Dizin.com ve Dikkat.com yenilendi

Nokta A.Ş.'nin web girişimleri arasında yer alan Dizin.com ve Dikkat.com da izlesene.com'da olduğu gibi yeni yüzlerine kavuştular.

Dizin.com ve Dikkat.com hakkında daha önce aynı yazı içinde bir incelemeye yer vermiştim.

Ana hatlarıyla üzerlerinden kısaca geçmem gerekirse, Dizin.com, Alexa istatistikleri ve dmoz içeriğinin birleştiği adı üstünde bir dizin servisi. Servisin ilk versiyonundan farklı olarak Alexa verilerine bağlı trafik karşılaştırma özelliğine kavuştuğu dikkatimi çekti. Dizin.com'un bu özelliğini dünya çapında Alexa'dan bile önce başlatan Alexaholic.com'du ve Alexa bunun üstüne kendi sistemine bu özelliği almıştı. Dizin.com'un da bu özelliği kendi yapısına entegre etmesi bence güzel bir yenilik olmuş.

Dizin.com

Dikkat.com ise farklı kaynaklardan derlenmiş haberlerin biraraya getirildiği bir tür haber servisi olarak karşımıza çıkmıştı. Yenilenen servis üyelik sistemi ile haberlere yorum yazma imkanı sağlamasının yanında, yeni tasarımının nimeti olarak kategori yapısını da çok kullanışlı hale getirmiş.

Dikkat.com

Nokta'nın sahibi olduğu servisleri hızlı olarak pazara sürmüş olmasını ve sonrasında yenileme çalışmalarını sürdürmesini Web 2.0'ın BETA konseptine göre doğru bulduğumu söylemeliyim.

Darısı Sinemalar.com'un başına diyorum ve Dizin.com'da yer almayan Webrazzi için dmoz'a bir kez daha ekleme yapmaya gidiyorum. Acaba okuyucularım arasında bu süreci hızlandırmak isteyecek Dmoz editörü var mıdır? :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.