in4startups Almanya Sürdürülebilirlik Hızlandırma Programı'na seçilen 7 girişim

In4startups, sürdürülebilirlik odaklı girişimlere Almanya pazarında büyüme fırsatı sunan Hızlandırma Programı'nın bu yılki katılımcılarını duyurdu.
in4startups Almanya Sürdürülebilirlik Hızlandırma Programı'na seçilen 7 girişim

in4startups, Almanya pazarına adım atmaya hazırlanan sürdürülebilirlik odaklı girişimleri desteklemek amacıyla başlattığı Almanya Sürdürülebilirlik Hızlandırma Programı'nın bu yılki katılımcılarını duyurdu. NRW Global Business Türkiye desteğiyle düzenlenen program, yenilikçi fikirleri ve sürdürülebilir iş modellerini Almanya'nın dinamik pazarında büyüme ve gelişme fırsatıyla buluşturmayı amaçlıyor.

Program için sürdürülebilirlik potansiyeli, pazar uyumu, yenilikçilik düzeyi ve ölçeklenebilirlik gibi kriterler göz önünde bulundurularak 7 girişim seçildi.

Programa seçilen girişimler, in4startups ve partnerleri tarafından sunulan kapsamlı mentorluk, eğitim ve network oluşturma imkanlarının yanı sıra, Almanya'daki potansiyel yatırımcılar ve iş ortakları ile buluşma fırsatına da sahip olacak. Ayrıca, programı başarıyla tamamlayan girişimcilerin Almanya'daki roadshow etkinliklerine katılma fırsatı elde edeceklerini de ekleyelim.

in4startups Almanya Sürdürülebilirlik Hızlandırma Programı'na seçilen girişimler

3pmetrics: İstanbul merkezli 3pmetrics, sürdürülebilirliği dijitalleştirme amacıyla geliştirdiği yazılım ürünleriyle, şirketlerin sürdürülebilirlik alanındaki hesaplamalarını ve ISO standartlarında raporlamalarını hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlıyor. Bu metodolojiler, tüm ölçeklerdeki şirketlerin regülasyonlara uyum sağlamasına yardımcı oluyor.

Cool-Reg: Bursa'da faaliyet gösteren Cool-Reg, iklimlendirme cihazlarının verimliliğini artırmak için elektrik üreten ısı pompası sistemleri geliştiriyor.

Naturelink Innovation: Kozmetik ve kişisel bakım sektörleri için çevre dostu ürünler geliştiren İzmir merkezli Naturelink Innovation, bu ürünleri üretmek için mısır atıklarını kullanıyor.

AppVest Intelligent Manufacturing: Ankara merkezli AppVest, dijitalleştirilmiş imalatçı ağı ile çok çeşitli imalat yöntemlerinde uzmanlaşmış, seri ve prototip üretimi gerçekleştiren bir firma olarak hizmet veriyor.

Car4Future Technologies: İzmir merkezli bir girişim olan Car4Future Technologies, elektrikli araç veya şarj ünitesi sahibi bireysel ve kurumsal kullanıcılar için enerji paylaşım ağı sunuyor.

RoboLabs Cbot: İstanbul merkezli RoboLabs Cbot dezenfeksiyon, temizlik ve teslimat görevleri için tasarlanmış yenilikçi otonom platformlar ve hizmet robotları geliştiriyor. 

Vegg Foods: Mersin'de faaliyet gösteren Vegg Foods, değerlendirilemeyen atık bakliyatlardan düşük karbon ve su ayak izine sahip vegan yumurta alternatifi üretimi gerçekleştiriyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.