Tıbbi görüntüleme hizmetlerine doğrudan erişim sağlayan Scan.com, 12 milyon dolar yatırım aldı

İngiltere merkezli Scan.com, MRI, ultrason, CT ve X-ray gibi görüntüleme merkezlerle kullanıcıları birbirine bağlıyor. Kullanıcılar, tıbbi görüntüleme merkezlerine doğrudan erişim sağlıyor.
Tıbbi görüntüleme hizmetlerine doğrudan erişim sağlayan Scan.com, 12 milyon dolar yatırım aldı

Tıbbi görüntüleme merkezlerine doğrudan erişim sağlayan Scan.com, 12 milyon dolar yatırım aldı. A Serisi yatırım turu, Oxford Capital, Aviva Ventures, YZR Capital, Triple Point Ventures ve Simplyhealth Ventures tarafından yönetildi. Yatırım turuna Forefront Venture Partners katıldı. Yeni yatırım, şirketin ABD'deki büyümesini hızlandırmak için kullanılacak. 

Scan.com, 2017 yılında Dr. Khalid Latief, Mark Nissim, Charlie Bullock, Oliver Knight ve Joe Daniels tarafından kuruldu. İngiltere merkezli şirket, MRI, ultrason, CT ve X-ray gibi görüntüleme merkezlerle kullanıcıları birbirine bağlıyor. Kullanıcılar, tıbbi görüntüleme merkezlerine doğrudan erişim sağlıyor. Şimdiye kadar 10 bin kullanıcıya hizmet veren Scan.com, 4 bin radyologla çalışıyor. Scan.com erken mamogram taramaları başlatmaya hazırlanıyor. Çünkü İngiltere her yıl 50 yaşın altındaki 10 binden fazla kadına meme kanseri teşhisi konuluyor. 

Bilgisayarlı tomografi, magnetik rezonans, mamografi, ultrasonografi gibi tıbbi görüntüler vücudun veya vücut üzerinde bir bölgenin detaylı olarak görülüp incelenmesi için oldukça önemli. Bunlar sayesinde doktorlar, hastalara doğru tanı koyarak en uygun tedaviye yönlendiriyor. Tıbbi görüntüleme teknikleri hastalık teşhisinde en etkili yollardan biri olarak ön plana çıkıyor.

2022’nin nisan ayında PocketHealth 16 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Questa Capital liderliğinde gerçekleşen yeni tur sayesinde şirketin toplam yatırım miktarı 22,4 milyon dolara çıktı. Yeni yatırımın İK süreçlerini genişletmek ve yurt dışı açılımı için kullanılacağı açıklandı. 2016 yılında Toronto merkezli girişim, hastaların tıbbi görüntüleme kayıtlarını yönetmelerine yardım ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.