X, geliştirici API programı için yeni yükleme paketlerini tanıttı

Geliştiriciler, ayın ortasında mevcut paketlerinin sınırına geldiğinde 100 dolar karşılığında yaklaşık 10 bin gönderi satın alabilecek. 
X, geliştirici API programı için yeni yükleme paketlerini tanıttı

X dün paylaştığı bir gönderi ile geliştirici API programı için yeni yükleme paketlerini tanıttı. Yeni yükleme paketlerinin ücretli yükseltmeler olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Temel ve Pro paketlerini kullanan geliştiriciler, ayın ortasında mevcut paketlerinin sınırına geldiğinde 100 dolar karşılığında yaklaşık 10 bin gönderi satın alabilecek. 

Hatırlarsanız geçen yıl Elon Musk, ücretsiz API erişimini resmen kapatmıştı. Bununla beraber şirket, aylık 100 dolardan başlayan temel seviyenin yanı sıra yeni ücretli paketler yayınlamıştı. Yılın ilerleyen döneminde ise şirket, yüksek limitiyle dikkatleri üzerine çeken Pro paketler yayınladı. Geliştiriciler Pro paketine aylık 5 bin dolar karşılığında erişebiliyordu. Şirketi Avrupa Birliği'nin Dijital Hizmetler Yasası gereğince ücretsiz API erişimini yeninden açmak durumunda kaldı. 

Tüm bu seçeneklere rağmen, geliştiriciler, aylık limite ulaştığı zaman daha fazla gönderi alamıyordu. Eğer mevcut paketinizdeki limiti tüketiyseniz ya beklemek ya da daha pahalı bir pakete yükseltme yapmak zorundaydınız. 

X'in API programı için ücretli yükseltmeleri bu konuya çözüm niteliği taşıyor. Ancak lansmanla birlikte geliştiricilerin satın alabilecekleri yükseltme sayısında da sınırlamalar mevcut. Temel seviyeye sahip geliştiriciler ayda 10 yükseltme, profesyonel seviyeye sahip geliştiriciler ise 5 yükseltme ile sınırlandırıldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.