iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinin teknik özellikleri ve fiyatı açıklandı

iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinin özellikleri ve fiyatı bugün gerçekleşen etkinlikle birlikte paylaşıldı.
iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinin teknik özellikleri ve fiyatı açıklandı

Apple tarafından bu akşam düzenlenen ve Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla canlı bloglamayla aktardığımız etkinlikte iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinin özellikleri ve fiyatı açıklandı. iPhone 12 ailesi 5 farklı renk seçeneği sunacak. 

Tasarım anlamında küçük değişiklikler ile karşımıza çıkan iPhone 12 ailesi, tıpkı iPad Pro ve ilk nesil iPhone SE gibi daha keskin köşeli hatlara sahip. iPhone 12 ailesinin sahip olduğu en önemli özelliklerden bir diğeri ise 5G teknolojisi. Tabii ki bu özelliği kullanmanız için 5G teknolojisinin bulunduğunuz noktada aktif olarak kullanılması gerektiğini de hatırlatalım.

iPhone 12 ve iPhone 12 mini teknik özellikleri

Geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan iPhone 11 modelinin yeni özellikler kazanmış bir versiyonu olarak karşımıza çıkan iPhone 12, 6,1 inç inçlik Super Retina XDR ekran ile karşımıza çıkıyor. iPhone 11 modeline oranla yüzde 11 oranında daha ince. 

iPhone 12 modelinin yanı sıra iPhone 12 Mini modelinin tanıtıldığını ekleyelim. iPhone 12 modeli ile aynı teknik özelliklere sahip olacak olan iPhone iPhone 12 Mini, 5,4 inç büyüklüğünde bir ekran ile gelecek. Dolby Vision ve HDR10 desteğine sahip olan Super Retina XDR ekrana sahip olan iPhone 12 modelinin ekranı Ceramic Shield ile korunacak.

iPhone 12, iPhone 11 modelinde de olduğu gibi başarılı bir çift hoparlör ile video ve film izlerken çok daha etkileyici bir deneyim sunuyor. Gücünü yeni A14 Bionic işlemcisinden alacak olan iPhone 12, paylaşılan bilgilere göre bir akıllı telefonda kullanılan en hızlı işlemciyi kullanıyor. A14 Bionic işlemcisinin 5 nm bir işlemci olduğunu da ekleyelim.

iPhone 12 ve iPhone 12 mini kamera özellikleri

2 kamerayla gelen iPhone 12, portre modu ve özel filtreleri de destekliyor. iPhone 12 modellerinde 12 megapiksellik iki kamera sunuyor. iPhone 12 kamerasının geniş açı özelliğine sahip olacağını da ekleyelim. Yeni bir gece modu özelliği de sunan Apple, karanlıkta daha başarılı fotoğraflar çekilmesine olanak tanıyacak.

Etkinlik çerçevesinde iPhone 12 ile çekilen geniş açılı bir video da gösterildi. 60 Fps 4K video çekebilecek olan iPhone 12, ağır çekim videolar çekmenize de imkan sunacak. Ön kamera için de geliştirmeler yapan Apple, ön kamerasına ilk kez ağır çekim video kaydı özelliği de ekledi.

iPhone 12 ve iPhone 12 mini pil özellikleri

iPhone 12 modelleri geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 11 modeline oranla daha uzun bir pil ömrüne sahip olacağını paylaşan Apple, batarya konusunda geliştirmeler yaptığını da belirtti. iPhone 12 modellerinde daha hızlı bir kablosuz şarj desteği ve MagSafe teknolojisi de yer alacak.

iPhone 12'nin Fiyatı

3 farklı depolama seçeneği sunan iPhone 12, 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. iPhone 12 mini modelinin fiyatı ise 699 dolar. Son olarak iPhone 12 modellerinin kutusunda adaptör ve kulaklık yer almayacağını da ekleyelim.

Avustralya, Çin, Almanya, Japonya, Birleşik Krallık, ABD ve 30’dan fazla diğer ülke ve bölgede müşteriler iPhone 12 için 16 Ekim Cuma günü, 05:00’dan (PDT) itibaren sipariş verebilecek ve 23 Ekim Cuma gününden itibaren teslim alabilecekler. iPhone 12 mini ise 6 Kasım Cuma günü, saat 05:00’dan (PST) itibaren sipariş edilebilecek ve 13 Kasım Cuma gününden itibaren teslim alınabilecek. iPhone 12 ailesinin ülkemizde ne zaman siparişe açılacağı ve fiyat bilgisi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.