Apple, video üzerinden uzmanla alışveriş özelliğini başlattı

Bu adım, şirketin müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik sürekli çabalarının bir parçası olarak görülüyor ve müşterilere daha fazla erişilebilirlik ve bilgi sağlama amacını taşıyor.
Apple, video üzerinden uzmanla alışveriş özelliğini başlattı

Google'ın Apple cihazlarda varsayılan arama motoru olmak için 20 milyar dolar ödediğini aktarmıştık. Bu haber, Google'ın arama motoru pazarındaki hakimiyetini pekiştirdiği ve Apple'ın platform üzerinde önemli bir kontrol gücü kaybettiği şeklinde yorumlandı.

Apple, bugün yeni bir güncelleme ile karşımıza çıktı. Şirket, online alışveriş deneyimini yeni bir seviyeye taşıyor. Apple, kullanıcılarına daha kişisel bir hizmet sunmak için shop with a specialist over video (video üzerinden uzmanla alışveriş) adında bir özellik başlattı. Bu özellik, müşterilerin Apple uzmanlarıyla görüntülü arama yoluyla ürünler hakkında bilgi ve satın almalarına olanak tanıyor. 

Apple "shop with a specialist over video" özelliğini ABD'deki kullanıcıları için piyasaya sundu. Şu an için sadece iPhone satın alımlarında kullanılabilen bu özelliğin, önümüzdeki dönemde diğer ürünlere ve küresel pazarlara da açılması bekleniyor.

Bu adım, şirketin müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik sürekli çabalarının bir parçası olarak görülüyor ve müşterilere daha fazla erişilebilirlik ve bilgi sağlama amacını taşıyor. Ayrıca özellikle online alışveriş yaparken yaşanan soruların ve belirsizliklerin giderilmesine yardımcı olarak alışveriş deneyimini daha sorunsuz hale getirebilecek. Bu, Apple'ın müşterilere daha fazla erişilebilirlik ve destek sağlama çabalarının bir parçası olarak da görülüyor. Yani kullanıcılara daha kolay ve kullanıcı dostu bir şekilde bu deneyimi yaşamaları sağlanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.