Aday takip ve yetenek yönetim sistemi HrPanda, 250 bin dolar yatırım aldı

HrPanda tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 250 bin dolar yatırım aldı. HrPanda'nın 250 bin dolarlık yatırımı, Koray Gültekin Bahar’dan geldi.
Aday takip ve yetenek yönetim sistemi HrPanda, 250 bin dolar yatırım aldı

Yerli bir aday takip sistemi olarak karşımıza çıkan HrPanda, tohum yatırım aldığını duyurdu. HrPanda tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 250 bin dolar yatırım aldı. HrPanda'nın 250 bin dolarlık yatırımı, Koray Gültekin Bahar’dan geldi. 

2024 yılında Hilal Ataç Arıkan ve Murat Ödemiş tarafından kurulan HrPanda, yapay zeka destek modülleriyle müşterilerinin doğru profillere kısa sürede ulaşmasını sağlıyor. HrPanda'nın yine Murat Ödemiş’in kurucusu olduğu Univenn Startup Studio’nun teknoloji yatırımı ve ortaklığıyla güçlendiğini de ekleyelim.

Tüm işe alım süreçlerini tek bir platformda birleştirerek, işverenlere ve iş arayanlara uçtan uca bir deneyim sunan girişim, yeni nesil ATS (Aday takip sistemi) platformu ile işe alım süreçlerini optimize ederek, tüm sürecin daha hızlı, daha verimli ve objektif hale getirilmesine odaklanıyor.

Projenin globalde alanında ilk akla gelen ürünlerden biri olmasını hedeflediklerini belirten HrPanda Kurucu Ortağı Dr. Murat Ödemiş, yapay zekanın güçlendirici olarak HrPanda’nın temelinde yer alması için çaba sarf ettiklerini de dile getirdi.

Şu an yapay zeka algoritmaları ile başvuru oluşturma ve aday değerlendirme kısmında öngörüler sağladıklarını aktaran Ödemiş, aynı zamanda yetenek avcılığı (scouting) eklentisi, takımı sürece dahil etme gibi birçok özelliğin mevcut olduğunu da paylaştı.

Hilal ve Murat’ın tecrübesi ile harika bir ürün ortaya çıktığına ve gelişeceğine inandığını belirten Koray Gültekin Bahar ise yetenek bulmanın önemini tecrübe ettiğimiz bu yeni dönemde, yenilikçi bir teknolojiyi desteklediği için oldukça mutlu olduğunu dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.