Bebek bakımına odaklanan Cubtale, StartersHub'dan yatırım aldı

StartersHub, bebek bakımına odaklanan Cubtale'e yatırım yaptı. Cubtale, ebeveynlere kişiselleştirilmiş rehberlik hizmeti sunarak bebek bakımını kolaylaştırıyor.
Bebek bakımına odaklanan Cubtale, StartersHub'dan yatırım aldı

Ülkemizdeki girişim ve yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan StartersHub, bebek bakımına odaklanan Cubtale girişimine yatırım yaptı. Selin Tamer ve Duygu Karaoğlan Altop tarafından kurulan Cubtale ve StartersHub'ın arasında gerçekleşen yatırımın finansal detayları ise paylaşılmadı.

2020 yılında kurulan ABD merkezli şirket, ebeveynlere yönelik kişiselleştirilmiş rehberlik hizmeti sunarak bebek bakımı kalitesini artırmayı hedefliyor. Şirket, veri odaklı öngörülerle ebeveynlere bebek bakımı konusunda destek sağlayan bir platform geliştiriyor.

Bu platform, kullanıcıların bebeklerinin sağlık ve gelişim süreçlerini izlemelerine, bilgi alışverişinde bulunmalarına ve uzman tavsiyelerine erişmelerine olanak tanıyor. Cubtale'in temel amacı, ebeveynlerin bebeklerinin sağlığı ve mutluluğuyla ilgili doğru bilgilere ulaşmalarını sağlayarak onların güvenli ve bilinçli bir şekilde büyütmelerine destek olmak. 

Uzun süredir Cubtale’i yakından takip ettiklerini belirten StartersHub Yönetici Direktörü Arda Aşkın, “Benzer iş modellerine ait girişimlere yaptığımız yatırım tecrübelerimize de dayanarak, Cubtale’in sunduğu rutin takipler, analitik iç görüler, içerikler ve uzman kişilerle randevu gibi özellikleri ile bağlı bir kullanıcı topluluğu yarattığını, aktif kullanıcı ve etkileşim metrikleri performans gelişimini ve ekibin kurucu-ürün uyumunu yakaladıklarını gözlemliyoruz. Cubtale veriyi ana odak noktasına alan bir girişim. Faaliyet gösterdikleri pazarın büyüklüğü ve ulaşılabilirliği ile sadece ebeveynlerin değil, bebek pazarında yer alan çocuk bakım evleri, bebek ürünü satışı yapan firmalar ve hastane/doktor gibi oyuncular da bu verilerden yararlanarak veri odaklı kararlar almakta kullanabilirler.” diye konuşarak şirketin öneminin altını çiziyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.