Webrazzi XYZ 2024'ün ikinci tur konuşmacıları belli oldu!

Webrazzi XYZ 2024, 5 Mart tarihinde Wyndham Grand İstanbul Levent'te gerçekleşecek.
Webrazzi XYZ 2024'ün ikinci tur konuşmacıları belli oldu!

Webrazzi'nin 2024'teki ilk konferansı Webrazzi XYZ 20245 Mart tarihinde Wyndham Grand İstanbul Levent'te gerçekleşecek.

Alanında uzman isimlerin, dijital pazarlamadan e-ticarete, yapay zekadan makine öğrenmesine, finanstan içerik üretimine kadar Web3 teknolojisinin hayatımıza etkilerini, deneyimli bakış açılarıyla anlatacağı, Webrazzi XYZ, yeni nesil web'i ve teknolojiyi katılımcılarla buluşturacak.

Konferansımıza katılmak için erken kayıt indiriminden yararlanarak buradan bilet alabilisiniz. Gelin, alanında uzman konuşmacılarımıza hep birlikte göz atalım. 

Ali Erhan Tamer (Kurucu Ortak @SlashApp)

15 yıllık profesyonel kariyerinde finansal hizmetler alanında hizmet sunan birçok şirketin teknoloji projelerinde yöneticilik ve danışmanlık yaptı. Birçok banka ve sigorta şirketinin inovasyon projelerinde kurumsal girişimci olarak yer alan Ali Erhan Tamer girişimcilik hayatına Yapay Zeka ve Blockchain alanında servis sağlayan iki farklı şirkete kurucu ortak olarak başladı. Çalıştığı firmaların, dijital yıkımına ve inovasyonuna yardımcı olan Ali Erhan Tamer, kendisini Dijital Yıkım Takıntılı, AI Mentör’ü ve İnovasyon Tasarımcısı olarak tanımlıyor. Hali hazırda ortağı olduğu OXY AI şirketi ile Chatbot ve Sanal Asistanlar başta olmak üzere yapay zekanın her alanında hizmet edecek robotlar yaratmaktadır. OXY AI altında Peki ismindeki kişiselleştirilebilir yapay zeka tabanlı sanal asistanı ile son kullanıcılara ve şirketlere yapay zeka çözümleri sunarken, yazılımcılar için Botudio com üzerinde açık kaynak kodu ile bot geliştirme kütüphanesi sunmaktadır. Diğer girişimi İyi Hareket ile Blockchain projelerine danışmanlık ve teknik çözüm sağlamakta aynı zamanda Blockchain Evangelist olarak kurumlara Blockchain eğitimleri vermektedir. İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Bahçeşehir üniversitesinde dönemsel olarak, yenilikçi teknolojiler, dijital yıkım, Blockchain ve Yapay zeka üzerine dersler vermektedir. KoopHub Fintech ve İstanbul Sermaye Piyasası Birliğinin Yapay Zeka ve Blockchain konularındaki etkinliklerinde mentörlük yapmakta ve organizasyon komitelerinde üye olarak hizmet etmektedir. Son olarak blockchain tabanlı projelere yatırım yapan Slash Ventures’in  Managing Partner’ı olarak ekosisteme katkı sağlamaya devam ediyor.

Aykut Aslantaş (Pazarlama Direktörü @Midas)

ZEO, iProspect, GroupM gibi ajanslarda dijital pazarlama ve büyüme alanında birçok değerli yerel ve global markaya hizmet verdikten sonra pandemi sürecinde Dubai'de yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojileri üzerine ürün geliştiren Tarjama firmasının pazarlama aktivitelerinin sorumluluğunu üstlenmiştir. Şu anda Türk ve ABD hisse senetlerine kolay yatırım imkânı sunan SPK lisanslı yatırım uygulaması Midas'ın Pazarlama Direktörlüğü görevinde dijital ve konvansiyonel tüm pazarlama faaliyetlerine liderlik etmektedir. 17 senedir sektörde deneyimi olup, Türkiye'nin birçok üniversitesinde (Yeditepe, Bahçeşehir, Özyeğin ve Bilgi Üni.) dijital pazarlama alanında yüksek lisans dersleri vermiştir. Aynı zamanda pazarlama alanında SEO & SEM, App Store Optimization & Marketing alanında ise Android Mutfağından Seçmeler kitaplarını yayınlamıştır.

