Google Haritalar, navigasyona 3 boyutlu bina görüntüleme özelliğini ekliyor

Google Haritalar'ın son güncellemesiyle artık kullanıcılar, seyahat ettikleri rotada 3 boyutlu bina görüntülerini görebilecekler.
Google Haritalar, navigasyona 3 boyutlu bina görüntüleme özelliğini ekliyor

Yıllar içinde yol güvenliği, teknolojinin odaklandığı kritik alanlardan biri haline geldi. Özellikle, karmaşık şehir içi bölgeler veya bilinmeyen yerlerde yol bulmayı kolaylaştıran teknolojik araçlar sürücüler için büyük önem taşıyor.

Bu alanda Google Haritalar yeni bir güncellemeyle gündeme geldi. Bu güncelleme, kullanıcıların navigasyonda 3 boyutlu bina görüntülerini görmesine olanak tanıyor. Google Haritalar'ın son güncellemesiyle artık kullanıcılar, seyahat ettikleri rotada 3 boyutlu bina görüntülerini görebilecekler. Bu özellik, büyük şehir merkezlerinden küçük kasabalara kadar her türlü yerde kullanılabilir durumda olacak.

Tekrar hatırlatmak gerekirse, uygulama uzun bir süredir 3 boyutlu bina görüntüleme özelliğine sahipti. Ancak bu özelliği kullanabilmek için belirli ayarların yapılması gerekiyordu. Ancak en son yapılan güncelleme ile birlikte, navigasyon başladığında bu özellik artık otomatik olarak aktif hale geliyor.

Ancak bu özellik şu anda test aşamasında. Aralık ayında bazı kullanıcılar söz konusu özelliği deneme fırsatı buldu. Fakat şu an daha fazla kullanıcıya sunulmaya başlanmış gibi görünüyor. Navigasyon sırasında 3 boyutlu bina görüntülerini aktifleştirmek için özel bir seçeneği etkinleştirmek gerekiyor. Bu da kullanıcıların navigasyonu kullanırken daha detaylı bir görünüm elde etmelerine olanak sağlıyor.

Google Haritalar'ın navigasyonda 3 boyutlu bina görüntülerini gösterebilmesini önemli bir gelişme olarak değerlendirilebiliriz. Bu özellik, kullanıcılara daha detaylı bir yol görünümü sunarak, rotaları üzerindeki binaları net bir şekilde görmelerini sağlıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.