Nokta.com'dan Web 2.0'a 3 yeni girişim

Bir süre önce Nokta.com'a ait Meteoroloji.com ve Doviz.com isimli girişimlerden birini kişisel blogumda diğerini ise burada incelemiştim.

Şirket söz konusu girişimlerine yenilerini ekleyerek ülkemizdeki yeni nesil web girişimleri arasında söz sahibi konuma gelmek istediğini bir kez daha ispatladı.

Öncelikle Meteoroloji.com adıyla bildiğimiz servis artık Termometre.com olarak isim değiştirdi. Bunun sebebini tam olarak bilemiyorum ancak stratejik bir karar ya da resmi bir yaptırım olabilir düşüncesindeyim. Yeni eklenen servislere gelince bunlar; Dikkat.com, Dizin.com ve Sinemalar.com

Servislerin her birini detaylı incelemek yerine sizlere kısaca bilgi vermem sanırım daha iyi olacaktır.

Dikkat.com farklı kaynaklardan çeşitli kategorilerde topladığı haberleri Web 2.0 tadında kullanıcılarına sunuyor. Serviste kullanılan kararında AJAX uygulamaları gerçekten keyifli olmuş. Tasarım ise konseptine son derece uygun ve kolay takip edilebilir diyebilirim.

Dikkat.com

Dizin.com adından da anlaşılabileceği gibi bir web sayfaları dizini. Servis sayesinde farklı kategorilerde listelenmiş web sitelerine kolaylıkla ulaşabilmenizin yanında, siteler hakkında ortlama trafik, açılma süreleri gibi detay bilgileri de görebiliyorsunuz. Ayrıca servis dahilinde yer alan Top100 listesi de sanırım kullanıcıların dikkatini kısa sürede çekecektir.

Dizin.com

Sinemalar.com ise çok yakında birçok kullanıcının ilk tercihi olacağını tahmin ettiğim ve vizyondaki/gelecek filmleri, oynadıkları sinemaları, filmler hakkında yorumları hatta IMDB puanlarını bile takip edebildiğiniz çok başarılı bir servis. Sitede ayrıca "Box Office", anket ve sinema haberlerini kapsayan bölümler de mevcut.

Sinemalar.com

Nokta.com'un söz konusu girişimleri ile ülkemizde Web 2.0 alanında hedeflediği başarıya ulaşacağına ve özellikle Sinemalar.com ile çok yakın zamanda reklam verenlerin dikkatini çekeceğini düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.