Batuhan Aktaş (Product Manager @FirstBatch)

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olan Batuhan Aktaş, kariyerine Türkiye'nin önde gelen teknoloji yetenek platformu Coderspace'te başlamış, ardından iyzico'nun ürün ekibinde dijital cüzdanlar ve mobil uygulamalara odaklanan önemli bir role geçmiştir. Fintech alanındaki deneyiminin ardından, FirstBatch'te Ürün Lideri olarak inovasyonun ön saflarında yer aldı ve dönüşüme öncülük etmek için yapay zeka ve blockchain projelerine öncülük etti.

Cihat Kültür (Director of Ecommerce @Adidas)

2006 yılında Marmara İngilizce İşletme bölümünden, 2008 yılında San Francisco Golden Gate Üniversitesi MBA Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. 2007 – 2009 yılları arasında kariyerine, Amerika'da, dijital pazarlama uzmanı olarak başladı. 2010 yılında, Tchibo GMBH şirketinde E-ticaret İş Geliştirme Yöneticisi ve 2012-2016 yılları arasında aynı şirkette E-ticaret Departman Müdürü olarak görev yaptı. Ardından 2016-2020 yılları arasında D&R bünyesinde sırasıyla E-ticaret Direktörü ve E-ticaret Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu. Şu an kariyerine Adidas’ta Gelişen Pazarlar Strateji ve Planlamasından sorumlu E-ticaret Direktörü olarak devam eden Kültür, e-ticaret operasyonları, dijital pazarlama ve analitiği, omni-kanal yönetimi ve dijital transformasyon konularında deneyim ve tecrübeye sahiptir.

Dr. Cüneyt Devrim (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı @IAB)

Dr. Cüneyt Devrim, 1973’te doğdu. Çevre mühendisi olarak üniversiteden mezun oldu, 1995’te Amerika’da yüksek lisans yaparken dotcom balonun patladığı döneme denk gelen Cüneyt, internetin getireceklerini erkenden görüp 1999’da Türkiye’ye dönüp ortaklarıyla birlikte Project House’u kurdu. 2011’de ise Havas’a şirketin yüzde 51’ini sattı. Şu an Havas İstanbul’un CEO’su olarak göreve devam ediyor.

Doruk İşmen (Ülke Müdürü @Scroll)

İTÜ Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olan Doruk İşmen, Şubat 2018'de kurucu başkan olarak Türkiye'nin ilk üniversite blockchain kulübü İTÜ Blockchain'i kurdu. 2017 yılından beri kripto ile nefes alan ve YouTube ve Twitter'da kendi adı ve soyadıyla katma değerli kripto içerikleri üretmeye çalışan Doruk, profesyonel kariyerine KPMG'de başladı. Teknoloji danışmanlığı ve denetim projelerinde yer aldı, Türkiye'nin en büyük şirketlerinin IT projelerinde proje yöneticisi olarak çalıştı. Kripto ve web3’e olan ilgisi galip gelerek, kariyerine Türk Lirası'na eşit stabil kripto para şirketi BiLira'nın Pazarlama Direktörü olarak devam etti. BiLira’dan sonra global web3 kariyeri anlamında ilk olarak Bybit'in pazar başlatıcısı olarak faaliyetlerine devam etti. Bybit’teki bir yılın arıdından, dünyanın en büyük merkeziyetsiz borsalarından biri olan dYdX’in Türkiye Lideri olarak bir buçuk yıl geçirdi. Aynı zamanda, Nisan 2022’de bir Web3 araştırma ve veri analizi şirketi olan Lytera’yı kurarak girişimciliğe de adım attı. 2019 yılından beri profesyonel olarak web3 kariyerinde ilerleyen Doruk, şu anda yerli web3 girişimlere destek olmak amacıyla Türkiye’ye giriş yapan bir Layer-2 Scroll’un Türkiye Müdürü görevini yürütmektedir.

