Elon Musk, Twitter için yeni bir CEO buldu

Elon Musk, yeni CEO'nun göreve yaklaşık 6 hafta içinde başlayacağını belirtti. Elon Musk'ın yeni rolü ise yönetim kurulu başkanı ve CTO olarak güncellenecek. Musk yeni rolünde ürün ve yazılıma odaklanacak.
Elon Musk, Twitter için yeni bir CEO buldu

Elon Musk paylaştığı bir tweet ile Twitter için yeni bir CEO bulduğunu duyurdu. Musk, yeni CEO'nun göreve yaklaşık 6 hafta içinde başlayacağını belirtti. Elon Musk'ın yeni rolü ise yönetim kurulu başkanı ve CTO olarak güncellenecek. Elon Musk yeni rolünde ürün ve yazılıma odaklanacak. 

Her ne kadar Elon Musk, yeni CEO'nun kimliğini açıklamaktan kaçınsa da; The Wall Street Journal'ın paylaştığı bilgilere göre, bu kişi, NBCUniversal'ın reklamcılıktan sorumlu daire başkanı Linda Yaccarino

Hatırlarsanız Musk daha önce CEO koltuğundan inmeyi planladığını ve 2023'ün sonlarına doğru yeni bir CEO atayacağını dile getirmişti. Böylece daha önce şirketin başında kalıp kalmamasına yönelik gerçekleştirdiği Twitter anketinin sonuçlarını da yerine getirmiş olacaktı. 

Yeni CEO'nun X Corp yapısı altında yerini alması planlanıyor. Bu noktada Elon Musk'ın sahibi olduğu X Corp.'un Twitter Inc.'i bünyesine dahil ettiğini hatırlatalım. Elon Musk, daha önce Twitter'ın X adlı bir süper uygulama haline geleceğini ve Çin'in WeChat'i gibi diğer platformlara rakip olabileceğini dile getirmişti. Musk'In paylaşımında Twitter'dan X diye bahsetmesi, yeni CEO'nun Twitter'ı süper uygulamaya dönüştürme sürecini üstleneceğini gösteriyor. 

Elon Musk'ın görevden çekilecek olması ise Tesla hissedarlarını sevindirdi. Bu paylaşımın akabinde Tesla hisseleri yükseliş gösterdi. Elon Musk'ın liderliğinde Twitter'da başlı başına bir değişim gerçekleştiğini söylemek mümkün. Bu değişimin detaylarını merak edenler Elon Musk liderliğinde Twitter'da gerçekleşen tüm değişiklikler başlıklı yazımızı inceleyebilir. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.