OpenAI Startup Fund ve Thrive Global'dan yapay zeka destekli sağlık teknolojileri girişimi: Thrive AI Health

OpenAI Startup Fund ve Thrive Global, kronik hastalıklarla mücadelede etken rol oynaması beklenen Thrive AI Health'i tanıttı.
OpenAI Startup Fund ve Thrive Global'dan yapay zeka destekli sağlık teknolojileri girişimi: Thrive AI Health

Kronik hastalıklar, uzun süreli ve genellikle ilerleyici olan, kişinin günlük yaşam kalitesini ve işlevlerini önemli ölçüde etkileyebilen hastalıklar olarak tanımlanıyor. Özellikle ABD'de 130 milyon kişi bu hastalıklarla mücadele ediyor. Öte yandan kronik hastalıkların genellikle ömür boyu devam ettiğini de belirtelim. Bu da kişinin sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmesini ve hastalığın komplikasyonlarını önlemesini zorlaştırabiliyor.

OpenAI Startup Fund ve Thrive Global, kronik hastalıklarla mücadelede etken rol oynaması beklenen Thrive AI Health'i tanıttı. Platform, bireylerin sağlık durumlarına özel olarak uyku düzeni, beslenme alışkanlıkları, egzersiz programları ve stres yönetimi gibi öneriler sunarak sağlık iyileştirmeyi hedefliyor.

Thrive AI Health, kronik hastalıkların yönetiminde ve önlenmesinde önemli bir rol oynamayı planlıyor. Bireylerin sağlıklı yaşam tarzlarına geçişini teşvik ederek, kronik hastalıkların ortaya çıkma riskini azaltma ve mevcut hastalıkların etkilerini yönetme konusunda destek sağlama amacını taşıyor.

Thrive Al Health'in kurucusu Arianna Huffington, "Thrive Al Health, yapay zekanın gücünü kullanarak sağlık hizmetlerindeki eşitsizliğe karşı mücadele ediyor ve dezavantajlı gruplara daha önce hiç olmadığı kadar erişilebilir ve etkili sağlık hizmetleri sunuyor." diye konuşarak şirketin öneminin altını çiziyor. 

Öte yandan Thrive Al Health, kullanıcı verilerinin korunmasını en yüksek önceliklerden biri olarak görüyor. Platformun CEO'su DeCarlos Love, "Kullanıcılarımızın verileri bizim için kutsaldır. Bu nedenle, platformumuz en gelişmiş güvenlik önlemleriyle korunmaktadır." diyerek bu konudaki hassasiyetlerini vurguluyor. 

Thrive Al Health, sadece bireysel kullanıcılara odaklanmıyor. Platformun ilerleyen dönemlerde kendi sigortalarını yapan işverenler ve ilaç şirketleri gibi kuruluşlarla da iş birliği yaparak etkisini genişletmesi planlanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.