Zeynep

  Eğitim diyoruz ya aslında sonrası için birşeyler olmalı bizim imkanlarımız vardı eğitimi aldık şimdi paylaşamıyoruz ama şöylede bi gerçek var karın açlığı değilde beyin açlığı insanlığı yok ediyor.Başarılar dilerim

 58. Murat Bahar Murat Bahar

  çok güzel bi proje.emeği geçen herkese sonsuz tşkler...bence, bazı arkadaşlarında dediği gibi öncellikle eğitim konusunda değerlendirilmeli..

 59. Ahmet Akilli Ahmet Akilli

  Mükemmel bir düşünce,Bende Emraha Katılıyorum egiteme yönelik yatırımlarda bulunmanız taraftarıyım...

 60. Ayşegül Ayşegül

  böyle güzel bi sitenin üyesi olduğum için gerçekten çok şanslı hissediyorum kendimi.bütün arkadaşlarıma katılıyorum bende. eğitim alanına yapılsın yardımlar.hala okullarında doğru düzgün eğitime yönelik malzemeleri bulunmayan insanlar var.kaliteli bi eğitim için araç gereç çok önemli bence.ayrıca ülkemizde okuma oranı çok düşük.yapılacak yardımın içeriğinde bence mutlaka roman hikaye tarzı kitaplar bulunmalı .sırf derslerle olmuyo bu iş.mesela gönderilecek bi adres verilse ve sitedeki isteyen kişiler oraya kitaplıklarında bulunan okuma kitaplarından birini gönderse birsürü kitap birikir.bu çok zor bişey değil bence. bu kitaplar da yapılacak yardımla beraber dağıtılır.okumayı çok sevdiği halde kitap alamayan insanlar var onlara bi kütüphane oluştururz.

 61. Derya Derya

  çok güzel bi fikir destekliyorum

 62. Bayram Kanli Bayram Kanli

  fikir süper STUDENTSN den de ancak bukadar güzel seyler beklernirdi bencede yatirim ögrenciler bazinda olmali mesela söylenildiyi gibi bir köy okuluna destek amacli

 63. Suheyda Aras Suheyda Aras

  Merhabalar, öncelikle böyle duyarli bir konu üzerinde durdugunuz icin tskler hepinize arkadaslar.Kirsal kesimlerdeki yerlesimlerde bircok faliyetten yoksun olan egitim saglik vs seylere muhtac olan yerler cok böyle bir düsüncede önce böyle kesimlere yardimci olunursak gercekten sesimizi bircok yerde duyurarak bazi kisilerinde böyle konulara yardimci olmalarini saglayabiliriz..!!

 64. Celin Celin

  Sitenin içeriğindeki en önemli olgu öğrenciler..Ve yine bu yardımın eğitim adına yapılmasını diliyorum,herkesin emeğine saglık..

 65. Emre Sarı Emre Sarı

  çok iyi bi fikirmiş düşünen ve uyguluyanlara teşekkürlerrr....

 66. Mustafa Nasuh Mustafa Nasuh

  öncelikle e-ticeret ülkemizde yaylgın olmadıgı için bu sistemin çok fazla işe yarayacağını düşünmüyorum. Şayet olaki bir gelir elde edilecekse buda bir sosyal proje ile degerlernecekse, herhangi bir köy okuluna destek verile bilir.

 67. Cengiz. Cengiz.

  GÜZEL PROJE DESTEKLİYORUM.HALÂ BULAMADIKTA.

 68. Ömer Altay Ömer Altay

  proje güzel ama arkadaşlar herzaman ki gibi eksik olan bir şey var bunun yayınlanması yani reklamı.tamam yardım yapmanın reklamı olmaz bunu yapmamızdaki amac hem birilerine destek olmak hemde siteyi tanıtmaksa bunu biraz yayalım.bunu studentsn den veya facebooktan yapmanın yetmiyeceğini heppimiz biliyoruz yönetimin bu konu hakkında biraz kafa yorsa iyi olur.(yopum biraz sert olabilirim ama durum öle kusura bakmayın)

  1. Ayhan Kocak Ayhan Kocak

   Ömer tanıtım yapılması konusunda haklısın ama biz zaten yeteri kadar tanıtım yaptık. Sadece FB ve studentSN'de değil mikro ve normal bloglarda duyurduk.

