TNN, Netone tarafından satın alındı

TNNTNN (eski Türk Nokta Net) ile ilgili birkaç gün önce bir satış duyumu almıştım. Bugün söz konusu haber henüz taraf şirketler tarafından doğrulanmış olmasa da benim açımda netleşmiş oldu. Türkiye'nin bence en önemli internet markalarından olan TNN, netOne tarafından satın alındı.

Satın alma rakamı ile ilgili bir açıklama olmamasına karşılık TNN'in eski günlerine kıyasla hakettiğinin altında bir bedel ile satın alındığı bilgisini konuya yakın kaynaklardan öğrendim.

Türkiye'de marka değeri olarak önemli olmasının yanında, gücünü kaybettiğini düşündüğüm ve üzüldüğüm birkaç şirket bulunmaktadır. TNN bunlardan birisiydi. Diğerleri hangileri derseniz hepsini paylaşmış olmayayım ama Superonline'ı listemde birinci sıraya yazabilirsiniz. Gerçi Superonline'ın reklam pazarında hala önemli bir payı bulunuyor ama bu başka bir yazı konusu olabilir.

TNN'in sahip olduğu marka gücünün ve içeriğinin netOne tarafından nasıl yönetileceği şirketin stratejilerine kalmıştır. Ancak görüşüm şu ki; TNN'in hem bir ISP hem de portal olarak konumlandırılması doğru yönetim ile büyük değer yaratacaktır.

Tarafları tebrik ediyorum ve Türkiye'de portal kulvarında olması gereken rekabeti kısa sürede görmek istediğimin de bilinmesini istiyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.