Sirketce.com Yeni Versiyonu İle Dikkat Çekiyor

Sirketce.com Yeni Versiyonu İle Dikkat Çekiyor

sirketce-logoDevrim Demirel'in kurucusu olduğu BerilTech'in girişimi Sirketce.com bir süre önce ilk versiyonu ile şirket arama motoru olarak yayına alınmıştı. Geçen süre içinde pek haberdar olamadığımız servisin yeni versiyonu ile ilgili çalışmalarının sürdüğünü ve bir süre önce sessiz sedasız yeni özellikleri ile yayına girdiğini öğrendik.

Şirket arama motoru yapısına ek olarak şirket, servis ve ürün kataloğu özelliklerini de dahil eden girişim bu gelişme ile KOBİ'lerin de dikkatini çekmiş ve kısa süre içinde sisteme dahil olan şirket sayısı 2000'i geçmiş. Ürün ve hizmet kataloğundaki kayıt sayısı ise 25.000 kadarmış.

Arama motoru olarak 2 milyondan fazla alan adının içinden şirket olarak tespit ettiği 120.000'den fazla siteyi tarayan Sirketce.com, 10 milyona yakın sayfayı indekslemiş.

Şirketlerin ücretsiz olarak dahil olabildiği Sirketce.com'da şirketler kendi sayfalarını oluşturduktan sonra ürün ve hizmet kataloglarında ve elbette arama sonuçlarında da yer alabiliyorlar.

sirketce-ana1

Sirketce.com geliştirdiği iş modelini de yine KOBİ'ler üzerine kurmuş ve bu modelde reklamı benimsemiş. Ürün ve hizmet kataloglarında konumlandırılmış olan "Altın Alan" bölümlerine isteyen şirketler reklamlarını ekleyebiliyorlar ve görünen o ki şimdiden ilgili firmalar olmuş. Yıllık 50 TL ile yer alınabilen altın alanlar dışarıdan reklam alımına gerek kalmadan Sirketce.com'un kendi bünyesinden beslenmesine imkân tanıyacak diye tahmin ediyorum.

Geçmiş dönemlerde Blogcu.com ve TR.TC satışları ile başarılı çıkışlar gerçekleştiren Devrim Demirel bu sefer yeni bir başarı hikayesi yaratacak mı göreceğiz, ancak bir süre sonra Sirketce.com'un arama motoru geri dönüşleri ile trafiğini artırıp özellikle uzun kuyruk stratejisi sayesinde hem kendisi hem de bünyesindeki şirketler için değer yaratacağını düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.