 69. Ayda Ersan Ayda Ersan

  Sevgili arkadaşlar, bence de sağlık eğitim yada sosyal yardımlaşma gibi vakıflara destek verilmeli. Uzun süredir gönüllüsü olduğum AİP ( Acil İhtiyaç Projesi vakfı) http://www.aipvakfi.org/ bu konuda gerek kitap gerek sağlık gerekse insani her türlü yardım için fedakarca uğraşıyor. Nereye yardım yapıldığı konusunda şüpheniz olmasın..

 70. Kenan Karataş Kenan Karataş

  Selam studentSN,

  Dış kaynaklı yatırımların şehrimize doğru odaklanması gelecek vaad eden bir konuma doğru ilerlemekte olduğumuzu göstermektedir.Kaldıki avrupa kaynakları kar amacı güden bir zihniyete sahiptir.Türkler kadar yardım bilincine sahip değillerdir.Hizmet ve dolaysıyla kar.Yatırım ve semeresi gibi.

  TOP-UP,yani bir nevi kredi ve kullanım kartı.Açık söylemek gerekirse ben baştan beri buna karşıydım.Umarım kullanım ağı genişler ve amacına ulaşır.Avrupalı olarak düşününce tamam başarılı oluruz diyorum ama ne yazıkki biz Türküz...

  "Sosyal Sorumluluk Projesi"

  Gerçekten çok iyi düşünülmüş bir açılım.Biz hem "Kaderim Olurmusun" grubu olarak hemde kişisel studentSN üyeleri olarak bu tür organizasyonları defalarca gerçekleştirdik.

  1000 TOP-UP yani yaklaşık olarak 10000 tl.Bu rakamla ne yapılabilir onu düşünmek lazım.Ben yapılacak yardımın kalıcı olması taraftarıyım.

  Benim studentSn-team"na şöyle bir önerim olacak..doğudaki köy çocuklarının en önemli sorunu eğitim olduğuna göre,eğitimlerini gerçekleştirmek adınada okullara ihtiyaçları var.Gelin, halen inşaat aşamasında olan bir okulun temeline bizde harcımızı koyalım.Yardımımızı buraya aktaralım.

  Şimdi,gerçekleştirdiğimiz sosyal amaçlı projenin kalıcı olması amacıylada yardımda bulunduğumuz okulun ismine şehrimizin adını koyalım.Olabilirmi.?Tabikide olabilir.Ancak bu miktarın biraz daha artırılması şartıyla.

  Bu projede yer alan bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum...

  Kenan Karataş

 71. By Impomathe Specialsss By Impomathe Specialsss

  cok güzel bir proje olmuş..ELLERİNİZE SAĞLIK STUDENTSN...bende eğitimden yana kullanılması kanısındayım.Bu ülkenın okumuş egitimli insanlara ihtiyacı var ve eksiği olan cok okul ve okulu olmayan cok köylerımız var...emeği gecen herkese teşekkürler...ALLAH MUVAFFAK ETSİN....

 72. Ayça Aras Ayça Aras

  çok güzel bir fikir iyi düşünülmüş.. ben de eğitim için kullanılması taraftarıyım en hayırlısı bu olucak sanırım :) eğitim şart:)

 73. Ibrahim Gözüoğlu Ibrahim Gözüoğlu

  studentsn oldukça emin adımlarla ılerlıyor.her geçen gün adını farklı projelerle duyurmaya devam ediyor..bu projede bence güneydoğuda eğitim yada kültürel yönde yeni alanlar açılabilir.bunu eksikliği var.. emeği geçen herkese tşkr ederiz

