HTC'nin Üçüncü Androidli Telefonu Hero Tanıtıldı!
Teknoloji

HTC'nin Üçüncü Androidli Telefonu Hero Tanıtıldı!

htc-hero-large

HTC'nin Android'li telefonları birbiri ardına geliyor. Dün Londra'da yapılan basın toplantısında tanıtılan HTC Hero, Magic'e göre daha kenarlı bir tasarıma sahip. İşletim sistemi olarak Android'i iyiden iyiye tutan HTC, Hero'da birçok tasarımsal güzelliğe imza atmış. Hero'nun önemli özelliklerinden biri kullanıcı isteğine göre değiştirilebilir menüleri. Hero'nun patlattığı asıl bomba ise Flash desteği oldu, evet yanlış duymadınız. Aletin kendinden gelen Flash player. Adobe sonunda Flash'ın mobil cihazlarda doğru düzgün çalışmasını sağlayabilmiş.

HTC Hero'nun teknik özelliklerine bakacak olursak, iPhone 3G S ile neredeyse birebir olduğunu görüyoruz.

 • 528 Mhz Qualcomm işlemci
 • 512 MB ROM ve 288 MB Ram
 • 3.2 inç 320 x 480 çözünürlüğe sahip dokunmatik ekran
 • GPS, Wireless ve Bluetooth
 • GPRS / EDGE ve tabi ki 3G desteği
 • 5 mplik otofokus özelliğine sahip kamera
 • Konuşma Süresi: 470 dk GSM, 420 dk WCDMA
 • Bekleme Süresi: 44 saat GSM, 750 saat WCDMA
 • Bellek Yuvası  microSD™

HTC Hero'de artık olmazsa olmazlardan olan hareket algılayıcısı akselerometre dışında digital pusula kullanmamızı sağlayan magnetometre de gelmekte.

htc-hero-all

Aşağıdaki kullanım videosunu izleyenlerin görebileceği gibi kullanılabilirlik konusunda HTC'nin bir hayli çalıştığı belli oluyor. Menü tasarımları, geçişler, sürükle-bıraklar ile kullanmaktan zevk alınacak bir telefon olmuş Hero. En azından ben videoyu izledikten sonra o menülere hayran kaldığımı söyleyebilirim.

Fiyat konusunda şimdilik bir bilgi bulunmasa da kontratlı satışların öne çıkacağını söylemek mümkün. Ülkemizde Hero ne zaman satılır satılır mı bilemiyoruz ama GSM operatörlerinin geçen haftalarda birbiri ardına başlattıkları kontratlı Blackberry kampanyalarından sonra ben umutluyum. Bakalım bu yeni mecraya önce giren operatör hangisi olacak. Videoyu mutlaka izleyin.

https://www.dailymotion.com/video/x9oa5s_htc-hero_tech&colors=background:FFFFFF;glow:0EF0D2;special:17DAE8;&related=0
Yorumlar (3)
 1. Flashock Flashock

  ben bir Apple fanatiğiyim ve her iPhoneye ve mace sahibimdir ama kabul etmek zorundayım ki bu telefon hem tasarım hem işletim sistemi açısıdnan iPhone'den daha iyi.

 2. Can Erdoğan Can Erdoğan

  Çok hoş. Taktir ettim HTC'yi. Demo videolarda izlediğimiz ve dinlediğimiz kadarıyla hassas dokunmatik ekrana sahipmiş. iPhone bu konuda 1 numara hala. Ancak umuyorum HTC bu konuda da iyi bi iş başarmıştır.

  Operatörlerimizde gözlerini açıp Hero'ya kavuştururlarsa bizi minnettar olurduk :)

  Yanlız benim anlayamadığım bir şey var. O da hala neden hiç bir şirketin multi touch özelliğine girişmediğini anlayamıyorum. Fikri olan olan var mı?

  1. Can Erdoğan Can Erdoğan

   HTC Multi touch özelliğide eklemiş. Bunu geç öğrendim ve oldukça şaşırdım. Browser oldukça kullanışlı oluyor bu sayede ve tabiki flash özelliği oldukça süper olmuş kesinlikle alınabiliritesi var bu telefonun.