Nokta'nın artık bir de Virgül'ü var

Haziran 2007'de yazdığım bir yazıda kısaca bahsettiğim Nokta'nın reklam servisi Virgül bugün itibari ile devreye girdi. Henüz Beta aşamasında olan servis Nokta A.Ş.'nin sahibi olduğu tüm web sitelerine reklam verilebilecek bir platform olarak konumlandırılmış.

Web sitesi sahiplerinin de yayın ağına katılabilmesine olanak tanıyan Virgül'ün şeffaf reklam ücretlendirmesi ise dikkat çekiyor.

Yayın ağında yer alan tüm Nokta A.Ş. sitelerinin reklam ücretlerine detaylı olarak yer veren servisin, söz konusu sitelerin istatistiklerini de paylaşıyor olması bence ayrı bir önem teşkil ediyor.

Virgül üzerinden izlesene.com, blogcu.com, sinemalar.com, fotokritik.com gibi servislerin tüm sayfa gösterim değerlerinin ve reklam ücretlendirmesinin yanında, üyelerinin yaş, cinsiyet ve coğrafi dağılımına göre de istatistiki bilgilerine ulaşılması mümkün.

Ülkemizde büyümekte olan online reklam pazarında Nokta'nın kendi reklam servisi ile yer alacak olmasını ve yayın ağına dışarıdan da katılıma imkan vermesini önemli bir gelişme olarak görüyorum. Elbette bu gelişme yayıncılar için de bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Nokta'nın Virgül'de dışarıdan katılan yayıncılar ile uygulayacağı gelir paylaşım modelini ve servisin gelecek özelliklerini detaylı olarak öğrendiğimde paylaşıyor olacağım.

Virgül'ü incelemek ve Nokta A.Ş. sahibi olduğu web siteleri ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için servisi ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.