 74. Zafer Tekser Zafer Tekser

  Böyle bir yardım organizasyonunu çıkaran ve bu alanda emeği geçen herkese öncelikle sonsuz şükranlarımı sunuyor, çok teşekkür ediyorum gerçekten güzel ve anlamlı bi plan.Bence böyle bi yardım söz konusuysa eğer; geleceğimizi düşünmek mantıklı olsa gerek. gelecek içinde çocuklarımızı büyük görev bekliyor. bu yardımın çocuklar üzerinde olmasını dilerim. eğitim alanında olabilir yada kimsesiz ihtiyaç sahibi çocuklarımıza, hasta yardıma muhtaç çocuklarımıza olabilir.mesela lösev gibi.geleceğimizi düşünme yollarına ayrı bi yerden bakarsak eğer tema vakfı uygun olur diye düşünüyorum.

 75. Sumru Sumru

  bencede çok güzel bir fikir...çok güzel düşünülmüş ama önemli olan bunun proje halinde kalmaması...bence cevdetcim ya LÖSEV yada çocuk esirgeme kurumu...

  studentsn kurucularını tebrik ediyorum bu duyarlılıklarından dolayı....

 76. Fatoş Özpolat Fatoş Özpolat

  herşeyden önce gerçek bir aile oldugumuzu herzaman belirtmek isterim.okadar güzel yorumlar farkı gönül isterki herkese yardım edilsin herkese elimiz yetişsin ama bir yerden başlamak lazım diye düşünüyorum bencillik olmayacaksa benim fikrim bende bir ögrenci olarak egitime gitsinki her elinden tutugumuz ögrenci bize ışık olarak geri dönsün ama diger ardşlarımada saygı duyuyorum.çalışmalara can gönülden destekliyorum.herkese tşkler saygılar:)

 77. Sude Akel Sude Akel

  eğitim alanında kullanılmasını arzu ederim,TEV e bağışlasın mesela

 78. Hakan Hakan

  bu sitenin diğer sitelerden farkı her sey gerceğe dayalı sanal alem ama reel kadarda gercek umarım hep böyle olur.burda iyi arkadaslarla tanısıp sohbet edip ve hatat dertlese biliyoruz umarım ihtiyacı olan arkadaslarımızada yardım elimizi uzatabiliriz madden ve maneven ....

 79. Ressam Kadir Ressam Kadir

  2000 ADET FİDAN ALALIM studentSN ORMANI TABELAMIZI ASALIM..DÜNYAMIZI VE TÜRKİYEMİZİ LÜTFEN YEŞİLLENDİRELİM Kİ YAŞAMA ŞANSIMIZ OLSUN...BÖYLE GİDERSE GELECEK NESLİMİZ BELKİ ASLA OLMUYACAK ÇOK ÜZÜNTÜLÜYÜM..

 80. Kanun Kanun

  bende beklıyorum aydının koylerının sızlere ıhtıyacı var:))

 81. Kenan Karataş Kenan Karataş

  Merkezi yönetimden yerel idarelere bütçeden aktarılan kaynaklar çok kısıtlı.Bu nedenle doğudaki köylerde yapım aşamasında olan okullar tamamlanamıyor.Yapmamız gereken bu okulları tespit etmek ve kaynaklarımızı buraya aktarmak olmalıdır.

  Lokal yardım yapılması taraftarı değilim.Kitap kalem alırsınız ama bu geçici bir çalışma olur.Okulu bitmediği için tarlada bahçede çalışan çocuklar var.Köy okulları iki derslik yerlerdir.Tamalanması için belkide studentSn nin önerdiği miktar kadar ihtiyaçları vardır.Düşünün bu okuldan binlerce öğrenci mezun olabilecek ve bunlarda bizlerinde azda olsa tuzu olacak.

 82. Nihat Aras Nihat Aras

  başarılar diliyorum ve bütün kalbimle destekliyorum yolunuz açık olsun studentSN

 83. Abdurrahman Çakır Abdurrahman Çakır

  güzel bir fikir destekliyorum...

 84. Nilayda Çetin Nilayda Çetin

  studentsn benim ailem gibiydi özel nedenlerden dolayı çıkmak zorunda kaldım burası sanaldan çıkıp gerçek hayatın kendisi gibi... 3 sene boyunca bir çok ilerleme göstermiş bir site zaman geçtikçede daha birçok yeniliklerle dahada büyüyeceğine inanıyorum

  başarılarınızın dewamını dilerim...

  dışardanda olsa her türlü yardıma hazırım Samet bey ...

  sewgilerimle....

