Apple tarafından tasarlanan 5G modem, 2025 yılında karşımıza çıkabilir

Apple, 2025 yılında tanıtacağı iPhone modellerinde kendi tasarladığı 5G modemi kullanacak.
Apple tarafından tasarlanan 5G modem, 2025 yılında karşımıza çıkabilir

iPhone, iPad ve Mac modellerinde kendi tasarladığı çipleri kullanan Apple, donanım ürünlerindeki farklı bileşenlerde de kendi tasarımlarına geçmek istiyor. Apple'ın Intel'in 5G mobil modem birimini 1 milyar dolara satın aldığını 2019 yılında sizlere aktarmıştık.

Uzun süredir 5G modemler üzerindeki çalışmalarına devam eden şirket, özellikle iPhone modellerinde kendi tasarladığı 5G modemleri kullanmayı hedefliyor. Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan ünlü analist Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple, 2025 yılında tanıtacağı iPhone modellerinde kendi tasarladığı 5G modemleri kullanacak.

Kuo, daha önce Apple tarafından tasarlanan 5G modemlerin ilk olarak 4. nesil iPhone SE modelinde kullanılabileceğini paylaşmıştı. Şu an için bu planın hala geçerli olup olmadığı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında, 2024 yılında tanıtılması beklenen 4. nesil iPhone SE modelinin 2025 yılına ertelendiği ile ilgili bilgiler karşımıza çıkmıştı.

2025 yılına ertelenen 4. nesil iPhone SE modelinin Apple tarafından tasarlanan 5G modem ile karşımıza çıkması sürpriz olmayacaktır. Apple tarafından tasarlanan 5G modemlerin 2025 yılında karşımıza çıkacak olması iPhone 15 ve iPhone 16 ailelerinde Qualcomm tarafından üretilen 5G modemlerin kullanılacağı anlamına geliyor. Apple, iPhone 17 modelleri ile birlikte kendi tasarladığı 5G modemlere geçiş yapacak.

Son olarak iPhone 15 ailesinin 12 Eylül tarihinde tanıtılacağını da ekleyelim. iPhone 15 ailesi ile ilgili tüm detayları 12 Eylül tarihinde sizlere aktaracağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.