Quora'nın yapay zeka platformu Poe, web uygulamaları oluşturulmasını sağlıyor

Poe'nun Previews özelliği ile kullanıcılar, web uygulamaları oluşturup paylaşabiliyor.
Quora'nın yapay zeka platformu Poe, web uygulamaları oluşturulmasını sağlıyor

Quora'nın yapay zeka sohbet platformu Poe için a16z'den 75 milyon dolar yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. ChatGPT ve Claude gibi birçok uygulamayı tek yerden kullanmayı sağlayan Poe, kişilerin kendi sohbet robotlarını üretmesine de imkan veriyordu. Platform bu yetenekleri bir adım ileri taşıyarak, Previews özelliği ile kullanıcılarının, web uygulamaları oluşturup paylaşmasını mümkün kılmaya başladı.

Previews, kullanıcıların veri görselleştirmeleri ve oyunlar dahil olmak üzere istemler aracılığıyla pek çok ürün ortaya koyabilmesini sağlıyor. Uygulamalar Meta'nın Llama 3 ve GPT-4o'su dahil olmak üzere birden fazla sohbet robotu kullanılarak oluşturulabiliyor. Uygulamalar oluşturulurken, yüklenen dosyalardaki bilgilerden yararlanılıyor. Bu noktada platforma videolar da yükleyebildiğinizi belirtelim. Ortaya çıkan sonuç, bir bağlantı aracılığıyla herkesle paylaşılabiliyor. Platforma 20 dolar karşılığında abone olan kullanıcılar, Previews özelliğinden faydalanabiliyor. 

Previews özelliği Anthropic'in yeni Artifacts özelliğine benzerliğiyle dikkat çekiyor. Şirketin web arayüzü Claude.ai'ın yeni özelliği Artifacts kapsamında sohbet botunun yan kısmındaki sohbet kutusuna özel bir pencere ekleniyor. Claude'dan kod, metin içeriği veya web sitesi tasarımları oluşturmasını istediğinizde, bu bölge bir çalışma alanına dönüşüyor. Böylece talep ettiğiniz eylemin gerçek zamanlı bir temsilini görebilirken, bu temsili düzenleyip ve geliştirebiliyorsunuz. 

Öte yandan Artifacts, Anthropic'in modelleriyle sınırlı. Previews ise herhangi bir sohbet robotundan CSS ve Javascript işlevselliği ile HTML çıktısını destekliyor. Quora ilerleyen dönemde yazılım alanında daha fazla programlama dili sunacağını ifade ediyor. Previews'un programlama konusunda en iyi performans gösterdiği sohbet botları arasında Claude 3.5 Sonnet, GPT-4o ve Gemini 1.5 Pro yer alıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.