 85. Şükrü Şükrü

  bence madem öğrenci sitesi o halde öğrencirimize detek olalım okumak isteyipte durumuu elvermeyen öğrencilerimize yardım edelim en azından bir kalem bir defter verelim yada almalarını sağlayalım

 86. Nilayda Çetin Nilayda Çetin

  önceden bizim bir amacımız vardı araya kan bankası girdi unutuldu gitti neden bizim ormanımız yok ilerki nesillere kalacak ve sonsuza dek studentsn yaşayacak ..

  ilk önce gelen karla küçükte olsa ormanımız olsa ilerde dahada büyütürür etkinlik düzenleyerek bir çok üniversiteli arkadaşlarımızın kaynaşmasına vesile olur ...

  STUDENTSN DOSTLUK ORMANI

  bii düşünün derim ...

 87. Hakan Gökmen Hakan Gökmen

  teknolojinin hızla ilerlediği bu dönemde bu projenin öenmli bir adım olduğu düşüncesindeyim.denerseniz ne kaybedersiniz?denemezseniz çok şey kaybedeceğinizden emin olabilirsiniz.önemle tavsiye ediyorum.sevgiyle kalın.

 88. Hakan Turhan Hakan Turhan

  BİR ÇOK ARKADAŞINDA SÖYLEDİĞİ GİBİ SİTE ÖĞRENCİ MERKEZLİ Bİ SİTE ONUN İÇİN BENDE EĞİTİME HARCANMASINDAN TARAFIM (=

 89. Özlem Özlem

  öğrenciliği devam eden arkadaşlar için çok faydalı olacağına inanıyorum tabi ileriki dönemlerde herkesin heryerde kullanabileceği bi araç olur umarım

 90. Mustafa Güneş Mustafa Güneş

  Site kurucularına teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. PTT anlaşmasını da kutluyorum. Ağırlıklı olarak eğitime yönelik bir kuruluş olması daha da manidardır.

 91. Ülkü Ülkü

  basarılarınızın devam etmesi dilegiyle tebrikler.

 92. Cevdet Aykan Demir Cevdet Aykan Demir

  Butun yorumlara baktim.egitim on plana cikiyor. sonuna kadar egitim diyorum.

  1. Yusuf Yusuf

   egitim şart

   bir milletin kalkınabılmesı .ileri seviyede ulkeler sınıfına giirebilmesi için egitim egıtım dıyorum

 93. Evrim Tarlığ Evrim Tarlığ

  Böyle bir yardımın yapılması belki diğer girişimcileri de teşvik eder ve ülkemizde kazanların gene ülkemizi geliştirmesine bir örnek teşkil eder. Ben de eğitime destekten yana olmakla birlikte, ihtiyaç sahibi bir okula destek vermeyi uygun görüyorum. Hatta bunun için eminim ki studentsn içinde gönüllü çalışacak birçok arkadaşımız da mevcuttur. :)

 94. Gamze Gamze

  Harika bir fikir, umarım uygulamaya da geçer. Türkiye'nin böyle yaratıcı sistem ve iş planlarına ve böyle düşünceli, sosyal bilinci yüksek yatırımlara her zamankinden çok ihtiyacı var.

 95. Uğur Yağız Uğur Yağız

  Bu kadar yorum ve güüzel bir fikir sonucu ben de merak ediyorum siteyi ve hemen üye olup destek oluyorum:)

 96. Mustafa Mustafa

  Türkçe kelime kullanımının giderek azaldığını görüyorum.Daha doğrusu; dikkat ediyorum da Türkçe'yi ingilizce gibi kullanıyoruz.Kelimelere çok farklı yüklemeler yapıyoruz.Örneğin "Güzel" kelimesini "güsell" diye ifade ediyoruz.Toplumsal bilinç önemli tabiki ama lütfen bu bilinci Türkçe'yi kullanırken de gösterelim. Teşekkürler....

