Turk.Net'ten video ve ücretsiz e-posta

Türkiye'nin önde gelen ve en eski portallarından olan Turk.Net'in satın alınma haberini yaklaşık 1 yıl önce vermiştik. Satın alma sonrasında TNN olan marka tekrar özüne yani Turk.Net'e dönüştürülmüştü.

Satın almayı takip eden süreçte Turk.Net'in önce tasarımının değiştiğine şahit olmuştuk, sonrasında ise portalın gelişiminin devam ettiği yönünde haberleri almaktaydık.

Bugün yine ilk kez Webrazzi'de yayınlanmak üzere aldığımız bilgiye göre Turk.Net yakında video bölümünü resmen yayına alacakmış.

Şu anda test aşamasında bulunan ve site üzerinden herhangi bir linkleme olmayan bölüme video.turk.net üzerinden bağlanabilirsiniz ve herkesten önce siz inceleyebilirsiniz.

İncelediğinizde farkedeceksiniz ki Turk.Net'in video bölümünün benzerlerinden farkı Anadolu Ajansı tarafından sadece televizyon kanalları ile paylaşılan videolara yer veriliyor olması. Konuyla ilgili Turk.Net tarafından aldığımız bilgiye göre bu içeriğin direkt olarak paylaşıldığı başka web sitesi bulunmuyormuş.

Turk.Net'in video bölümünde şirketin vizyonu ve hedef kitlesine uygun olarak gerçekleştirdiği bu seçimle, ağırlıklı olarak eğlenceye odaklı video sitelerine bir alternatif oluşturup, sitenin hali hazırdaki kullanıcı tabanına uygun içerik sunmak planlanmaktaymış.

Belirttiğim gibi şu anda test amacıyla açık olan video bölümünün basın bildirimlerini Turk.Net önümüzdeki hafta içinde gerçekleştirecekmiş.

Turk.Net'in henüz paylaşmadığı bir diğer yenilik de Turk.Net e-posta hesapları. Aldığımız bilgiye göre şirket yakında @turk.net şeklinde e-posta adreslerini ücretsiz olarak dağıtmaya başlayacakmış. Şu an için sadece şirketin internet servisi sağladığı kullanıcılara sunulan bu hizmet yapılacak genişletmeyle herkese açık hale getirilecekmiş. Ücretsiz e-posta servisine ek kota, ya da POP3 erişimi isteyen kullanıcılara sunulacak olan ücretli seçenekler de lansman ile birlikte hizmete alınacakmış.

Türkiye'de portal alanında önemli boşluk olduğunu son zamanlarda yaptığımız analizlerde görüyoruz. Turk.Net'in bu atağı umarız ki pazarımıza portallar anlamında biraz olsun renk katar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.