MetaMask, banka hesaplarına ve PayPal'a nakit çıkışı sağlıyor

MetaMask kullanıcıları, bundan böyle kripto paralarını dolar gibi fiat para birimlerine dönüştürebilirken, banka hesaplarına da gönderim yapabilecek.
MetaMask, banka hesaplarına ve PayPal'a nakit çıkışı sağlıyor

MetaMask'in oyun sektöründeki varlığı güçlenirken, şirket, ürününe yeni özellikler eklemeye devam ediyor. MetaMask kullanıcıları, bundan böyle kripto paralarını dolar gibi fiat para birimlerine dönüştürebilecek. 

MetaMask'in yeni nakit çıkışı (cash-out) özelliği ilk etapta yalnızca Ethereum (ETH)'un kişinin konumuna bağlı olarak fiat para birimlerine dönüştürülmesini sağlıyor. Bu noktada Ethereum'un tercih edilmesinin nedeni ise dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olması olabilir. 

Özelliğin detayları 

Kullanıcılar, ilk adımda bulundukları ülkeyi seçip ardından nakde çevrilecek tutara karar veriyor. Kullanıcılar bu adımda MoonPay ve Transact dahil olmak üzere "off-ramp" olarak adlandırılan üçüncü taraf sağlayıcıların bir listesini görecek. Bu anlamda MetaMask'ın nakde çevirme sürecini daha da kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Bu ekranda MoonPay devreye giriyor ve döviz kuru hesaplandıktan sonra ETH'yi kullanıcının belirlenmiş banka hesabına gönderiyor. Bu işlemlerin sonucunda kullanıcıların gönderdiği meblağ birkaç dakika içinde banka hesaplarında yer almış oluyor. Buna ek olarak kullanıcılar, PayPal hesaplarına da gönderim yapabiliyor. 

MetaMask'ın sunduğu "off-ramp" seçeneği, şirketin kullanıcı tabanını büyütmesinde etkili olabilir. Bu noktada MetaMask'in 22 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu belirtelim. 

Öte yandan özelliğin şimdilik yüksek komisyon ücretlerine sahip olduğunu söylemekte de fayda var. Zira kullanıcılar hem gaz ücreti hem de MoonPay gibi sağlayıcılara işlem ücreti ödemek durumunda. Tüm bunlar hesaplandığında gönderilecek miktarın yaklaşık yüzde 8'i işlem ücreti olarak karşımıza çıkmakta. 

Özellik ilk olarak ABD ve Birleşik Krallık'taki kullanıcılara açılıyor. Aynı şekilde Avrupa'nın bazı bölgelerinde de özellik kullanılabilecek. MetaMask ilerleyen dönemde özelliği tüm kullanıcılara açmayı planlıyor. 

FTX iflasının ardından kullanıcılar, sıcak ve soğuk cüzdanlara yönelirken, cüzdan şirketleri de yeni özelliklerle kullanıcılarını platformda tutmak için elinden geleni yapıyor. Bu bağlamda önümüzdeki dönemde yeni özelliklerle de karşılaşacağımızı söylemek mümkün. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.