WhatsApp mesajları, gönderildikten sonraki 15 dakika içinde düzenlenebilecek

WhatsApp kullanıcılarının mesajları düzenleyebilmek için, mesaj gönderildikten sonra yalnızca 15 dakikası bulunuyor.
WhatsApp mesajları, gönderildikten sonraki 15 dakika içinde düzenlenebilecek

Birçoğumuzun aktif olarak kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sonunda o çok beklenen özelliğe kavuştu. Bundan böyle WhatsApp mesajları, kullanıcılar tarafından düzenlenebilecek. Ancak bunun için şart, mesajların gönderildikten sonraki 15 dakika içinde düzenlenebiliyor olması. Yani daha eski mesajları düzenlemek şu an için mümkün görünmüyor. 

WhatsApp tarafından yapılan açıklamada, özelliğin global olarak kullanıma sunulmaya başlandığı ve önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor. 

Şirket, bir mesajı düzenlemek için yapılması gereken tek şeyin, düzenlenecek mesaja uzun basmak ve akabinde "düzenle" seçeneğine tıklamak olduğunu söylüyor. Buna göre düzenlenmiş mesajların yanında "düzenlendi" ibaresi görünüyor ve böylece mesajlaştığınız kişiler, düzenleme geçmişini görmeden düzenlemenin farkında oluyor. Şirket, tüm kişisel mesajlarda, medya içeriklerinde ve aramalarda olduğu gibi, mesajların ve yapılan düzenlemelerin de uçtan uca şifreleme ile korunduğunun altını çiziyor.

Aslında WhatsApp uzun süredir kullanıcılara mesajları silme seçeneği sunuyor, bu nedenle teknik olarak, rahatsız edici mesajı silip yeniden göndererek yazım hatalarını düzeltmek halihazırda mümkün. Fakat belli ki şirket bunu daha derli toplu hale getirmek ve kullanıcıya bu anlamda daha fazla yetki vermek istiyor. 

WhatsApp, bu özelliği bir süredir kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile test ediyordu. Ancak şimdiki açıklama ile bu özellik resmen yayınlanmış ve tüm kullanıcılara açılmış oldu diyebiliriz. 

WhatsApp, kısa bir süre önce de Sohbet Kilidi özelliğini duyurmuştu. Bu özellik kapsamında kullanıcılar, özel sohbetlerinin başkaları tarafından görülmesini engelleyebiliyordu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.