Yahoo! Microsoft’un teklifini kabul etmedi
Arama
Genel

Yahoo! Microsoft’un teklifini kabul etmedi

Microsoft‘un Yahoo!‘nun tüm hisselerini satın almak için yapmış olduğu teklif resmen geri çevrildi ve kabul edilmedi.

Yahoo! tarafından yapılan açıklamada Microsoft‘un teklifinin şirketin değerini yansıtmadığı ve Yahoo!‘nun sahip olduğu global marka değeri, kullanıcı kitlesi ve yapmış olduğu yatırımlar ile daha yüksek bir değere sahip olduğu belirtildi.

Bu açıklamanın söz konusu teklifin rafa kalkacağını düşündürmemesi gerektiğine inanıyorum. Bu boyutta bir satın alma teklifinin eminim ikna görüşmeleri devam edecektir. Microsoft‘un hisse başına sunduğu değeri artırması söz konusu olabileceği gibi, TechCrunch‘da Erick Schonfeld‘ın belirttiği gibi Microsoft‘un lobi çalışmalarına başlaması da beklenebilir.

GÜNCELLEME: Microsoft, Yahoo!’ya cevabını verdi. Görünen o ki Yahoo!’dan vazgeçmeye niyetleri yok. İkna turları yakındır.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (2)
 1. cemozturk dedi ki:

  Microsoft, bu teklifi zaten kabul edilmeyecegini bilerek yapti. Kabul edilse bile binbir tane zorluktan gecmesi gerektigini (anti-trust vs) biliyordu.
  Aslinda bu teklif cok daha buyuk bir planin parcasi. Oncelikle, Yahoo’nun fiyatini Amazon ve Google’a karsi arttirmak amaciyla yapilmis bir hareket. Daha sonra ise, Yahoo’yu bolerek, bazi parcalarini almak isteyecekler.
  Bu teklif rafa kalkar. Yakinda ortaya cikacak olan daha kucuk teklifler ise, tam amaclarini ortaya cikarir.

 2. adimzorunlu dedi ki:

  “Yahoo’nun fiyatini Amazon ve Google’a karsi arttirmak amaciyla yapilmis bir hareket.”

  Yüzde yüz katılıyorum. (Ama bu hareket bir yandan da kendi internet servislerinin felaket durumda olduğunun itirafı değil mi diye düşünmeden de edemiyorum.)

Bir Yorum Yazın