PulpoAR, StartersHub’dan 100 bin dolar devam yatırımı aldı

StartersHub, dünya çapında perakende şirketlerine sanal deneme teknolojisi sağlayan PulpoAR’a ikinci kez yatırım yaptı.
PulpoAR, StartersHub’dan 100 bin dolar devam yatırımı aldı

StartersHub, dünya çapında perakende şirketlerine sanal deneme teknolojisi sağlayan PulpoAR’a ikinci kez yatırım yaptı. Böylece 2024’te portföyüne idenfit ve Cubtale’i katan StartersHub'ın yatırım yaptığı üçüncü şirket PulpoAR oldu.

Bu zamana kadar 80 üzeri sayıda yirmiden fazla farklı sektörde faaliyet gösteren girişime yatırım yapmış olan StartersHub, portföy şirketlerinden yapay zekâ ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanarak perakende ve e-ticaret pazarına yönelik sanal deneme teknolojisi geliştiren PulpoAR’a 100 bin dolarlık devam yatırımı yaptı.

Ar-Ge çalışmaları sonucunda kendi geliştirdiği artırılmış gerçeklik ve yapay zekâ algoritması ile güzellik markaları ve e-ticaret sektörlerindeki fiziksel mağaza deneyimini; web sitelerine, mobil uygulamalara, sosyal medya platformlarına ve akıllı aynalara taşıyan PulpoAR, şirketlerin online cirolarını ve müşteri memnuniyetini artırmasına ve iade oranlarını düşürmesine destek oluyor.

StartersHub Yönetici Direktörü Arda Aşkın, geliştirdiği teknolojilerle yurt dışı pazarında Sephora, Yves Rocher ve Google gibi küresel markalarla çalışan PulpoAR’ın agresif ilerlemesini desteklediklerini belirterek, Türkiye'nin önde gelen erken aşama teknoloji yatırım fonu olarak sahip oldukları deneyim ve geniş ağlar sayesinde portföylerine aldıkları girişimleri yakından takip ettiklerini, büyüme yolculuğunun her aşamasında onlara güçlü biçimde eşlik ettiklerini söyledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.