iPhone Mini modelleri, yolun sonuna geldi

Apple, gerçekleştirdiği etkinliğin ardından iPhone 13 Mini modelini hem ülkemizdeki hem de yurt dışındaki web sitelerinden kaldırdı.
iPhone Mini modelleri, yolun sonuna geldi

2020 yılında küçük ekranlı telefonlar kullanmayı sevenler için önemli bir adım atan Apple, iPhone 12 Mini modelini tanıtmıştı. iPhone ailesinin en küçük üyesi olarak karşımıza çıkan iPhone 12 Mini, 5,4 inç büyüklüğünde bir ekran ile geliyordu.

İlk etapta Mini modelinin satışlarından ve yarattığı heyecandan memnun olan Apple, iPhone 13 ailesi ile birlikte Mini modeline devam etti. Tasarım anlamında iPhone 12 Mini modeline oldukça benzeyen iPhone 13 Mini de tıpkı bir önceki model gibi 5,4 inçlik küçük bir ekrana sahipti.

iPhone 13 Mini ile birlikte düşüşe geçen Mini modelleri, iPhone 14 ile yerini Plus modeline bıraktı. Apple'ın iPhone 15 ailesi ile birlikte tekrar Mini modeli üretebileceği ile ilgili sızıntılar çıksa da bu durum gerçekleşmedi. Apple, gerçekleştirdiği etkinliğin ardından iPhone 13 Mini modelini hem ülkemizdeki hem de yurt dışındaki web sitelerinden kaldırdı. Apple'ın web sitesine giriş yaptığınızda sadece tek bir iPhone 13 modeli olduğunu görüyoruz.

Apple'ın bu hamlesi ile birlikte iPhone Mini modelleri de yolun sonuna gelmiş oldu. Akıllı telefon kullanıcıları büyük ekranlı modelleri daha fazla tercih ediyor. Tek elle kullanım rahatlığı ile ön plana çıkan iPhone Mini modelleri, özellike pil performansı sorunları nedeniyle eleştiriler aldı. Apple'ın gelecekte yeni bir Mini modeli ile karşımıza çıkıp çıkmayacağını ise zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.