 97. Onur Toraman Onur Toraman

  Tabiki fikrim var.. daha once de soylediim gibi ben kartların geliri ile ilgili studentSN ormanı yapılması düşüncesindeyim. hem sosyal hemde sorumlu bi davranış olmuş olur.

  burs, eğitim,sağlık gibi alanlarda yapılacak olan yardım her gün aldıgımız nefesin yerine geçmeyecektir diye düşünüyorum ağaç dikilmesinden yanayım. eğer cok acil ve bu parayla hayata donebilecek bir hasta da bulunursa onun için kullanılması da yerinde olur.

  daha mantıklısını düşünene kadar benim için en mantıklısı bu..

 98. Ahmet Özbakkal Ahmet Özbakkal

  sitemizin adı student olduğuna göre öğrenciye eğitime katkı yapılmasından daha doğal bişey olamaz kanımca (:

 99. Mustafa Mustafa

  bu sitenin butun kurucu ve yöneticilerine tşk ediyom...

 100. Gülnur Gülnur

  okey güzel fikir işe yaarar peki bu kartların yardımdan başka ne özelliği war

 101. Rkn Alemdar Rkn Alemdar

  Cok güzel bi proje herkes üzerine düşeni yaparsa sonuca ulasılabilir.

 102. Ayben Atalay Ayben Atalay

  çok güzel düşünülmüş bi çalışma.İnşallah yazıda kalmaz da uygulanır.

  Burası bi öğrenci sitesi olduğundan dolayı bende Emrah ve diğer arkadaşlarımın eğitim için çalışma yapılsın demesine tamamen katılıyorum..

 103. Kenan Karataş Kenan Karataş

  Türkçeyi doğru kullanıyor muyuz?

  Yorumların tümünü okudum. Öneriler gerçekten çok güzel. Hasta çocuklara yardım, ağaçlandırma vs.

  Fakat ben halen eğitim konusunda ısrarlıyım. Israrlı olmak zorundayım çünkü yukarıda bir arkadaşımızın da bahsettiği gibi halen Türkçeyi kullanamayan, imla kurallarını hiçe sayan veya bilmeyen üniversite mezunları arkadaşlarımız var. Hal böyleyken, geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızın eğitimi dışında başka bir şey düşünmemiz gerektiği kanısındayım. Bizi yöneten insanların mutlak surette yönetilenlere örnek olması gerekmez mi? Düşünün istiklal marşını bilmeyen bir vali idaresindeki insanlara ne kadar yararlı olabilir.Yorumları okursanız bana hak vereceğinizden eminim.

 104. Musa Yörük Musa Yörük

  Yorumların hepsini okudum:studenSN ailesi yine iş başında:) anladığım kadarıyla genel olarak eğitim üzerinde durulmuş:Cevdet abinin de dediği gibi sitemiz öğrenci odaklı olduğu için bunun öğrenciler üzerinde kullanılması güzel olur:ama eğitim büyük bir sorun olduğu için burada kullanılacak mevlanın miktarı önmli:çünkü burs olarak verecek olunursa kaç kişiye?nekadar zaman? bu burslar verilebilecek:bunun sürekliliği ve kişi sayısının arttırılmasıdır önmli olan:buda ciddi bir bütçe olur:,,

  Onur(TORAMAN)arkadaşımın dediği gibi bir studenSN ormanı yapılabilir, ilk olarak: bu şekilde kalıcılığı olan ve devamlı fayda sağlayacak bir proje olabilir diye düşünüyorum:

  tabii eğitim alanına daha farklı fikirler ortaya çıkar ve güzel şeylerde olursa oda çok güzel olur:

  studentSN yine farkını ortaya çıkarıyor:site yöneticilerine; Samet abiye, İbrahim abiye, Cevdet abiye,Ayhan abiye,Uğur abiye,,,hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum ve ayrıca PTT ile yapılan anlaşma çok güzel olmuş bunun içinde tebrik ediyorum: inşallah daha birçok güzel ve farklı planları zamanla göreceğiz:)

 105. bir student networking projesine ne kadar ihtiyaç varmış. yatırımcılara duyurulur. öğrencilere hitap edin biraz.

