Nokta'dan girişimcilere destek geliyor!

Nokta'dan girişimcilere destek geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Nokta A.Ş.'nin Genel Müdürü Burçin Didinedin ile gerçekleştirdiğim sohbet esnasında Webrazzi okuyucuları için çok önemli olacağını düşündüğüm bazı bilgilere sahip oldum.

Öğrendiğime göre şirket önümüzdeki dönemlerdeki satın alma stratejilerine bağlı olarak girişimciler ve proje sahipleri için destek çalışmalarını hayata geçiyor olacakmış.

Söz konusu çalışmaları kısaca özetlemem gerekise;

Nokta A.Ş. bugüne kadar gerçekleştirdiği satın almaların ardından, bu senenin ikinci yarısından itibaren içerikten ziyade teknoloji ve know-how yatırımlarına başlayacakmış. Burçin Didinedin bu süreci satın almalardaki 2. faz olarak isimlendiriyor.

Satınalmaların 3. fazında ise şirket girişimcilerle ortak projeler geliştirecekmiş.

Bu çalışma için Nokta A.Ş. sahibi olduğu yaklaşık 5000 Türkçe jenerik alan adını, tüm ürünlerinin API'larını ve sistem altyapılarını proje geliştirmek isteyen girişimcilere açacağını dile getiriyor.

Şirket aynı zamanda bu tür projeler geliştirmek isteyen girişimcileri maddi olarak da destekleyecekmiş.

Kısacası Nokta A.Ş., sahibi olduğu alan adlarına bağlı üretilen fikirlere her türlü teknik desteği verirken, proje sahibini maddi olarak da destekliyor olacak.

Bu yazımda yer vermeyi düşünmediğim ancak genel olarak üzerinden geçmek istediğim bir diğer konu ise şirketin yeni servisi hakkında.

Nokta A.Ş.'nin yakın zamanda bir de reklam ürünü piyasaya süreceğini öğrendim. Söz konusu reklam ürünü sadece şirketin sahibi olduğu servisler için değil, kaliteli içeriğe sahip tüm servislerin kullanımına açılacakmış.

Nokta A.Ş.'nin reklam ürünü hakkında sahip olduğum detaylı bilgileri göz önüne aldığımda, ülkemizdeki girişim sahipleri için çok değerli bir servis olacağını söyleyebilirim.

Son olarak,sürekli dile getirdiğim ve bir kez daha vurgulamak istediğim bir konuya dikkat çekmek istiyorum.

Ülkemizde internet girişimcileri için büyük fırsatların olacağı yeni bir döneme giriyoruz. Bu dönemde sektörü sürekli takip etmek, girişim alanlarını doğru analiz etmek ve zaman kaybetmeden aksiyon almak hem ülkemiz interneti için kaliteli web servislerinin oluşumunu hem de girişimciler için buna bağlı değerli geri dönüşleri ve avantajları beraberinde getirecektir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.