Yapay zeka destekli oyun girişimi Volley, 55 milyon dolar yatırım aldı

M12 Ventures ve Lightspeed Venture Partners liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna General Catalyst, Amazon Alexa Fund, BITKRAFT Ventures, Y Combinator katılım gösterdi. 
Yapay zeka destekli oyun girişimi Volley, 55 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zeka destekli oyun girişimi Volley, C serisi yatırım turunda 55 milyon dolar yatırım aldı. Microsoft’un M12 Ventures'ı ve Lightspeed Venture Partners'ın liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Causeway Media Partners, General Catalyst, Amazon Alexa Fund, BITKRAFT Ventures, Y Combinator, Boost VC, Alumni Ventures, Waverley, Gaingels ve Riverside katılım gösterdi. 

Max Child ve James Wilsterman tarafından kurulan şirket, bu yatırımı operasyonlarını ve geliştirme çalışmalarını ilerletmek için kullanacak. Bu yatırım sayesinde Volley, gelişmiş LLM destekli oyuncu olmayan karakterler üretmenin yanı sıra, sınıfının en iyisi konuşma tanıma sistemi oluşturmayı planlıyor. 

Girişimin faaliyet alanı ve öne çıkan yönleri

2023 yılında Roku platformunda bir oyun merkezi açan Volley, iOS ve Android cihazlar için bir mobil uygulamaya da sahip. Şirket ağırlıklı olarak Amazon Alexa platformu için oyunlar üretiyor.

Volley'nin her oyunu, mikrofon özellikli bir cihazla konuşularak kontrol ediliyor. Bu cihazlar, akıllı TV uzaktan kumandası, akıllı telefon veya akıllı hoparlör olabilir. Oyunlar, bir yapay zeka ses arayüzüne sahip. Şirket, dokunmatik ekranlar veya el tipi oyun kumandaları yerine bu ses arayüzü ile ilerlemeyi tercih ediyor. Böylece oyunlar, geniş bir sıradan oyuncu kitlesi için anlık olarak erişilebilir hale geliyor. Volley'nin paylaştığı bilgilere göre; şirketin oyunlarını 30 milyondan fazla evde oynanıyor. 

Volley, bu yıl piyasaya sürdüğü 20 Questions oyununu ile öne çıkmakta. LLM destekli 20 Questions oyununda oyuncular, yalnızca seslerini kullanarak doğal bir şekilde konuşuyor. Volley'nin Amazon ve LG Electronics platformlarıyla da ortaklığı bulunmakta. Ortaklık kapsamında Volley, bu platformlar için yapay zeka destekli oyunlar geliştirecek. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.