 106. Necdet Necdet

  Bu, insanlara en dusuk riskle e-ticaret imkani sunacaktir.

  Bence StudentSN ormani super bir sey olur.

  Hadi ekip,calistirin saksilari!!!!

 107. Uğur Tarlig Uğur Tarlig

  Yardım konusunda herkesin fikirlerinin olması gerçekten sevindirici. ve mualesef ülkemizde yardıma muhtaç çok kişi ve kuruluş var. İnşallah studentSN üyleri, öğrenci arkadaşlarla birlikte çok sosyal sorumluluk projesinin altına imza atacağız.

 108. Ümit Tosun Ümit Tosun

  Necdet arkadasıma katılıyorum bir orman hem türkiye için hemde StudentSN için sağlıklı olur!

 109. Efe Sar Efe Sar

  Merhabalar,

  Mikro ödeme ve prepaid kartlar ile ilgili olarak yaklaşık 2 yıl çalışan biri olarak. Mevcut mevzuat ile prepaid kartların yasal bir düzeneği yok, bu konuda dikkatli olunması gerekiyor. Bu kartlar sadece ilgili sitede kullanılabilir fakat, diğer sitelerde de aktif olması demek para birimi anlamına gelecektir. Bu da sadece merkez bankası tarafından izin ile yapılacak bir iş.Aslında para basmaktan hiç bir farkı yok. Konu ile ilgili olarak Türkiye pek çok yabancı Prepaid firmaları için çekim merkezi, şahsen bu firmalarda birinde çalışmış biri olarak, mevcut mevzuatın bu iş için yetersiz olduğunu belirtmek isterim.

  1. Ayhan Kocak Ayhan Kocak

   Merhaba Efe,

   bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Farklı sitelerde kullanılması ve para birimi haline gelmesi konusunda sana katılıyorum. Bunu göz önünde bulunduracağız. Bu konularda profesyonel olan bir takım kuruluşlarla bağlantılarımız var. Konuyu onlar ele alacaklar ve gerekli düzenlemeler yapılacak.

 110. Canoo Canoo

  gerçekten çok güzel bir çalışma Studentsn farkı bir kere daha burda , inşallah bu projeler gerçek te hayat bulur ve bizlerde elimizden geldiği kadar bu güzel çalışmaya dahil oluruz..

 111. Hulusi Lek Hulusi Lek

  TABİKİ CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM.EN GÜZEL YATIRIM İNSANA VE EĞİTİME YAPILAN YATIRIMDIR.ÇÜNKÜ EĞİTİMSİZ KALAN BİR MİLLETİN HAYAT DAMARLARINDAN BİRİ KOPMUŞ DEMEKTİR.O KADAR Kİ ÖNEMLİ BİR FAALİYETTİR.BU FİKRE VARAN HERKESİ KUTLUYORUM.HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN SEVGİLİ STUDENTSN DOSTLARIM.

 112. Ufuk Kurnaz Ufuk Kurnaz

  Bakın arkadaşlar bunu öğrenciler değil de bizim devletin yapması lazım.ÖĞrenciler için hiçbirşey yapılmıyor bu ülkede

  harçlara yüzde200 zama yapmayı biliyorlar ama öğrenciler nasıl rahatlarlar bilmiyorlarç.Bence bu kartlardan önce milletin harçları ödemeye hali var mı diye sorgulamak lazım.Öğrenciler rahatlatmak kimlerin "HARCI"......

 113. Ersin Akpınar Ersin Akpınar

  sitemizin farki boyle acilimlarla dahada ilerleyecek inşallah

 114. Davut Topcan Davut Topcan

  Merhabalar,

  Yakın zamanda başlattığımız ve giderek büyüyen sosyal sorumluluk projemize destek olabilirsiniz..

  Proje : Her Şeye Rağmen Yalnız Değiller

  http://www.herseyeragmenyalnizdegiller.com/tr

  adresinden projenin detaylarını inceleyebilirsiniz..

