CrunchPad'in Prototipi birkaç haftaya kadar hazır olacak!
Teknoloji

CrunchPad'in Prototipi birkaç haftaya kadar hazır olacak!

crunchpad2TechCrunch'ın geçen yaz planlarını anlattığı CrunchPad, Webrazzi ve Teknorazzi'de de daha önce haber olmuştu ve beklenen ürünler arasına girmişti. Bugün Michael Arrington'ın TechCrunch'ta yazdığı yazıda artık ürünün son haline yaklaştığını ve ilk prototipinin birkaç hafta içinde ofislerindeki yerini alacağını öğrendik.

Tekrar hatırlatacak olursak CrunchPad, dokunmatik ekranı olan ve sadece internet kullanımına yönelik geliştirilen bir tablet bilgisayardı. Apple'ın gizli gizli geliştirdiği yönünde hergün teknoloji bloglarında söylentisi çıkan tablet-netbook melezinin benzeri diyebiliriz. Ancak Apple için bahsedilen tablete göre çok daha basit ve sadece internet kullanımına yarayan bir cihaz olarak planlanıyor.

CrunchPad'in son endüstriyel tasarımlarıda sitede yayınlandı. Şu anda ki planlara göre cihaz 18mm kalınlığında olacak ve aliminyum gövdeye sahip olacak. Daha önce açıklanan Linux işletim sistemi üzerinde Webkit destekli bir internet tarayıcısında ise herhangi bir değişiklik yok.

Birkaç hafta sonra basın toplantısıyla prototipleri tanıtılacak olan cihazın son dizayn görüntüleri de paylaşıldı. Enfes görünüyor diyebiliriz. CrunchPad'in piyasadaki en büyük rakibi Kindle DX olacaktır ancak eğer olurda dedikodular gerçek olup Apple'ın tablet pcsi çıkarsa, CrunchPad için işler umduğu kadar iyi gitmeyebilir.

crunchpad1crunchpad2crunchpad3crunchpad4

Yorumlar (6)
 1. Sait Yılmaz Sait Yılmaz

  Arkadaşlar, hergün 1000'lerce ürünün prototipi hazırlanıyor ve bunlar da en az bu ürün kadar güzeller. Ayrıca bu ürün işlevinde, çok daha başarılı ve hali hazırda kullanılabilen ürünler piyasada var.

  Bu TechCrunch hayranlığınızı lütfen bir kenara bırakın ve varolan ürünler, daha heyecan verici prototipler, yeni teknolojileri paylaşın bizimle.

  Evet, adamlar bu ürün üzerinde uğraşıyor ve bunu sitelerinde duyuruyor ama inanın ki teknoloji dünyası TechCrunch'tan çok daha geniş ve heyecan verici.

 2. Ağabeyler bu prototip piyasaya çıktığında kaç paradan satılacak? Vallahi merak ettim.

  Selamlar

  1. Ürün ilk planlanırken 250 ila 300 dolar arasında bir fiyatlaması olacağından bahsedilmişti.

   Geçen aylarda çıkan prototipte fiyatının $300 olacağından bahsedildi.

   Ülkemize gelir mi gelirse kaçtan gelir orasını ise bilemiyorum.

   1. Eren Can Eren Can

    Gelmez :)

 3. Piyasada bu tarz bir ürün var mı?

 4. Videolar Videolar

  Arkadaşlar, hergün 1000′lerce ürünün prototipi hazırlanıyor ve bunlar da en az bu ürün kadar güzeller. Ayrıca bu ürün işlevinde, çok daha başarılı ve hali hazırda kullanılabilen ürünler piyasada var.

  Bu TechCrunch hayranlığınızı lütfen bir kenara bırakın ve varolan ürünler, daha heyecan verici prototipler, yeni teknolojileri paylaşın bizimle.

  Evet, adamlar bu ürün üzerinde uğraşıyor ve bunu sitelerinde duyuruyor ama inanın ki teknoloji dünyası TechCrunch’tan çok daha geniş ve heyecan verici.