Yapay zeka destekli video düzenleme uygulaması Captions, 60 milyon dolar yatırım aldı

C serisi yatırım turu, yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan Index Ventures'ın liderliğinde gerçekleşti. Alınan 60 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Captions'ın değerlemesi ise 500 milyon dolara ulaştı.
Yapay zeka destekli video düzenleme uygulaması Captions, 60 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zeka destekli video düzenleme uygulaması Captions'ın 25 milyon dolar yatırım aldığını 2023 yılının Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Captions, aradan geçen 1 yılın ardından yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Captions tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım aldı.

Alınan 60 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Captions'ın değerlemesi ise 500 milyon dolara ulaştı. C serisi yatırım turu, yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan Index Ventures'ın liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turunun diğer katılımcıları arasında ise Kleiner Perkins, Andreessen Horowitz, Sequoia Capital, Adobe Ventures, HubSpot Ventures ve ünlü aktör Jared Leto yer alıyor. 

Yeni yatırım ile birlikte Captions'ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım 100 milyon dolar barajını aştı. Captions tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, yeni yatırımı makine öğrenimi ekibini büyütmenin yanı sıra şirket içi araştırma çalışmalarına ve teknik altyapıya daha fazla yatırım yapmak için kullanacak.

2021 yılında Dwight Churchill ve Gauarv Misra tarafından New York'ta kurulan Captions, temelinde yapay zeka destekli video düzenleme uygulaması olarak ön plana çıkıyor. İçerik oluşturma sürecinde yapay zekadan yararlanan girişim, doğrudan mobil cihazlarından stüdyo kalitesinde videolar üretilmesine odaklanıyor.

Captions, geçtiğimiz aylarda, içerik oluşturmak için tasarlanmış 3 boyutlu avatarlar sunan AI Creator, bir videoyu tek dokunuşla tamamen düzenleme olanağı sunan bir araç olan AI Edit ve doğal dudak hareketi ve vücut dili oluşturan bir model olan Lipdub gibi araçları da kullanıma sundu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.