Emirhan Erdoğan (TV Executive @BTCHaber)

1991 doğumlu Emirhan Erdoğan ilkokuldan üniversiteye kadar eğitim hayatını Ankara’da geçirdi. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimini alırken, Radyo Bilkent’te haber spikerliği yaparak kendisine paralel bir meslek ortamı yarattı. 2016 yılında taşındığı İstanbul’da çeşitli televizyon kanallarında, dergilerde ve web sitelerinde spikerlik, sunuculuk, muhabirlik ve editörlük yaptı. Bu deneyimini 2021 yılında kripto haberciliğine aktaran Emirhan sayısız canlı yayın gerçekleştirip özel içerikler üretti. BTCHaber TV’de Yöneticilik görevini yürüten Erdoğan aynı zamanda Türk kripto ekosisteminin etkinliklerinde sunuculuk görevi üsleniyor. Evli ve 2 kedi babası olan Emirhan’ın en sevdiği şey yeni yerler, yeni yemekler keşfetmek, kitap okumak, spor yapmak ve tiyatroya gitmek.

Emre Gökşin (Kurucu @Branchsight)

Üniversite 3. sınıfta Turkcell’e web danışmanlığı hizmeti vererek profesyonel kariyer hayatına başladı. 2 Sene süren bu tecrübenin ardından 2012 yılında eBay Turkey|GittiGidiyor’da dijital pazarlama departmanına katıldı. GittiGidiyor’da çalıştığı süre içerisinde tüm dijital pazarlama kanallarının yönetimini gerçekleştirdi. 2016 Haziran’da puhutv projesi için Doğuş Grubu’na Pazarlama Müdürü olarak geçiş yaptı. Kısa zamanda tüm Türkiye’ye erişim sağlamış olan puhutv projesinin 360° dijital pazarlama stratejisini yönetti. 2018 yılında dünyanın en çok kazanan mobil uygulamalarını yöneten Güney Koreli mobil uygulama firması olan Hyperconnect’te Senior Marketing Manager olarak çalışmaya başladı. 2020 yılında orta ve büyük ölçekli şirketlere eğitimler ve dijital pazarlama danışmanlığı vermeye başladı. 7. baskısı yayınlanan "Dijital Pazarlama Temelleri" kitabını yazan Emre Gökşin İTÜ, Boğaziçi ve ODTÜ gibi birçok üniversitede Dijital Pazarlama Eğitimleri verdi. 2018 Yılında Udemy'de yayınladığı 360° Dijital Pazarlama Eğitimine 14.000'den fazla öğrenci katıldı. 2022 yılında çok lokasyonlu markalar için özelleştirilmiş dijital pazarlama platformu olan Branchsight‘ı kurdu. Branchsight, sunmuş olduğu çözümlerle, Türkiye ve yurtdışı pazarlarında, farklı sektörlerin ihtiyaçları özelinde karşılık buldu.

Gizem Burcu Bağcı (Marketing Director @Penti)

Gizem Burcu Bağcı, Vefa Anadolu Lisesi, ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Ekonomi ve State University of New York’ta Ekonomi bölümlerini bitirdi. 2009’da Türkiye’nin en etkin perakende şirketlerinden biri olan Mudo’da kategori yönetimi kadrosunda işe başladı. Sırası ile  müşteri deneyimi, dijital iletişim tasarım ve pazarlama&kurumsal iletişim müdürlüğü görevlerini yürüttü. 2021 Mayıs itibari ile Türkiye’nin lider iç giyim markası Penti’de Türkiye ve Global ülkeler kurumsal iletişim ve pazarlama direktörlüğü görevine başladı.