  Sevgiler.

 115. Güngör Güngör

  bu projeye destek veriyorum.

 116. Tolga Deniz Tolga Deniz

  Bence Tüm dünyaya yayalım :===))))

 117. Fatih Kucur Fatih Kucur

  sadece bir sosyal ağ olma klasikliginin dışında araştıran ve okuyan bir kitleye hitap etme iddiası ile önemli doküman merkezi oluşturmasının, studentsn.com sitesine önemli bir artı katacağından hiç şüphem yok.

  Ayrıca sistemin doküman arama, çıkan dökümanları satın almadan önce inceleme gibi olanaklar sunmasıda araştırmacıların vermli bir kaynak taraması yapmalarına, cok büyük katkılar sağlaycaktır.

  bütün bunlara ilaveten sosyal projesiyle sitemizin toplumsal duyarlılık eşiğini yükselterek bize dogru yerde oldugumuz hissini tekrar yaşatan site yöneticilerinide bu duyarlılıklarından dolayı birkez daha kutluyorum.bende bir cok arkadasım gibi bu imkanın,gelecek icin önem arz eden bir konuda yani egitimde kullanılması gerektigi kanısındayım.bu konuda daha tarafsız bir tavır sergileyecegi düsüncem beni, bu bağışın, milli egitim bakanlıgı bünyesinde,egitime katkı amaclı kullanmak kaydıyla değerlendirilmesinin daha doğru olacagı kanaatine sevketmektedir.

 118. Ressam Kadir Ressam Kadir

  TABİKİ TEMA..YEŞİL ÇEVRE OLMALIKİ İNSANLIK VAR OLSUN. BİZ İNSANLAR OLARAK İLK ÖNCE RAHAT NEFES ALMALIYIZ.GÜÇLÜ OLMALIYIZ.YARDIMA MUHTAÇ İNSANLARA O VAKİT YARDIMCI OLABİLİRİZ..TEMA VAKFININ 1 MİLYON SAĞLIKLI ORMAN PROJESİNE BİZ studentSN SİTESİ OLARAK DESTEK VERMELİYİZ..ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞIYLA BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEYİ PROJEYE BİZ SİTEMİZ OLARAK 2.000 MEŞE FİDANIYLA studentSN TABELAMIZLA YEŞİL VE GÜZEL DÜNYAMIZA İNSANLIK ve CANLILARIN VAR OLUŞU ADINA ÇOK ÖNEMLİ İMZAMIZI İNŞALLAH ATACAĞIZ...Sevgilerimle.

 119. Samet Aras Samet Aras

  Konuya gösterilen yoğun ilgi üzerine yapılan öneriler de dikkate alınarak http://blog.studentsn.com/studentsn/studentsn-sosyal-sorumluluk-projesi-anketi/#comments da

  LÖSEV

  Çocuk Esirgeme Kurumu

  TEV

  TEMA

  Bir Liseyi çağımızın teknolojisi ile donatmak. (10 adet Bilgisayar)

  arasında oylama yaptırıyoruz. Yapılacak bağış, 31.10.2009 tarihi saat 24:00 a kadar verilecek oy sayısına göre en çok oyu alana yapılacak. Şu ana kadar oylamaya yoğun ilgi var. Oylamaya katılmak için studentSN'e üye olmak gerekmiyor.

  Böyle bir oylamaya katılarak ve geniş kitlelerin katılımını sağlayarak insanlarımızın yardım kuruluşlarına hassasiyetinin daha da artırılacağını düşünüyorum.

  Böyle bir Sosyal Sorumluluk Projenin başarılı olmasını iki açıdan önemli görüyorum.

  -Girişimciler projelerini tanıtmak için hayır kuruluşlarına yardım etme konusunda yarışacaklar. Böylece güzel bir gelenek oluşacak.

  -İnsanlarımız, bu gibi girişimleri/girişimcileri daha bir candan destekleyecek, başarılarını sahipleneceklerdir.

 120. Mustafa Mustafa

  tamam güzel ama olmaz