Apple'ın "Wonderlust" etkinliğinden neler bekliyoruz?

Apple'ın 12 Eylül'de düzenleyeceği etkinlikte tanıtabileceği ürünlere yakından bakıyoruz.
Apple'ın

Apple tarafından yapılan açıklamalara göre iPhone 15 ailesinin 12 Eylül Salı günü düzenlenecek bir etkinlikle birlikte tanıtılacağını geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık. Etkinliğin yıldızı iPhone 15 ailesi olsa da etkinlikle birlikte başka Apple ürünlerinin de tanıtılması bekleniyor. Wonderlust etkinliği, Türkiye saatiyle 20:00'de başlayacak.

Her yıl olduğu gibi Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla etkinliğin tüm detaylarını canlı bloglama yöntemiyle sizlere aktaracağız. Bu haberimizde ise Apple'ın 12 Eylül'de düzenleyeceği etkinlikte tanıtabileceği ürünlere yakından bakıyoruz.

iPhone 15 ailesi

Yılın en çok beklenen teknolojik ürünleri arasında yer alan iPhone 15 ailesinin geçtiğimiz yılda da olduğu gibi 4 farklı model ile karşımıza çıkması bekleniyor. iPhone 15 ailesindeki en büyük değişiklik ise şüphesiz USB-C'ye geçiş olacak. Apple'ın iPhone'larda Type-C'ye geçeceğini doğruladığını geçtiğimiz yılın Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Lightning'ten USB-C'ye geçişin ana nedeni ise Avrupa Birliği tarafından değiştirilen regülasyon.

iPhone 15 ailesinin iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max olmak üzere 4 farklı model sunması bekleniyor. iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinin 6,1 inç, iPhone 15 Plus ve iPhone 15 Pro Max modellerinin ise 6,7 inç büyüklüğünde ekranlar ile geleceğini de ekleyelim.

Kamera tarafında da önemli güncellemeler ve titanyum çerçeve ile karşımıza çıkması beklenen iPhone 15 ailesi ile ilgili tüm detayları 12 Eylül'de sizlere aktaracağız. 

Apple Watch Series 9 ve yeni Apple Watch Ultra

Apple'ın en sevilen donanım ürünlerinden olan Apple Watch'ın yeni versiyonu da etkinlik ile birlikte karşımıza çıkabilecek ürünler arasında yer alıyor. Tasarım anlamında yeniliklere sahip olması beklenen Apple Watch Series 9, güçlendirilmiş pil ve yeni özelliklerle karşımıza çıkabilir.

Apple Watch ailesinin yeni üyesi olan Apple Watch Ultra'nın geçtiğimiz Eylül ayında düzenlenen etkinlik ile birlikte tanıtıldığını sizlere aktarmıştık. Bu yıl yeni iPhone modelleri ile birlikte Apple Watch Ultra'nın yeni versiyonu da tanıtılabilir. Hem yeni Apple Watch Ultra'nın hem de Apple Watch Series 9'un yeni renkler, yeni işlemci ve kayış seçeneklerine sahip olmaları bekleniyor.

AirPods modelleri

Apple'ın en popüler ürünleri arasında yer alan AirPods'un yeni versiyonu 12 Eylül tarihinde düzenlenecek etkinlikte tanıtılabilir. Hatırlatmak gerekirse 3. nesil AirPods, 2021 yılının Ekim ayında tanıtılmıştı. Söz konusu etkinlikte AirPods, AirPods Pro veya AirPods Max modellerinin yeni versiyonlarını görmemiz de sürpriz olmayacaktır.

iOS, macOS, iPadOS ve watchOS

Son olarak gelelim Apple'ın sunduğu yazılımlara. Apple'ın yazılımlarının son versiyonları Haziran ayında düzenlenen WWDC 2023'te tanıtılmıştı. Uzun süredir beta olarak karşımıza çıkan yazılımlarının önümüzdeki etkinlikle birlikte kullanıcılara sunulması hedefleniyor. Etkinlikte yazılımların hangi tarihlerde kullanıcılara sunulacağı da açıklanacaktır. Etkinlikle ilgili tüm detayları Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla sizlere aktaracağız. 12 Eylül tarihinde görüşmek üzere!

İş Bankası Katkılarıyla
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.