İlker Güneş (Dijital Kanallar Direktörü @Turkcell)

İlker, Kadir Has Üniversitesi Elektronik Mühendisliği mezunudur. Yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik yönetimi bölümünde tamamlamıştır. İş hayatına Turkcell’de Ticari Pazarlama Uzmanı olarak başlayan İlker Güneş daha sonra Turkcell çatısı altında bir çok farklı görev üstlenmiştir. Farklı ekiplerde yöneticilik de yapmış olup şu anda Dijital Kanallar Direktörü olarak görev yapmaktadır. Hem fiziksel kanalda hem de dijital kanalda 37 milyondan fazla Turkcell müşterisine, 18 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet vererek Dijital Dönüşüm, Değişim Yönetimi, E-Ticaret, Dijital Ticaret, İnovasyon, İletişim konularında kendini geliştirmiş ve çeşitli etkinliklerde bu tecrübeleri paylaşmak amacıyla keynote speaker olarak yer almıştır. Agresif hedeflere ulaşmak için pozitif ekip dinamikleri oluşturma ve motive etmede başarılı, enerjik ve motivasyonel bir lider olarak, çalışanların şirketin başarısına katkıda bulunmaları ve kendilerini güçlü hissetmeleri için, kendisini iletişimsel kültüre adamıştır. 

Nilay Gözegir Eralp (Global Markalar Pazarlama Direktörü @Arçelik)

15 yılı aşkın süredir global marka yönetimi alanında, hızlı ve dayanıklı tüketim gibi farklı sektörlerden firmalarda liderlik rolleri üstlenen Nilay Gözegir Eralp, 1987, İzmir doğumlu. Lise eğitimini İzmir Amerikan Lisesi’nde tamamlandıktan sonra, Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Mühendisliği’nden mezun oldu. Profesyonel çalışma hayatına 2009 yılında Unilever Türkiye’de başladı. 2009 – 2018 yılları arasında Unilever Türkiye’de Omo, Rinso, Dove, Elidor, Yumoş, Cif gibi farklı ev ve kişisel bakım markalarının Türkiye pazarlama stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması konusunda liderlik etti. Nisan 2018 itibariyle, Arçelik’te Beko’nun 130’dan fazla ülkedeki global pazarlamasından sorumlu Kıdemli Marka Müdürü pozisyonuna geçti. Beko markasının yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda, tüketici ve fayda odaklı bir marka olma dönüşümüne liderlik etti. 2022 yılı sonunda, Beko Avrupa’nın 1 numaralı beyaz eşya markası haline geldi. Ocak 2023 itibariyle, Arçelik’te hali hazırda çalıştığı Global Markalar Pazarlama Direktörü görevine getirilmiş, Beko Global marka yönetiminin yanısıra şirketin tüm markalarının portföy yönetimi sorumluluğunu da almıştır.

Sinan Koç (Kurucu Ortak ve CEO @BiLira)

Sinan Koç BiLira şirketinde kurucu ve CEO pozisyonlarındadır.  BiLira şirketi TRYB diye Türk Lirasına teminatlandırılmış bir stabil kripto para ürünü geliştirmiştir.  BiLira şirketi aynı zamanda Türk Borsalarında piyasa yapıcı olarak işlem yapmaktadır. Sinan Koç BiLira öncesinde, New York’ta ConsenSys şirketingde ICO (Initial Coin Offering) üstünde çalışmıştır.  Yeni token mekanizmalarıyla yatırım süreçleri üstüne yoğunlaşmıştır.  Sinan Koç üniversite hayatını Wharton, University of Pennsylvania’da finans ve girişimcilik okuyarak tamamlamıştır.

Sinem Yüksel (Chief Marketing & Experience Officer @TikTak)

C-level iş kadınlarını yönetim kurulu pozisyonlarına hazırlamayı amaçlayan "Yönetim Kurulunda Kadın" Gelişim Programı (YKKD) mezunu, "Teknolojide Kadın" Derneği, Teknolojide Kadın Eğitim Komitesi aktif üyesi, Türkiye CX Ödülleri (TCXA) Yürütme Kurulu Üyesi ve Uluslararası Müşteri Deneyimi Ödülleri Derneği @ Jüri Komitesi aktif üyesi. 2021-2022 yılları arasında Turkcell Grup Şirketlerinden "Global-Bilgi" ve "Superonline" için danışma kurulu üyeliği yapmıştır.

SPONSORLAR

Elmas Sponsor

Türkiye İş Bankası

Platin Sponsor

Turkcell Pasaj

Medya Sponsorları

BTCHaber Coinkolik

Cointelegraph

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.