Duolingo, animasyon stüdyosu Hobbes'ı satın aldı

Duolingo, dil öğrenme deneyimini güçlendirmek için animasyon stüdyosu Hobbes'u satın aldı. Duolingo, bu satın alma ile birlikte ürün deneyimlerini güçlendirmeyi ve kullanıcılarına daha etkili bir öğrenme deneyimi sunmayı amaçlıyor.
Duolingo, animasyon stüdyosu Hobbes'ı satın aldı

Dil öğrenme platformu Duolingo'nun animasyon stüdyosu Gunner'ı satın aldığını 2022 yılının Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Şirket, yaklaşık iki yıl aradan sonra yeniden bir satın alma hamlesi ile gündeme geldi. 

Duolingo, Detroit merkezli animasyon ve hareket tasarım stüdyosu Hobbes'ı satın aldığını duyurdu. Duolingo ve Hobbes arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayaları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Duolingo, bu satın alma ile birlikte ürün deneyimlerini güçlendirmeyi ve kullanıcılarına daha etkili bir öğrenme deneyimi sunmayı amaçlıyor.

2018 yılında kurulan Hobbes, özellikle teknoloji ve ürün tasarımında yaratıcı çözümler sunan bir stüdyo olarak biliniyor. Bu satın alma, Duolingo'nun Detroit ofisini neredeyse ikiye katlayacak. Şirket, yaklaşık 1 senedir Duolingo ile çeşitli projelerde iş birliği yaparak Duolingo Music ve animasyon tasarımı gibi alanlarda yer alıyordu.

Duolingo'nun Creative Director'ı Ryan Sims, satın almanın şirketin karakter tasarımı ve animasyon konularındaki uzmanlığını artıracağını belirtti. Hobbes'ın ekibinin katılımıyla, şirketin ürün geliştirme süreçlerini ileriye taşıyacaklarını vurguladı.

Duolingo yabancı dil öğrenme uygulamalarının en bilineni olarak ön plana çıkıyor. Dil öğrenme sürecini oyunlaştırarak daha eğlenceli ve bağımlılık yaratan bir hâle getiren platform, Carnegie Mellon University’de profesör Luis von Ahn ve yüksek lisans öğrencisi Severin Hacker tarafından 2009 yılında kuruldu. Duolingo, kullanıcıların kelime dağarcığını genişletmek, dil bilgisi kurallarını öğrenmek ve telaffuz becerilerini geliştirmek için alıştırmalar sunuyor. Uygulama öncelikle kullanıcıların seviyelerini belirliyor, günlük pratik yapmayı teşvik ediyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.